Koronavirüs Haberleri | Arşiv #2 - Sayfa 168 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya bu ucretsiz izin muhabbeti nedir. Benim çalıştığım firmada öyle bir durum yok. İskur vasıtası ile işveren gerekli evrakları sunup 12 aylık baş kazancın %60 ı kadarı işçi PTT vasıtası ile maaş alacak. İşveren başvurması lazım. Bu kampanya bence faydalı dışa zaten borç var dahada fazla olmaması için ne kadar holding varsa iştirak etmeli. Devlet bu konuda bu kesime rica değil sopa da gostermeli

Ya bu ucretsiz izin muhabbeti nedir. Benim çalıştığım firmada öyle bir durum yok. İskur vasıtası ile işveren gerekli evrakları sunup 12 aylık baş kazancın %60 ı kadarı işçi PTT vasıtası ile maaş alacak. İşveren başvurması lazım. Bu kampanya bence faydalı dışa zaten borç var dahada fazla olmaması için ne kadar holding varsa iştirak etmeli. Devlet bu konuda bu kesime rica değil sopa da gostermeli
vergileri toplayan devlet bagis kampanyasi baslatmis

millet ne yapsin

Kampanya faydalı da zaten çalışmayıp para kazanamayan Milletten istenince bir anlamı kalmıyor. Git KOÇ,Sabancı,Limak,Kalyon,Çalık grubuna kes faturayı ödesinler. Millet yemeye ekmek bulamayacak 15 gün sonra, daha eldeki paralar bitince göreceğim.

Bu petrol işinin virüs bağlantısı nedir acaba? Bir kasa domates ile bir varil petrol aynı para olmuş..
Tüketim düştü tüm dünyada üretim durunca ve insanlar evinde kalınca.

Suudi şerroları da Rusya'ya şerroluk yapmak için üretimi arttırdı. İhtiyaç fazlası oluncada fiyatlar düştü doğal olarak.

Benim bildiğim budur.

@Mehmet Arslaner ağam daha iyi bilir

Kampanya faydalı da zaten çalışmayıp para kazanamayan Milletten istenince bir anlamı kalmıyor. Git KOÇ,Sabancı,Limak,Kalyon,Çalık grubuna kes faturayı ödesinler. Millet yemeye ekmek bulamayacak 15 gün sonra, daha eldeki paralar bitince göreceğim.
Bende bundan bahsediyorum. Güçlü ailelere sopa gösterilmesi gerekiyor. Halkı buna davet etmek olmaz. Gerçi bir kulüp için yayınlar yapıp milyonlarca tl yi halk içinden toplandı. Bu tip bir durum için yine herkez elinden geleni yapmalı. Seninde bahsettiğin işsiz kesim için bu zamanı en az hasarla atlatılmasi sağlanmalı. İnşallah başarabiliriz.

Bu petrol işinin virüs bağlantısı nedir acaba? Bir kasa domates ile bir varil petrol aynı para olmuş..

virüsle baglantısı var virüsle birlikte dünyada insanlar evlere kapanınca tüketim ciddi müktarda düştü bu yuzden fiyatları etkiledi misal uzakdoguda mazot tekrardan cok kullanılmaya baslandı fiyata ufak zam geldi

ama esas sebeb virüsten önce arabistan ve rusya petrol konusunda anlasamadılar amerika arapları sıkıştırdı günlük varil sayısını 2 katı civarında arttırdılar bu haliyle rusya için yıkım oldu
petrolun varili 70 dolarlardan 28 dolarlara düştü rusların para birimi yerlerde sürünür hale geldi
üstüne birde virüs eklenince komple çakıldı

Virusten cok ekonomiden korkuyorum
Suriyelilere 40 milyar dolar verdik 40 daha veriririz dedimi imfe 5 milyar dolar borc verdik dedimi bize verseydin 80 kilyar dolari 1 ay tum ulkeyi beslerdik ama bizden para istedi

Yarin secim olsun reis diye %50 oy alir bizim millet hakediyor bosverin herkes hakettigini yasar

Acimasiz olacak hem tr'de yasamiyorum o yuzden haddim kadar konusmaya calisacagim asarsam ozurumu kabul edin.
Bosverin ekonomiyi ulke olarak guclu gostermeye calisdi reis senelerdir noldu simdi? ulke bir soka ugradi vatandas kendi sagligini mi dusunsun veya parasini mi dusunsun diye dusunuyor simdi bu mu guclu devlet?
bunun ustundende kalkarsa erdogan helal olsun diyecegim artik yani bi adam anca boyle oper bir milleti.

Acimasiz olacak hem tr'de yasamiyorum o yuzden haddim kadar konusmaya calisacagim asarsam ozurumu kabul edin.
Bosverin ekonomiyi ulke olarak guclu gostermeye calisdi reis senelerdir noldu simdi? ulke bir soka ugradi vatandas kendi sagligini mi dusunsun veya parasini mi dusunsun diye dusunuyor simdi bu mu guclu devlet?
bunun ustundende kalkarsa erdogan helal olsun diyecegim artik yani bi adam anca boyle oper bir milleti.

Rahmi dostum, rica ediyorum haddini aşarak konuş. Başımıza ne geldiyse şu kibarlıktan geldi.

Yav o değil, camış gibi yemeye başladık dışarı da çıkmıyoruz, salonlara falan gitmek zaten mümkün değil. Baklavalarımın hatlarında yumuşamalar mevcut böyle giderse komple yok olacak, hoş değil.. Evde egzersiz yapmak da zor insan motive olamıyor.
Nedense benim gözümün önünde oluşan Mehmet Arslaner profili baklavalı değil de baklava yiyen birisi abi.

sent via GSC

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt