Koronavirüs Haberleri | Arşiv #1 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kediler yemek yiyemiyor, ölü gibi yatıyorlar belli bi süre sonra ağızda koku, koyuluk falan oluyor öyle bi şey mi abi
Aynen halsizlik iştahsızlık gibi belirtileri var.
Erken teşhis kurtarıyor bizimkisi yavruyken kapmış. Büyük ihtimal annesinden.

İshal gibi de belirtileri vardı sanırım. Bizim diğer kediyle çok vakit geçirdi hatta kendi gibi yavru olan kediyi annesi sanar emerdi. İlginç bi şekilde bulasmadi dana gibi oldu şimdi o.

Daha önce de hindistan veya Pakistan da 100 lerce kişiyi canından etmişti bu hastalık.

Bu hastalığın mutasyona uğraşmış hali de kedilerde var. İştahsızlık halsizlik gözlerde kayma gibi belirtileri oluyor. Malesef ufakligin tekini bu hastalıktan kaybetmiştik. İnsanlara geçmeyen kediler arası bulaşan bir rahatsizlik bu versiyonu.

mutsasyona ugramış halinin adı fib hastalıgı maalesef bende bir kedimi kaybettim 2 yasında halsizdi ne oldugunu anlayana kadar hayvan 2-3 günde gitti
temizlik cok önemli tedaviside yok maalesef

dışkıdan bulasan bir hastalık ayrıca bu kedileri için

mutsasyona ugramış halinin adı fib hastalıgı maalesef bende bir kedimi kaybettim 2 yasında halsizdi ne oldugunu anlayana kadar hayvan 2-3 günde gitti
temizlik cok önemli tedaviside yok maalesef

dışkıdan bulasan bir hastalık ayrıca bu kedileri için
Söylenene göre var ama işe yaramıyor ilerleyince. Bizim arkadaş fransadan ilaç getirtiyordu 100 kusur dolar falan tanesi. 10 15 seans yapıyorlardi. Yarıda gitti tabi kedi.

Erken farkedilince bu şekilde kurtuluyor ama ülkede bulmak zor ilacı diye biliyorum.

Vay arkadaş bizde 4-5 haftalığına uzak doğu gezisi yapalım diyorduk. Taiwan Core Vietnam filan. Şimdi o kadar para verip birde virüsle dönmeyelim.

Envoyé de mon Huawei P30 en utilisant Tapatalk

Şu an koca bir şehre karantina nedeniyle giriş çıkışlara kapatılmış durumda. Şehrin nüfusu 11 milyon.

Toplamda 517 vaka tespit edilmiş ama bir o kadar da tespit edilemeyen vaka olduğu konuşuluyor. Virüs çok ama çok hızlı yayıldığı için çok ciddi bir tedbir var şu an. Çinli uzmanlar insandan insana geçmediğini idda etmişlerdi ama son vakalarda bu durumun aksi kanıtlandı.

Wuhan'dan İstanbul'a haftada 1 gün tek seferlik direk uçuş var. Yani bu virüsün dünyaya yayılma ihtimali yüksek olmasa da var. Şimdi gülüp geçiyrouz ama çok ama çok ciddi bir vaka.

Bi ara domuz gribi spekülasyonu ile iyi para kazandırdılar activex protex gibi sabun ve dezenfektanlara.
Bakalım burda parayı kim götürecek göreceğiz

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Domuz gribine ben de yakalanmıştım 11-12 sene önce lise dönemlerinde. Hiç bir özel ilaç vermemişti doktor, antibiotik falan vermişti galiba. 1 hafta mı ne evde kalmıştım, normal grip enfeksiyonu gibiydi aynı burun boğaz kulak pert olmuştu.

Edit: aşı yapmış olabilir orasını tam hatırlamıyorum zombi gibi dolaşıyordum çünkü.

sent via GSC

virüs bulastigi kisiyi 12 saat icerisinde öldürebiliyor. Herkesi farkli etkiliyor, kimisi komaya düserken kimisi normal grib gibi atlatiyor.
Tabi teshis konulurken arada normal gribal enfeksiyona yakalanmis kisilerde kayniyordur.
Herkesi test edebileceklerini düsünmüyorum. Yani sayilar pek güvenilir degil.

Aklima iki senaryo geliyor;

1. yine terör estirip saglik sektörüne para kazandirilacak, asi, antibiyotik derken domuz gribi gibi atlatilacak

2. times dergisinin 2020 yayininda bazi ip uclari yeni bir virüsün ortaya cikacagina isaret ediyor.
bazi komplo teorisyenlerine göre yeni dünya düzeninin (NWO) son kademelerine gelinmis bulunuyoruz
ve dünya nüfusunu kontrollü bir sekilde 500 milyona düsüreceklermis.

Domuz gribine ben de yakalanmıştım 11-12 sene önce lise dönemlerinde. Hiç bir özel ilaç vermemişti doktor, antibiotik falan vermişti galiba. 1 hafta mı ne evde kalmıştım, normal grip enfeksiyonu gibiydi aynı burun boğaz kulak pert olmuştu.

Edit: aşı yapmış olabilir orasını tam hatırlamıyorum zombi gibi dolaşıyordum çünkü.

sent via GSC

10 sene önce domuz gribi aşısı olduktan sonraki gün fenalaşmış eve kendimi zor atmıştım. Daha doğrusu atamamıştım. Kapıyı açmaya mecalim kalmamış, paspasta uyuyakalmıştım.

11 milyonluk bir şehri kapatmak büyük iş lakin daha insandan insana geçtiğini bile sonradan tespit etmeleri rezalet.

Genetik mezunu bir arkadaşım yazmış; Tedavi ya da korunma amaçlı bir aşı geliştirilebileceği muallak çünkü virüs coronaviridae ailesinden. SARS ve MERS gibi solunum sistemini hedef alıyor direkt. Ellerinizi sürekli yıkayıp insanlarla temastan kaçının, semptomları gösteren insanlarla aynı ortamda bulunmayın.

EO97dUWWoAA7gVs

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt