Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 453 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2 gündür eklem ağrılarım vardı boğaz ağrısıyla beraber, pek sallamadım bugün ateş ve öksürük de eklendi koku duyumda problem yok.

Neyse özel bir hastaneye gittim, serum, tahlil ve covid testi istendi. Serum için acile geçtim önce kanları aldılar sonra serumu bağladılar sonra da yatarken sürüntüyü aldılar.

Kovid testi henüz çıkmadı da kan testlerinde enfeksiyon değerleri normalden farklı çıktı.

Antibiyotik ve nurofen verdi doktor, covid çıksam da bunları kullanacağımı söyledi.

Maskeyle dolaştım ama maskesiz de olsam pek sallayan yok. Son 2 günde benzer şikayetlerle çok gelen olduğunu ve %80inin covid çıktığını da söyledi doktor. Kısacası hastanelerdeki bakış açısı da normalleşmiş, doktor maskesiz bakıyor vs.
Geçmişler olsun.
Ya benim etrafımda 3 4 kişide kandaki enfeksiyonun x20 katı olmasına bagli antibiyotik ve serum tedavisi uygulandı. Hatta 2 tanesine 1 gün hastanede yatsan daha çabuk toparlarsin falan demişler. Sürekli serum dayayacaklardi herhalde. Hepside aynı belirtiler gece ateş ve halsizlik vs. Koku vb tarzı şeyler yok kovitin etkileri arasındaki.

Bu bir salgın mi? Covid in yeni varyanti mi? Sana da benzeri şeyler dediler mi? Ben hatırlamıyorum çünkü kandaki enfeksiyonun artışı gibi belirtileri olduğunu?

GscimbomMobile

En sonunda yakalandık.

Temmuzun sonunda 2 yaşını dolduracak kızım var o yüzden bu illete başından beri aşırı dikkat ediyorduk. Ben hala toplu taşımada maske kullanıyordum. İlk defa bu kurban bayramı tatilinde biraz saldık, denize girdik vs. Kapmışım. 2.5 gündür bir halsizlik var ilk gece biraz ateş de oldu dün biraz ciğer ağrısı hissettim ama şu anki belirtiler bildiğiniz saman nezlesi. Burun akıntısı var çok fazla. Hapşırma, tıksırma var şiddetli. Arada ciğer ağrısı oluyor, tek tük öksürük. Ama iyiyim yani, kışın sağlam grip olduğumda bile daha kötü geçiyor. Bu arada evde hızlı testlerden vardı onlardan yaptım.

Çocuğu kayınvalideye bırakıp İzmir’e döndük inşallah çocuğa bulaştırmamışımdır. Bugün bir ara biraz ateşi çıkmış sanırım, Calpol vermiş, ciddi bir sorun gözükmüyor.

Ben yine şüphelenirdim de ilk gün denizde alyansımı düşürdüm girer girmez. Sonra 5-6 saat onu aradım, bel üstü su üzerinde kaldı çoğu zaman, inanılmaz yandım doğal olarak krem falan da sürmedim millet üzerine basmadan bulayım diye, ilk gece ateş hissettim ama deli gibi yandım güneş çarpması heralde ondan diye düşündüm. Demekki bu kayıp olayından 1-2 gün önce kapmışım ben bunu bir yerde, denizde kapmamışım.

Saçma sapan bir periyot oldu kısacası bu tatil.

Geçmiş olsun, bayramda aynı evde kaldığımız kuzenimin eşi pozitif çıktı. Şimdi teste gidicem bende. Anneme bulaştırdıysam çok sıkıntı çünkü.

2 gündür eklem ağrılarım vardı boğaz ağrısıyla beraber, pek sallamadım bugün ateş ve öksürük de eklendi koku duyumda problem yok.

Neyse özel bir hastaneye gittim, serum, tahlil ve covid testi istendi. Serum için acile geçtim önce kanları aldılar sonra serumu bağladılar sonra da yatarken sürüntüyü aldılar.

Kovid testi henüz çıkmadı da kan testlerinde enfeksiyon değerleri normalden farklı çıktı.

Antibiyotik ve nurofen verdi doktor, covid çıksam da bunları kullanacağımı söyledi.

Maskeyle dolaştım ama maskesiz de olsam pek sallayan yok. Son 2 günde benzer şikayetlerle çok gelen olduğunu ve %80inin covid çıktığını da söyledi doktor. Kısacası hastanelerdeki bakış açısı da normalleşmiş, doktor maskesiz bakıyor vs.

Çok geçmiş olsun hepinize. Umarım sancısız, sorunsuz bir şekilde kısa sürede atlatırsınız. Beslenmeyi ihmal etmeyin, seviliyorsunuz 🙏

Geçmişler olsun.
Ya benim etrafımda 3 4 kişide kandaki enfeksiyonun x20 katı olmasına bagli antibiyotik ve serum tedavisi uygulandı. Hatta 2 tanesine 1 gün hastanede yatsan daha çabuk toparlarsin falan demişler. Sürekli serum dayayacaklardi herhalde. Hepside aynı belirtiler gece ateş ve halsizlik vs. Koku vb tarzı şeyler yok kovitin etkileri arasındaki.

Bu bir salgın mi? Covid in yeni varyanti mi? Sana da benzeri şeyler dediler mi? Ben hatırlamıyorum çünkü kandaki enfeksiyonun artışı gibi belirtileri olduğunu?

