kişinin büyüdüğünü anladığı an - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

kişinin büyüdüğünü anladığı an

Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı an

Kisi: Eshabil

Büyüdüğünü anladığı o an: 03.12.2010, saat: 06:50

Büyüdüm mü? Bilemiyorum ama en azindan bir yasima daha girdim diyebilirim.

Büyümek? Nereye kadar? Insan, aslinda kac yil yasar?

Elhamdülillah.

Büyürsün.

Fazla yazamiyorsundur artik. Bir sigara dumani gibi gelip gider düsünceler. Simsiki yapisir aslinda misralar birbiri ardinca yüregin bamteline. Dokunamazsin... Dokunsan incinecek korkusu sarar bakislarini. Göcmen kuslar neden yüksek ucar, neden ses vermez ansizin gelen ölüm? Mezar taslari daha kac bahari büyütür yosun tutan yüzlerine? Bilemezsin...

Bilirsin ve sende bu bilgi pek derin yaralar acarak büyür. Tez oluveren aksamlarin hülyasinda kopan soguk rüzgar, iki elinle yüregine bastirdigin mahremiyet ve hatira namli ne varsa ayan beyan eder. Rüzgar en acik arazilerde yakalar seni. Daima...

Büyürsün.

Büyürsün.

Bilmeden incittigin kuslarin hesabini veremezsin kar ayazinda. Kömürden tunclasan sobalar, kor bir sair yüregi kadar olsun isitmat icini.

"Nicin?" diye sorar olursun ve bir rüzgar eserde kulagina fisildar "Yas kemale eriyor artik."

Sevdiklerin birer birer gocup gider, kahretsin büyüdüm dersin, diyorum da..

anı yaşamak, tadını çıkarmak yerine, yarını düşünmeye başladığı zamandır.

Büyürsün.

Artik ne yolu beklenen bir sevgili ne vefali bir yar vardir... vefa tacirleri tarafindan zapt ü rapt altina alininir malihulyalar. Oysa ne kadar da sicakti bir beyaz kagidin gözyaslarina tedbil olunan satirlarinda "Uzaktan sevmek bizim isimizdir bayan" yutkunuslari.

Büyürsün.

Cocuklar birden büyür. Sikintilar da. Siir gibi büyür cocuklar yasamaktan öte baharlasmayan anilarda. Geceler daha soguk, eyyam-i buhur daha yaniktir. Kelimeler kifayetsizdir artik ve yerini derin ve de uzak mekanlara saplanan bakislara birakir. Türküler yine unutulan bir "An"i carpar suratina... büyürsün.

"Yazmasam da olur" dersin her sabah. Her sabah bir yaprak düser bozkirda, bir güvercin can verir sahinin penceleri arasinda. "Yazmasam olur" dersin tembel ve ukala sag yanina uzanirken, taslara saplanir bögrün. Dirlik yok ve fakat takat ister harap olmus bir mazi. Dizler de derman ister beline kapar sapladigin kar yüzü kisin.

Büyürsün.

Üst Alt