Köpek Bakım ve Önerisi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek Bakım ve Önerisi

Cevap: Köpek Bakım ve Önerisi

Benim Malamut'um var ama kardeşimin bir Labrador'u var. Gözlemlediğim kadarıyla hareketliler ve egzersiz onlar için çok önemli. Evvela mutluluklarını tesis etmek için bu noktaya dikkat etmek lazım. Birde su onlar için hayat. Ödüllendirme de özellikle artı etki ihtiva ediyor. Burada asıl önemli olan, insanların kendi kişilik yapılarına yakın köpekleri tercih etmeleri. Zira siz fazla gezinmeyi,dolaşmayı ve yürümeyi sevmiyorsanız misal bir Labrador sizi ziyadesiyle yoracaktır. Ve alındıktan sonra yaşanılan pişmanlıkta sonrasında büyük sıkıntı doğuracaktır. Evde bakacağınız içinde özellikle bu gezdirme ve egzersiz yönünün altını çiziyorum. Bunun altından kalkabilecekseniz benim tavsiyem Labrador olur. Aynı zamanda çok zekiler.

Benim Malamut'um var ama kardeşimin bir Labrador'u var. Gözlemlediğim kadarıyla hareketliler ve egzersiz onlar için çok önemli. Evvela mutluluklarını tesis etmek için bu noktaya dikkat etmek lazım. Birde su onlar için hayat. Ödüllendirme de özellikle artı etki ihtiva ediyor. Burada asıl önemli insanların kendi kişilik yapılarına yakın köpekleri tercih etmeleri. Zira siz fazla gezinmeyi,dolaşmayı ve yürümeyi sevmiyorsanız misal bir Labrador sizi ziyadesiyle yoracaktır. Ve alındıktan sonra yaşanılan pişmanlıkta sonrasında büyük sıkıntı doğuracaktır. Evde bakacağınız içinde özellikle bu gezdirme ve egzersiz yönünün altını çiziyorum. Bunun altından kalkabilecekseniz benim tavsiyem Labrador olur. Aynı zamanda çok zekiler.

Kesinlikle Labrodor ! Hem tatlılar hem zeki, fazla problem çıkarmazlar.

labrador-puppy.jpg

Amerikan staff desem bi sie dersin muhtemelen :D Çevremde bir kişi bekliyor, normal bir pitbulla göre çok daha insancıl saldırı anında ise çok daha güçlü. :D Valla baya baya da akıllı bi it. Kendine alacak olsan tavsiye ederim lakin kız kardeşime deyince bi öneride bulunamıyorum. :D

Golden al derim. Arkadaşımda var, çok akıllı ve sorunsuz bi köpek. Sevilmeyi ve oynamayıda çok seviyor. Eve gidince kapıda karşılıyor, kendisini sevmezsen önünden ayrılmıyor, sevip oynayana kadar ayaklarının dibinde bekliyor. Arkadaş apartman dairesinde besliyor ve sorun olmuyor. Havlayıp gürültü yapma sorunu da yok.

Arkadaşım nerede bakacaksın ona göre bir tavsiyede bulunalım :)

Bazıları Husky Malamut Labrador yazmışta her köpeğin ayrı karakteri vardır netten araştırıp koymakla olmuyor.

3 yaşına kadar tatlı bi golden besledim. Bazı insanlardan bile daha akıllı olduklarını söylüyebilirim. Eğer evin dubleksse veya bahçeliyse olmadı balkonun varsa kesinlikle al besle derim. Tam bir arkadaş :D

Huskye gelince.. Böyle asi bir köpek olamaz... Yazın afedersin anandan emdiğin sütü burnundan getirir. Kış mevsimine uygun bir köpek ve o nereye isterse oraya gidersin :D onu gezdirme gibi bi şansın yok.

Rotweiller a gelince ise.. 9 aya kadar bir rotweiller büyüttüm. Bana kalırsa tam bir bahçe köpeği evde bakılmaz ve oldukca kıskanclar. Kız arkadaşımı kolundan ısırmıstı. Seninle ciddi bi duygusal bağ kurabiliyorlar.

Bu 3 cinsten soracağın birşey olursa deneyimlerimle yardımcı olabilirim.

Husky ve Rot hariç golden i evde rahatca bakabilirsin.

Artık Enes'in ismini her gördüğümde aklıma köpeği ve top gelecek :D ahahahahah.

Ne olursa olsun, iklime, evine uygun olsun, köpeğe eziyet etme. 50 derece sıcaklıkta sibirya kurdu gezdirenleri gördükçe, kendilerine tasma takıp süründürmek istiyorum.

Üst Alt