Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 317 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
mRna aşılarının ne olduğu belli değil riskleri açısından, yan etkileri de bilinmiyor o yüzden belirsizlik yaratması doğru. 3-5 sene sonra herkeste kronik yeni rahatsızlıklar çıkabilir, bunda komplo teorisi yok.

Tabii bu tip durumlar olmazsa da tam tersi bir çok hastalığın da önüne geçilebilir.

valla covid geçirdikten sonra da ben dahil çevremde duyduğum bazı insanlarda da kronik rahatsızlıklar çıktı. iki ucu boklu değnek gibi kendimi tek avutan nokta tüm dünya bu aşıyı oluyor

Benim halamın akciğerlerinde leke kaldı. Eniştemde şeker çıktı covidden sonra durduk yerde 300e vurdu direk. Diğer eniştemin böbrekler iflas etmiş. Ağır geçirenlerde bi iz bırakıyor mutlaka.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dun öğleden sonra aşıyı oldum. Geceye dogru kol agrısı basladı. Bugun de sabah agrı devam etti. Şimdi hafif agrı var. Onun dısında baska bi yan etki olmadı bende de

Tutarlı değil.

O zaman niye aşı olmadan önce imza atıyoruz? Uzun vadeli yan etkisi olmaması bir yorum olabilir, bilimsel bir tespit olamaz bu.
Yan etkileri var bilinen belki onlar içindir. Eşim kolunu kaldıramadı iki gün, validede de ağrı yaptı baya. İlk iki gün sarsabiliyor. Ben metni görmedim gerçi uzun vadede görünecek bir yan etkiden bahsediliyorsa ayrı.

Sinovac ve Biontech'in onam metni aynı mı acaba?

Yan etkileri var bilinen belki onlar içindir. Eşim kolunu kaldıramadı iki gün, validede de ağrı yaptı baya. İlk iki gün sarsabiliyor. Ben metni görmedim gerçi uzun vadede görünecek bir yan etkiden bahsediliyorsa ayrı.

Sinovac ve Biontech'in onam metni aynı mı acaba?
Onu bilemiyorum ama sanırım Biontechin imza metni mRna olmasıyla ilişkili, kol ağrısını tetanos da yapıyor ona lafım yok da yeni bir teknoloji bu sonuçta tıp dünyasında. İnsan fizyolojisi de sayısız parametreyi barındırıyor, öngörülemeyen etkiler olmayacak ya da 2 ayda yan etki çıkmazsa çıkmaz demek bana makul gelmiyor.

Çok kesin konuşmuş. Bu ülkede 20 sene antibiyotik verildi insanlara her hastalıkta, antidepresan verildi, 20 sene sonra buna bir standart getirildi, kısıt getirildi. Kimi insanlarda kronik sorunlar çıktı, muhtemelen yıllar önce de bunların yan etkileri 2 ayda çıkmazsa çıkmaz demişlerdir.

😓
E3wahgqXEAEeLd4

Üst Alt