Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 417 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Amerika'da asilarin yarısından fazlasını cope dokuyorlar. Kimsenin asi falan oldugu yok. Bizi eve tikadiklarinda günlük olu sayısı 200 civarıydı, son birkaç aydır hergun 1500 kisi civarı oluyor. Kimsenin Covid falan taktiği yok artık, etrafımdaki insanların en az yüzde 70"i hiçbir yerde maske takmiyor.

İnsanların salması korona olmadığı anlamına gelmiyor, yakın akrabamız geçen iş yerinde kapmış koronayı.

Hala dikkat etmekte fayda var. Aşı olanlarda kapıyor ama ağır atlatmıyor.
Ya halkın küçümsenmeyecek kadar belli bir kesimi aşı olununca Corona'nın bulaşmayacağını düşünüyor ve salıyor tamamen.

Bunu sadece Türkiye için de söylemiyorum bizim burada da öyle. Geçen iş yerinde biriyle konuştum adam gelmiş bana rakamlar niye bu kadar yüksek %68 oranında aşılanmış ülkede bu kadar insanın Corona'ya yakalanması nasıl olabilir oysa hepimiz aşı sayesinde koruma altındayız dedi. Şaşakaldım haberlerde her yer yerde falan aşının tam olarak ne için olduğunu anlatmalarına rağmen hâlâ bilmiyorlar ciddi ciddi.

Asilar ise yariyor Ama ömür boyu koruyacak degil tabiki

Subat veya Mart ayinda asi olan insanlarda asinin etkisi kalmamistir

Ne yazik ki 4,5 hatta 6. Asiyi bile olmak gerekiyor hasta ve vaka sayisini minimum’a indirmek icin

Cok zor bir ihtimal yani

Belcika da halkin yuzde 92’si asilanmis olmasina ragmen hem vaka sayisinin hem de hasta sayisinin yüksek olmasinin bir aciklamasini yapamiyorlar simdiye kadar

Hastahane de yatan insanlarin yuzde 60’i asi olanlar bu arada

Açıkçası aşı oldum ama sürekli tekrarlayan aşılar, 1 yılı aşkındır tedavide kullanılan ilaçların değişmesi vs çok da iyi niyetli gelmiyor.

Aşı karşıtlığı yapmanın da bir alemi yok, aşılar pek çok rahatsızlığı çözdü ve bu hastalıkta da kısmen de olsa işe yarıyor.

Ama tek doz aşı ile koruma sağlanacak düzeye gelmeden, bir pazar haline getirilmesi, ilaç lobilerinin kar/zarar hesabına teslim bir salgın süreci de covid'in yakın dönemde bitmeyeceği ya da bitirilmeyeceğine işaret ediyor.

Bunun yanında şu ana kadar olunan grip aşıları da hastalıktan korumuyordu, sadece bağışıklığı baskılanmış kişilerde 2.cil enfeksiyon ve zatürre oluşumuna karşı koruma sağlıyordu.

O yüzden hastalıktan korumuyor ya da aşı oldum ama yine de covid+ oluyorum demek de doğru değil.

Umarım 2022 yılında artık bu hastalığın sınırlayıcı, toplum ruh sağlığını tehdit eden, ve hayatı kurallar bütünü olarak yaşamımıza neden olan kısmından kurtuluruz.

Bunlarin Niyeti yasli insanlari öldürüp Emeklilik kasasini rahatlatmak yada tam gelismemis ülkelerin Ekonomisini bu şekilde bitirmek hiç mantıklı gelmiyor arkadaş Çin'in küçük bir kasabasinda çıkan bir virüsün 170 ülkeye dagilip insanlari öldürmesi...

Bunlarin Niyeti yasli insanlari öldürüp Emeklilik kasasini rahatlatmak yada tam gelismemis ülkelerin Ekonomisini bu şekilde bitirmek hiç mantıklı gelmiyor arkadaş Çin'in küçük bir kasabasinda çıkan bir virüsün 170 ülkeye dagilip insanlari öldürmesi...
Virolog değilsen ya da virüs çeşitleri ve bulaş yollarına, davranış biçimlerine hakim değilsen; mantıklı gelmez zaten.

Açıkçası aşı oldum ama sürekli tekrarlayan aşılar, 1 yılı aşkındır tedavide kullanılan ilaçların değişmesi vs çok da iyi niyetli gelmiyor.

Aşı karşıtlığı yapmanın da bir alemi yok, aşılar pek çok rahatsızlığı çözdü ve bu hastalıkta da kısmen de olsa işe yarıyor.

Ama tek doz aşı ile koruma sağlanacak düzeye gelmeden, bir pazar haline getirilmesi, ilaç lobilerinin kar/zarar hesabına teslim bir salgın süreci de covid'in yakın dönemde bitmeyeceği ya da bitirilmeyeceğine işaret ediyor.

Bunun yanında şu ana kadar olunan grip aşıları da hastalıktan korumuyordu, sadece bağışıklığı baskılanmış kişilerde 2.cil enfeksiyon ve zatürre oluşumuna karşı koruma sağlıyordu.

O yüzden hastalıktan korumuyor ya da aşı oldum ama yine de covid+ oluyorum demek de doğru değil.

Umarım 2022 yılında artık bu hastalığın sınırlayıcı, toplum ruh sağlığını tehdit eden, ve hayatı kurallar bütünü olarak yaşamımıza neden olan kısmından kurtuluruz.
Sana da mı aşı yaptılar lan

Üst Alt