Kitap Okuma Hedefleri | Kitap Tavsiyeleri - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sanki herşeyin iyisi geçmişte kalmış gibi değil mi ? Özellikle de kitaplar.Yeni dönemde o kadar yapay şeyler var ki .
Bence bu biraz üretim ve üretmek kalitesiyle ilişkili keza insanların daha konsantre olabilmeleriyle de. İşin naiflik; vizyon, betimleme yeteneğini saymıyorum bile. Hız, kaliteyi düşürüyor öyle kitaplar varki adam 1900lerde yazmış ama bugüne hitap ediyor vs.

Bir de o dönem yazar olmanın değeri de daha fazlaymış gördüğüm kadarıyla, dolayısıyla da nicelik olarak az olsa da nitelik olarak fazla oluyormuş bu işi yapanlar. Şimdilerde nicelik fazla ama bu rekabeti getirmiyor. Film de çıkmıyor müzik de mesela.

Normalde geçmişe özlem duymayı -ben de yapsam dahi- eleştiriyorum, yani acaba biz mi biraz fazla romantik kalıyoruz diyorum ama kitap konusunda en azından Türk yazarlar anlamında kalite düşüyor, bu çok net.

Hayatta en çok imrendiğim olay kitap okunması.

27 yaşındayım, bu zamana kadar bir çok kitaba başladım ama sadece 25 yaşında askerde Albert Camus’un Yabancı adlı romanını bitirebildim.

Baya da kitabım var, özeniyorum okurum diye ama sonra sonunu getirip bitiremiyorum maalesef.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alexandre dumbass !!

lmao.gif

#william sadler
#toplad
Niye lan

27 yaşındayım, bu zamana kadar bir çok kitaba başladım ama sadece 25 yaşında askerde Albert Camus’un Yabancı adlı romanını bitirebildim.

Baya da kitabım var, özeniyorum okurum diye ama sonra sonunu getirip bitiremiyorum maalesef.

Her gün 10 sayfa okuma hedefi koy kendine, daha fazla değil ama her gün 10 sayfa okuman önemli. Bu tarz bir şey olmadan düzene binmiyor.

George Orwell'in 1984 ve Hayvanlar Çiftliği
Stefan Zweig - Satranç
Hasan Sabbah Alamut Kalesi
Kont Galeazzo - Savaş Günlükleri
Liddell Hart - Hitler'in Generalleri Konuşuyor
Falih Rıfkı Atay - Çankaya
Franz Kafka - Dava
Scott Fitzgerald - Muhteşem Gatsby
İskender Pala - Şah Sultan
Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı
Suzanne Collins - Açlık Oyunları serisi

son dönemde okuduğum bazı kitaplar.

Bence bu biraz üretim ve üretmek kalitesiyle ilişkili keza insanların daha konsantre olabilmeleriyle de. İşin naiflik; vizyon, betimleme yeteneğini saymıyorum bile. Hız, kaliteyi düşürüyor öyle kitaplar varki adam 1900lerde yazmış ama bugüne hitap ediyor vs.

Bir de o dönem yazar olmanın değeri de daha fazlaymış gördüğüm kadarıyla, dolayısıyla da nicelik olarak az olsa da nitelik olarak fazla oluyormuş bu işi yapanlar. Şimdilerde nicelik fazla ama bu rekabeti getirmiyor. Film de çıkmıyor müzik de mesela.

Normalde geçmişe özlem duymayı -ben de yapsam dahi- eleştiriyorum, yani acaba biz mi biraz fazla romantik kalıyoruz diyorum ama kitap konusunda en azından Türk yazarlar anlamında kalite düşüyor, bu çok net.
Kitap basma kolaylaştıkça nitelik düşüyor misal 2000lerin başında inkilap yayınevinde yayın kuruluna başvurdum o kadar incelendi ki iki kez yayın yönetmeniyle görüştüm 8 ay sonra yayınlayalım dediler ben başka başvurular da yapmıştım en erken dönüş 3 ay sonraydı ona tamam demiştim alacağım telifi düşürüp dolayısıyla şu an kağıt pahalı olduğundan maliyetini karşılıyorum de çöp de olsan Şeyma subaşı gibi kitabını basarlar dağıtımcı sirküle eder iade sayısı az gelince çeki ödenince şeymaya bir kitap daha yaz derler o hayır onunla bununla düşüyorum kalkıyorum derse de onun adına daha nitelikli kitap yazıp basarlar durum bu şekilde aşağı yukarı üstat ama en temel sebep kağıt pahalı basmışken avami magazinsel bir şey basalım da iade olmasın mantığı var.

Zaten Türkiye’de üç tip okuyucu profili kaldı;

1) Kapağı için alan ergenler
2) Kemalist teyzeler
3) Çok satanları takip eden erken orta yaş çalışan kesim

George Orwell'in 1984 ve Hayvanlar Çiftliği
Stefan Zweig - Satranç
Hasan Sabbah Alamut Kalesi
Kont Galeazzo - Savaş Günlükleri
Liddell Hart - Hitler'in Generalleri Konuşuyor
Falih Rıfkı Atay - Çankaya
Franz Kafka - Dava
Scott Fitzgerald - Muhteşem Gatsby
İskender Pala - Şah Sultan
Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı
Suzanne Collins - Açlık Oyunları serisi

son dönemde okuduğum bazı kitaplar.

Hart?image.jpg Kastaş mı?

İlgini çekeni oku iş gibi görürsen olmaz bir tane bitirince kolaylar önemli olan senin ilgini çekmesi tavsiye yahut revaçta bir kitap alma hacmi de önemli değil

Üst Alt