Kombine Satışında Tarihi Rekor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kombine Satışında Tarihi Rekor!

Kombine satışının dozajını iyi ayarlamak lazım. Çok kombine satışı da iyi değil bir yerden sonra. Normal satış için geriye az bilet kalıyor.

sent via GSC

Türkiye'de Galatasaray kadar nabza göre şerbet taraftar görmedim. Kötü gününde o kadar desteksiz ki Galatasaray, başarılı olmaktan başka alternatifi kalmıyor. Bu bize Türkiye'de karşılanmamış başarıları getirirken istikrarlı başarıdan da biraz uzak tutuyor. Gönül ister ki Dortmund gibi 10.'luğa oynarken de 40.000 ortalama görelim ama bizim gibi ülkede bir maçın ücreti 1 kilo kıymaya denk gelince insanların da eli kötü takımı izlemek için ceplerine gitmiyor heralde. İşin içinde en başta Terim, sonra Falcao-ŞL olunca bizim taraftar arabayı satar yine alır kombinesini. İnşallah büyük zaferler yaşarız da çok uzun süre Galatasaray'ı boş tribünde ŞL kapanış maçı oynarken görmeyiz bir daha. Bu kadar futbol odaklı büyük kulübün her maçında stadı en az %85 doldurması lazım.

Kafan esse maça gideyim desen 2 saat çile çekecen giderken, dönüşde sırf sıkıntı olmasın diye 5 dk erken çıkacan neyin Dortmund'unu örnek gösteriyorsun anlamadım bi bilet alayım desen güzel yerden 300 400 lira ee tek kişide olmuyor gitti mi 700 800 üstüne bir de kötü futbol berbat sonuç tam çekilir şey olur.

Kafan esse maça gideyim desen 2 saat çile çekecen giderken, dönüşde sırf sıkıntı olmasın diye 5 dk erken çıkacan neyin Dortmund'unu örnek gösteriyorsun anlamadım bi bilet alayım desen güzel yerden 300 400 lira ee tek kişide olmuyor gitti mi 700 800 üstüne bir de kötü futbol berbat sonuç tam çekilir şey olur.

E tamam iyi gününde olunca o yol da gözüne büyümüyor, para sana koymuyor her maç 40.000'e oynuyorsun işte. Ama kötü günün olunca, Fatih Terim başında olmayıp 2 maç üst üste kaybedip de şampiyonluğa havlu atınca kaç kombine satarsan sat maçlarını taş çatlasın 30.000'e oynuyorsun. Dortmund 2007'de iflastan dönerken de her maçını 60.000'e oynuyordu, 2013'te ŞL finaline yürürken de. Bana göre gerçek taraftarlık da budur. Ama Türkiye'de bazen güç sahiplerini cezalandırmak gerektiğine de inanıyorum. Çünkü bizde istifa kültürü olmadığından yönetenleri uyandırmak adına yapılacak en iyi işlerden biri maddi olarak destek çekmek. Bu noktada biletlerin pahalı olduğuna da katılıyorum. Bence asgari ücretin 2020 lira olduğu ülkede Almanya'daki gibi en iyi bilet asgari ücretin 3'te 1'i, en kötüsü 8'de 1'i olarak satılmalı. Bilhassa yapılanmaya gittiğimiz veya baştan bir şey yapamayacağımız sezonlarda böyle bir fiyat politikası izlemeliyiz. Galatasaray gibi 30 milyon taraftarı kulübe, şartlar ne olursa olsun içerde Arsenal'le oynayan ŞL maçına güç bela 20.000 taraftar çekebilmek yakışmıyor.

E tamam iyi gününde olunca o yol da gözüne büyümüyor, para sana koymuyor her maç 40.000'e oynuyorsun işte. Ama kötü günün olunca, Fatih Terim başında olmayıp 2 maç üst üste kaybedip de şampiyonluğa havlu atınca kaç kombine satarsan sat maçlarını taş çatlasın 30.000'e oynuyorsun. Dortmund 2007'de iflastan dönerken de her maçını 60.000'e oynuyordu, 2013'te ŞL finaline yürürken de. Bana göre gerçek taraftarlık da budur. Ama Türkiye'de bazen güç sahiplerini cezalandırmak gerektiğine de inanıyorum. Çünkü bizde istifa kültürü olmadığından yönetenleri uyandırmak adına yapılacak en iyi işlerden biri maddi olarak destek çekmek. Bu noktada biletlerin pahalı olduğuna da katılıyorum. Bence asgari ücretin 2020 lira olduğu ülkede Almanya'daki gibi en iyi bilet asgari ücretin 3'te 1'i, en kötüsü 8'de 1'i olarak satılmalı. Bilhassa yapılanmaya gittiğimiz veya baştan bir şey yapamayacağımız sezonlarda böyle bir fiyat politikası izlemeliyiz. Galatasaray gibi 30 milyon taraftarı kulübe, şartlar ne olursa olsun içerde Arsenal'le oynayan ŞL maçına güç bela 20.000 taraftar çekebilmek yakışmıyor.

Fiyatlar gittikçe artıyor malesef iyice ticarethane oldu bu iş taraftara müşteri gözüyle bakıyorlar , bu saatten sonra geriye dönüş olmaz daha da pahalanır gider.

Biz başarısızlığa gelemiyoruz geçen sezon berabere kaldığımız konya maçından sonra eve nasıl döndüm hatırlamıyorum kötü etkiliyor bizi lay lay lom yapamıyoruz ingilizler gibi ülke olarak psikolojimiz iyi değil futbolla hayatı unutmaya çalışıyoruz onda da sonuçlar iyi olmayınca yapacak bir şey kalmıyor.

Futbol zevk işi olsaydı biz de ülke olarak refah içinde olsaydık gülseydik vs durum değişirdi.

Bizim stadın yeri cidden çok kötü. Ve çözülecek gibi değil hiçbir şekilde. Yoksa çok daha fazlaya oynar bu kulüp maçlarını.

Üst Alt