Kripto Para Birimleri ve Coinler - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Simdi bu ehteruem hakkinda baya hype olusdu ya oda arkadasim bile aldi. Benim kafa yapim soyle: Herkesin iyi bir yatirim oldugunu soyledigi anda iyi bir yatirim degildir. Insanlarin dusunemedigini dusuneceksin.

Baslikda yazildi mi bilmiyorum bankaci ve ya ekonomiden pek fazla anlamam ama mesela bitcoin nasil olurda surekli yukselir - bir ''bubble'' olamaz mi?
Ve simdi dedigim gibi oda arkadasim bile etheruem aldi fakat o da yani cokta bilmiyor acikcasi bu konulari ama ben teredüt ediyorum cunku internetde heryerde yaziyor ertheruam alin diye ama herkes alirsa bu kadar hype'in arasinda mantik isi mi sence?

Kriptoların hemen hepsi balon şu an ve çok şiştiler.

Günlük hayata tam anlamıyla girmeden bu kadar fiyatı artan ether, ltc ve btc hepsi çok pahalı.

Evrensel ya da ülkesel coinler olur da çıkmaya başlarsa çöp olma ihtimali var.

Diğer ihtimal de bunların evrensel olarak kabul edilip kullanılmaya başlanması. Bu durumda btc 400-500 bin dolarları geçebilir.

Kriptoların hemen hepsi balon şu an ve çok şiştiler.

Günlük hayata tam anlamıyla girmeden bu kadar fiyatı artan ether, ltc ve btc hepsi çok pahalı.

Evrensel ya da ülkesel coinler olur da çıkmaya başlarsa çöp olma ihtimali var.

Diğer ihtimal de bunların evrensel olarak kabul edilip kullanılmaya başlanması. Bu durumda btc 400-500 bin dolarları geçebilir.
Soyle biseyde var ya gunluk hayata girmeye baslarsa ya daha fazla kisi bitcoinle odeme yapmaya baslarla yukselir
Ama bencede btc felan balon yani patlayacak bu kadar yukseldi daha ne yukselecek bu saatden sonra btc almak (bunu 3-4 sene oncede diyorduk) sacmalik.:D

Soyle biseyde var ya gunluk hayata girmeye baslarsa ya daha fazla kisi bitcoinle odeme yapmaya baslarla yukselir
Ama bencede btc felan balon yani patlayacak bu kadar yukseldi daha ne yukselecek bu saatden sonra btc almak (bunu 3-4 sene oncede diyorduk) sacmalik.:D
2013te de benzer bir patlama oldu. Ciddi düşüş yaşadı sonrasında ama iş dediğim noktaya bağlı.

Alışverişlerde btc ile ödeme kabul eden platformlar bayağıdır var ama ülkesel bir durum yok henüz.

Mesela amazon yarın bitcoin ile alışveriş yapmanın planlamasını yapıyoruz dese 30 bin dolara yükselir kısa sürede.

2013te de benzer bir patlama oldu. Ciddi düşüş yaşadı sonrasında ama iş dediğim noktaya bağlı.

Alışverişlerde btc ile ödeme kabul eden platformlar bayağıdır var ama ülkesel bir durum yok henüz.

Mesela amazon yarın bitcoin ile alışveriş yapmanın planlamasını yapıyoruz dese 30 bin dolara yükselir kısa sürede.
Sence ether almak mantikli mi suan?
cunku internetde heryerde yaziyor ertheruam alin diye ama herkes alirsa bu kadar hype'in arasinda mantik isi mi sence?

Sence ether almak mantikli mi suan?
cunku internetde heryerde yaziyor ertheruam alin diye ama herkes alirsa bu kadar hype'in arasinda mantik isi mi sence?
yatırım yaparken ana kural herkesin dilindeyse bir şeyi almaktan uzak durmaktır.

Bak bitcoin 17 bin dolar oldu 12 bin bandına geriledi 2 günde insanlar yükselecek nasıl olsa diye alım fırsatı olarak gördü ama bir gün düşmeye devam edecek. 17 binden 5 bine düşse mesela herkes satar.

insanların çoğu bu paranın birbirlerine satarak değerlendiğinin farkında değiller. Ekstra bir şey yapmıyorlar ben sana satıyorum o ona.

ether 100 kat arttı bu arada bir senede. otur araştır alt yapısını gelecekte nerelerde kullanılır öngörmeye çalış, piyasadaki max olacak miktarına bak sonra karar ver. Örneğin 100 milyon ether üretilecekse 10 bin dolar olması demek 1 katrilyon dolarlık bir market değerine tekabül eder. Sonra da bu market değerine sahip hangi emtia var onu araştır.

Öyle herkes alıyor diye bir şey alınmaz.

Mesela piyasada altın kadar dolar olmak zorunda ama sanırım Amerika bu kuralı deldi ve dolarların çoğunun emtia karşılığı yok. Adamların bakış açısı da Amerika ülkesel değerlerini satarsa o kadar parası var evet ama bu da bir bakış açısı.

Bitcoin için 2050 yılında max 20 milyon rakamı olacak, şu an 16 milyon tane falan var tanesine 15 bin dolar desek ortalama yaklaşık 240 milyar dolarlık bir bir market değeri var.

Btc Türkiye'yi satın alıyor yani işte düşünün ne var bu kadar da bu kadar değerli.

İlerde bankaların kullanma ihtimali var böylece tasarruf yapabilirler ama bunların hepsi ihtimal. Olmazsa 1 btc = 0 dolar.

Üst Alt