Kitap Önerileri - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kitap Önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kitap önerileri

Oğuz Atay - Tutunamayanlar

Zar Adam -Luke Rehinhart

Adolf Hitler- Kavgam

Cüneyt Arcayürek - Derin Devlet

Bu dört kitap gerçekten etki uyandırıyor insanda.

İskender Pala...Katre-i Matem...

Elif Şafak...Aşk...

Amin Maalouf...Yüzüncü Ad...

Okunası kitaplarıdır...Hele Katre-i Matem'i bir okuyun...

İstanbulda olanlar kendini İdare-i Osmanlı zamanında zan eder etmese bile his eder...=)

Siyasetten bişeyler öğrenmek isteyen olursa , Erdal Sarızeybek-İhaneti Gördüm.

Çok ilginç bi kitap. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Derin Devlet (Tanımlanamayan Güç) - Mahir Kaynak, Ömer Lütfi Mete

Çok değişik bir kitap hala piyasada varsa okumanızı tavsiye ederim.

Belki inanmazsın Meriç,Şimdi bu kitabı yazcaktım.Bir baktım sen yazmışsın.Uykum geldi,yanlış görüyom sandım:DBende geçen sene okumuştum.Süper kitap.Bazı şeyleri daha iyi anlamak için...

Siyaseti Erdal Sarızeybek denen zatın yönlendirmesiyle öğrenecekseniz hiç öğrenmeyin daha iyi diyorum. Siyaset öğrenmek için kişisel gelişim kitapları daha ideal. Malesef iyi olanları türkçeye çevrilmiyor ama;

Naomi Klein'dan

The Shock Doctrine: The Rise of Disaster Capitalism

Mark Stein'dan

America Alone: The End of the World as We Know It

ve Ahmed Rashid'den

Descent into Chaos: The U.S. and the Disaster in Pakistan, Afghanistan, and Central Asia

Türkiye için bir önerim yok çünki bizde siyaset yapılmıyor...

Avrupa birliğine ve bütünleşmesine gönül vermiş ve Avrupai değerlerin üstünlüğüne iman etmiş olan Bir Avrupalı Yahudinin gözünden 20.yy'ın ilk 50 yılına 2 dünya savaşı sığdıran Avrupa'yı anlatan deneme ve biyografi,anı türlerinin özelliklerini taşıyan harika bir kitap. Okurken adamın ne kadar çok şeyi gezerek, görerek, tanışarak öğrendiğini ve ne kadar büyük bir Tolstoy hayranı olduğunu öğreneceksiziniz.

1942'de Avrupa'nın haline dayanamayarak intihar eder.

Stefan Zweig 1881 tarihinde Viyana’da köklü ve zengin Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Okul çağının can sıkıcı monotonluğunu Viyana kentinin olanaklılığı ile kitapçılar, tiyatrolar, konser ve müze salonlarında aşar. Lise öğrencisi iken şiir ve öykü yazmaya başlar. Yaşamı boyunca bir örgüte veya partiye üye olmaya karşı sert bir tavır gösterir. Yaşamı seven, zamanı iyi kullanan bir yazar olan Zweig ilk gençliğinden itibaren tiyatro, şiir, öykü, roman ve biyografi alanında yapıtlar verir. Yahudiliğin kendisine nasıl bir duygu hissettirdiğini şu sözlerle tanımlar. “Aynı kalp atışlarımı anımsayınca hissetmem ama düşünmediğim zaman hiç farkına varmamam gibi”. Avrupa'da değişik ülkeleri gezer ve oralarda yaşar. Nasyonal sosyalistlerin iktidara gelişini başta nesnel değil naif biçimde tehlike içermeyen bir hareket olarak görür. İkinci Dünya Savaşı’na dek önemli biyografi yapıtlarını, romanlarını, öykülerini yazarak uzun yolculuklara çıkar. 1938’de Almanya ile Avusturya’nın birleşmesi sonucu İngiliz vatandaşlığına geçer. 1940’da Newyork, Brezilya, Arjantin’e uzun bir yolculuğa çıkar ve 1942’de Güney Amerika’da hayal kırıklığı içinde karısı Lotte Zweig’le birlikte intihar eder.

kuyucakliyusuf.jpg

En gerçekçi Türk romanlarından biridir Kuyucaklı Yusuf. Çok sade akıcı ve dramatik bir roman.

Kitap değil, yeni de okumadım aslında ama "Dülger Balığı'nın Ölümü"nü herkese tavsiye ederim. Sait Faik'in en sevdiğim hikayesidir. Orta okulda bir kez okumuş çok etkilenmiştim.

Ayrıca

Sait faik'in, ölümünü hissettiği ve ölümü bize hissettirdiği çok güzel bir eserdir. ( Kendisi bu eserinden birkaç yıl sonra vefat etmiştir ki bu da oldukça etkileyicidir.)

Bir kitap önerim yok ama şu an yazmaya devam ettiğim ve yakında çıkacak olan kitabımın planladığım kapağını aktarabilirim :)

Adından ve resminden anlaşılacağı gibi Mahşer Günü'nü anlatmaya çalıştığım bir kitap.Biraz hayal gücü biraz da kuran ayetlerine dayanarak bir roman oluşturma çabasındayım.Kurgusu az çok kafamda ve şu an itibariyle 30 sayfasını taslak olarak hazırladım.Bitirdiğimde yayınevlerine götürüp yayınlatma düşüncesindeyim..

yasanmıs romanlardan hoslanıyorsanız eger mutlaka kelebek adlı kıtabı okuyun yazarı aklıma gelmedı ama ıkıncı kıtabı bankoydu. kıtapcılarda rahatlıkla bulabılırsınız. bırde sıze okumayı sevdırıcek bı kıtap arıyorsanz ucan sınıf ve martı yı okuyun :)

bir kayıp denizci:bir denizci var bunların gemileri rüzgarlı bir günde batıyor ve tek kurtulan bu oluyor onun denizdeki günlerini anlatan güzel bir kitap

fareler ve insanlar:bu kitaba bayıldım müthiş böyle saf biri var ve onun arkadaşlığı beni çok etkiledi ama sonunda çok üzüldüm

yaban:bir aydının milli mücadele yanlısı olmayan bir yerdeki insanlarla çatışmasını anlatan bir kitap çok güzeldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt