Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 200 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Şu anki vaka sayısının doğru verildiğini nereden bilebiliriz ki adminim :)
Belki şu anki vaka da 100 k üzerinde
Çünkü ölümler şu an en üst seviyede diye biliyorum
Bir de temaslı herkese test yapılmıyor mesela. Test sayısı da düşük bence
Vefat sayısı vakaya göre düşük bizde.

Tabii doğru verildiğini bilemeyiz de en azından 80 binin görüldüğü günler olmuş, eylül ayındaydı sanırım.

Kongreden nasıl ziyade yav

Ülkenin 4 bir yanından sayısız insan toplanıyor kapalı alanda

Sonra geldikleri yere dönüyorlar.

En büyük etken kongreler + mutasyon.
Kongreler tabiki etkiledi ama bu cehaleti yapan sadece akp değil geçen bizim İzmir belediyesi başkan kel maraton koşusu yaptı haftasonu abartmıyorum bir kalabalık vardı sanki şampiyonlar ligi maçı koşanlardan bahsetmiyorum seyretmeye çıkan halk yani gerizekalilikta hamdolsun muhalefetine iktitarida birbirinden beter fakat kongreler dışında toplu taşıma tıka basa dolu ve ev buluşmaları özellikle Anadolu'da

Aşılilar temaslı olarak karantinaya girmiyor diyorlar net bilgisi olan var mı bu konuda ? Tabi test verip pozitif çıkanlardan bahsetmiyorum.. Genelde belirti olmadıkça test almıyorlar temaslilardan
Artık filyasyon yapılmadığı için sadece belirti gösteren kişiler sağlık kuruluşuna giderek isteğe bağlı test oluyor.Testi pozitif çıkanlara ayriyeten mutasyon virüs mü diye bir test daha yapılıyor.Mutasyonlu olanlar kredi yurtlarda, olmayanlar da kendi evlerinde karantinaya giriyor.Diger aile bireyleri yine serbest, herhangi bir kısıtlama yok... Aslında yukarıda arkadaşların söylediği gibi isteğe bağlı test olayı olduğu için ve de çoğu insan çeşitli nedenlerle (korku vb.)teste gitmediği için gerçek vaka sayısı günlük açıklanan vaka sayısının 8-10 katı kadardır.

Herhalde ilk kez negatif ayrışmayı net görüyoruz. Bakalım nasıl bir peak yapacağız.

Virüs geçirdiği mutasyonlarla günden güne daha güçlü ve etkili hale geldiği için de istatistiksel veri üzerinden analiz yapabilmek imkansız durumda.

Artık filyasyon yapılmadığı için sadece belirti gösteren kişiler sağlık kuruluşuna giderek isteğe bağlı test oluyor.Testi pozitif çıkanlara ayriyeten mutasyon virüs mü diye bir test daha yapılıyor.Mutasyonlu olanlar kredi yurtlarda, olmayanlar da kendi evlerinde karantinaya giriyor.Diger aile bireyleri yine serbest, herhangi bir kısıtlama yok... Aslında yukarıda arkadaşların söylediği gibi isteğe bağlı test olayı olduğu için ve de çoğu insan çeşitli nedenlerle (korku vb.)teste gitmediği için gerçek vaka sayısı günlük açıklanan vaka sayısının 8-10 katı kadardır.

Farklı birşey sordum renktas .. Mesela senin evindeki biri pozitifse sen de direk karantinaya giriyorsun normalde ama 2 doz aşı olanlar karantinaya girmiyor diyorlar sorum buydu ..

Doktorlar daha doğru yanıt verirde bu meret nezaman kendi kendini yok edecek kardeşim virüsler mutasyona ugraya ugraya bulasi yani gücü düşer diye biliyorum ama bu deyyus hakem desteği alan fener gibi bir türlü potadan dusmuyor

Üst Alt