GscimbomMobile
Benzer şikayetlerle çok kişi gelmiş bu hafta ama detay bilmiyorum.

Geçmiş olsun reis. Demin eczaneye gittim bende maske var tabi, eczanedekilerin hiç birinde maske yok. D vitamini, parol ve afebryl aldım. Corona mısınız dedi evet dedim. Sabah birisi geldi coronayım, yaklaşmayın dedi, iyice dibine girdim deyip bunu gülerek anlatıyor bunu diyen eczacı yani. Enteresan, öyle bir boşvermişlik. Ben anlattığım gibi güneş çarpması ve üşütme sandığımdam nurofen kullandım testten önce ki gerçekten iyi geldiğini de hissettim halsizliğim azaldı, burun akıntım arttı ama artıkça rahatladım esasında. Fakat demin hanımla internetten araştırdık nurofen kullanılmaması gereken ilaçlar listesindeymiş başlarda sanırım içindeki etkin maddeden dolayı, Fransa sağlık bakanı da söylemiş sanırım zamanında ama sonradan semptomları şiddetlendirmediği ispatlanmış galiba.

Ibuprofen, Covid-19 semptomlarını şiddetlendirmiyor | Araştırma

En sonunda yakalandık.

Temmuzun sonunda 2 yaşını dolduracak kızım var o yüzden bu illete başından beri aşırı dikkat ediyorduk. Ben hala toplu taşımada maske kullanıyordum. İlk defa bu kurban bayramı tatilinde biraz saldık, denize girdik vs. Kapmışım. 2.5 gündür bir halsizlik var ilk gece biraz ateş de oldu dün biraz ciğer ağrısı hissettim ama şu anki belirtiler bildiğiniz saman nezlesi. Burun akıntısı var çok fazla. Hapşırma, tıksırma var şiddetli. Arada ciğer ağrısı oluyor, tek tük öksürük. Ama iyiyim yani, kışın sağlam grip olduğumda bile daha kötü geçiyor. Bu arada evde hızlı testlerden vardı onlardan yaptım.

Çocuğu kayınvalideye bırakıp İzmir’e döndük inşallah çocuğa bulaştırmamışımdır. Bugün bir ara biraz ateşi çıkmış sanırım, Calpol vermiş, ciddi bir sorun gözükmüyor.

Ben yine şüphelenirdim de ilk gün denizde alyansımı düşürdüm girer girmez. Sonra 5-6 saat onu aradım, bel üstü su üzerinde kaldı çoğu zaman, inanılmaz yandım doğal olarak krem falan da sürmedim millet üzerine basmadan bulayım diye, ilk gece ateş hissettim ama deli gibi yandım güneş çarpması heralde ondan diye düşündüm. Demekki bu kayıp olayından 1-2 gün önce kapmışım ben bunu bir yerde, denizde kapmamışım.

Saçma sapan bir periyot oldu kısacası bu tatil.
Geçmiş olsun , hafif geçer umarım.

geçmiş olsun sevgili dostlar @Berkan Yavuz @Murat Yanut @Keramettin TANRIVERDİ

bu varyant biraz daha sağlam diyorlar
Berkan abi ve adminim geçmiş olsun.acil şifalar

Çok geçmiş olsun hepinize. Umarım sancısız, sorunsuz bir şekilde kısa sürede atlatırsınız. Beslenmeyi ihmal etmeyin, seviliyorsunuz 🙏

Geçmiş olsun , hafif geçer umarım.

Teşekkürler arkadaşlar, sağolun.

Geçmiş olsun bro. Dikkat et kendine.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçen hafta oldum. İlki gibi değildi. Bir çok semptom baş gösterdi. Koku/tat kaybı, eklem ağrısı, göz iltihaplanması.

Bu arada ortam nemlendirici

Şöyle bir cihaz kesinlikle öneririm içerisine 4-5 damla nane yağı dökün açık kalsın.
Bende büyük bir alet var onu kullanırken burnum o kadar rahat ki kuruluk ve tıkanıklık olmuyor kapatıyorum burnum kilitleniyor.

Bu olmaz başkası olur güzel bir aletler şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada insanın götünün yanakları ağırır mı ya ilkinde de aynısını yaşadım ikincide de. Bildiğin göt yanaklarının kasları ağrıyor.

Birde aile doktorum ilkinde azitro yazmıştı ciğere inmesini engelleyelim diye 3 tablet var içinde.
Olmazsa olmazımız ise ParolPlus.
Sen ne muhteşem bir ağrı kesicisin yav

vala cok tuhaf ya. bahsettiğim şikayetlerle 3 4 kişi var etrafımda. test falan da yapmıyorlarmıs, muhtemelen varyantlarından bir tanesi bu da. çok yakın tanıdıklar üstelik bunlar bizde bişe yok gerçi de bilemiyom gene. geçmiş olsun tekrardan.
Hocam bu virüs herkeste aynı etki göstermiyor. Ben aşı yokken yakalandım, en yakın iş arkadaşım pozitif çıkınca başkasına bulaştırmamak adına test yaptırmıştım. Boğaz kızarıklığı ve halsizlik dışında bir belirti olmadı bende. Sadece parol ve nurofen kullanmıştım. Ama diğer arkadaşlarda ateş, öksürük vb. daha farklı şeyler oldu. Kronik rahatsızlığı olanları, çok ilaç kullananları yada D vitamini düzeyi çok düşük olanları daha fazla etkiliyor anladığım kadarıyla.

Üst Alt