Kitap Önerileri - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kitap Önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kitap önerileri

katılıyorum Alacakaranlığın serisi çok güzel Alacakaranlık-Yeni Ay-Tutulma-Şafak Vakti 4 tane serisinden oluşuyor yeni bir serisi daha çıkacakmış...Birde Bu seri bitsin Olasılıksıza başlayacağım

Konusu:

Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. İkincisi ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yanı kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona âşık olmuştum.

İsabella Swan Washington 'ın yağmurun hiç dinmediği küçük kasabası Forks 'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward 'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hâle sokar. Edward şimdiye kadar içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir özellikle Edward 'ın en çok değer verdiği insan olan Isabella.. İki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.

Alacakaranlık içgüdülerimize meydan okumakla tutkularımızı tatmin etme boyun isteği arasındaki çatışmayı sorgulayan etkileyici bir kitap.

Stephenie Meyer 2005 yılının geleceği en parlak yeni yazarıdır.

S.Meyer gercekten harika bir yazar. Insan okumaya baslayinca, basindan kalkmasi imkansiz.

Siyasi olarak;

Nevzat Tarhan-psikolojik savaş

Tarihi olarak;

Turgut Özakman-diriliş

Macera olarak;

Philippa gregory-Kraliçenin soytarısı..(hayatımda okuduğum en güzel macera kitabıydı.Bunu okumadan önce sefiller derdim.Taaki okuyana kadar..)

Komünist Parti Manifestosu'nu öneriyorum yazarını bilmeyen yoktur sanırım.

İnsan Ne İle Yaşar - Tolstoy

edit ; daha önce tavsiye edilmiş :D destekliyorum kısa ve güzel ;)

Kısa bir kitap olabilir ama ders alınacak çok şey olduğunu düşünüyorum. Tolstoy'un İnsan Ne İle Yaşar kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.. ;)

insan_ne_ile_yasar1.jpg

OLasılıksız'ı kesinlikle öneririm .

Birde Çok Güldük , ağlamayalım - Kürşat Başar'ın

Çok güzel bir kitap .

Das Capital

İnsanlığın Felsefe Tarihindeki Gelişimi

Bu 2 kitabı okuyan kişilerin hayat görüşlerinde çok büyük değişiklikler olur.

Kitap okumasını özledim , İspanyolca okuyorum ama ,sadece dil gelişii olsun diye. Tabi % 50 sini kafamdan uyduruyorum :D

Kan Gölü - Tess Gerritsen

Beşinci Tüp - Michael Palmer

Şeytanın Sağ Eli - John Saul

Bab-ı Esrar - Ahmet Ümit

Tek Başına - Lisa Gardner

Kitap okumayı çok severim ama daha çok polisiye gerilim ve tarihimizle ilgili kitapları okurum...

Polisiye -gerilim sevenler Jean-Christophe Grange nin kitaplarını bir solukta okuyacaklardır.. Türkçeye çevrilmiş tüm kitaplarını okudum, yeni çevirilerini bekliyorum..

Tess Gerritsenin Cerrah-Çırak-Mefisto Kulübü üçlemesini de tavsiye ederim.. Bu yazar genelde tek bi karakter üzerinde seri halinde kitaplar yazıyor.. Bi yerden sonra sıkıyor ben de..

Genç bir yazar olan Maxime Chatman da Kötü Ruh ve Kara Büyü tavsiyelerimden..

Her Türk ün okuması gereken 2 kitaptan biri Turgut Özakman ın Şu Çılgın Türkler ve Diriliş - Çanakkale 1915

Adam Fawerin Olasılıksız ve Empati yi okumamak bir kayıptır bence... Özellikle Empati mutlaka okunmalı...

katılıyorum Alacakaranlığın serisi çok güzel Alacakaranlık-Yeni Ay-Tutulma-Şafak Vakti 4 tane serisinden oluşuyor yeni bir serisi daha çıkacakmış...Birde Bu seri bitsin Olasılıksıza başlayacağım

Konusu:

Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. İkincisi ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yanı kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona âşık olmuştum.

İsabella Swan Washington 'ın yağmurun hiç dinmediği küçük kasabası Forks 'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward 'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hâle sokar. Edward şimdiye kadar içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir özellikle Edward 'ın en çok değer verdiği insan olan Isabella.. İki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.

Alacakaranlık içgüdülerimize meydan okumakla tutkularımızı tatmin etme boyun isteği arasındaki çatışmayı sorgulayan etkileyici bir kitap.

Stephenie Meyer 2005 yılının geleceği en parlak yeni yazarıdır.

ben şu an ilk kitabı alacakaranlığı okuyorum ve kitabı her kapatışımda soluk soluğa kaldığımı hissediyorum. filmi iki kez izledim filmdede çok beğenmiştim ama kitabı bi ayrı.diğer üç kitabıda bu haftasonu almaya gitcem büyük ihtimal. bir buçuk günde bitiyo çünkü bitanesi.:007:

10 yıl önce okumuştum...8 yıl önce bir kere daha okudum.Flimi rezaletti...

Charles Dickens - Büyük Umutlar (Great Expactations)

Kendinizi Philip'in yerine koyun.Ve flim şeridi gibi geçsin sayfalar...

Hocam ben aslında kitap okumam fakat bu 2012 kehanetlerini içeren önerebileceğiniz kitap varsa yazabilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt