Kitap Okuma Hedefleri | Kitap Tavsiyeleri - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu arada İngilizce kitap konusu için blinkist diye bir app var şu an aylık 50 lira olması lazım. Bayağı sağlam arşivleri var, kurgu hariç her kitap bulunuyor ve kitapları belli oranda kısaltıp öyle sunuyorlar, ilginizi çok çekerse devamında orijinalini alıp da okuyabilirsiniz.

Dinleme seçeneği de var, bana mantıklı geldi, belki apksı da bulunabilir android için.

5'i İngilizce olmak suretiyle 30 kitap bitirmeyi hedefliyorum. 2. Dünya Harbi'ne dair o kadar isim,tarih vs. bilgi var ki sağlamlaştırmak için farklı kaynaklar ve tekrar okumalar yapmak gerekiyor. Geçen sene odaklanmaya karar verdiğim milli mücadele ve genç cumhuriyet dönemi ile ilgili de öneri yapabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum.
Şununla başladık ;

Ekli dosyayı görüntüle 145910
Anti-Dühring Bay Eugen Dühring Bilimi Altüst Ediyor Felsefe Kitapları  Friedrich Engels Kitabı Fiyatı - Bkmkitap
Unutkan Ayna | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası

Ne Yapmalı? Sözleri ve Alıntıları - 1000Kitap

ben de bunlarla başladım ahbert

Ben Dune başlamayı düşünüyorum

Filmi biraz vasat olsa da hikayesi iyiymiş diyorlar

Sen nasıl buldun/buluyorsun
Film bence harika. Dune bayağı ağır bir eser kendi janrı içerisinde , filmi ancak bu kadar dolu ve kaliteli çekilirdi. Ben bayağı hayran hayran okudum açıkçası kesinlikle tavsiye ederim. Sırf kitaplardaki politik aforizmalar bile okumak için başlı başına bir sebep.

Film bence harika. Dune bayağı ağır bir eser kendi janrı içerisinde , filmi ancak bu kadar dolu ve kaliteli çekilirdi. Ben bayağı hayran hayran okudum açıkçası kesinlikle tavsiye ederim. Sırf kitaplardaki politik aforizmalar bile okumak için bir sebep.

ağır bir eser oldugunu katiliyorum, lakin kitaplarda önemli sahneleri es geçip filmde asiri gereksiz sahneler yaptilar bana göre. örnek verecek olursam, hain arkasinda bir sürü olaylar yasanmis, ama filmde bunu göstermediler, yerine chamalet 2 saattir zendayayi hayal etti. filmi begendim, ama malum isgaldan sonra gereksiz sahneler çogaldi.

ağır bir eser oldugunu katiliyorum, lakin kitaplarda önemli sahneleri es geçip filmde asiri gereksiz sahneler yaptilar bana göre. örnek verecek olursam, hain arkasinda bir sürü olaylar yasanmis, ama filmde bunu göstermediler, yerine chamalet 2 saattir zendayayi hayal etti. filmi begendim, ama malum isgaldan sonra gereksiz sahneler çogaldi.
Farklı fikirdir tabi saygı duyarım , Villeneuve en sevdiğim yönetmen belki de objektif değerlendiremiyorumdur. Bakalım devam filmini nasıl kotaracaklar , işin aksiyon kısmı oraya kaldı.

Genelde fantezi ürünü romanlara merakım oluyor akıcı olmasından.

O tür kitapları sevenler için Drizzt Do'urden 13 kitaplık serisini tavsiye ederim .

bu aralar God of War etkisiyle mitolojiye merak salmakla beraber tavsiye edebileceğim :

viking.jpg

Üst Alt