Kulüpler Birliği Toplantısına Maliye ve Spor Bakanları da Katılacak! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler Birliği Toplantısına Maliye ve Spor Bakanları da Katılacak!

- Oyuncular kendi vergilerini ödemeli. Bu yükler kulübe kalmamalı.
- Vergi oranı artmalı, en az %35 olmalı
- Yabancı oyuncu sayısı aynen korunarak yabancı oyunculara verilen yıllık net maaşın en az % 15-20 si altyapı fonuna ayrılmalı
- Her kulübe altyapı akademisi kurma zorunluluğu getirilmeli, bunların çeşitli standartları olmalı
- Amatör veya profesyonel liglerden oyuncu yetiştirme ücretlerinde teşvik uygulanmalı ve bunlara da çeşitli sınırlar koyulmalı
- İçerisinde eğitim görülebilecek futbol akademileri kurulmalı, büyükşehirlerde tüm ilçelerde en az 1 tane olmak üzere spor kompleksleri (içerisinde ilkokul, ortaokul, lise eğitimi alınabilecek okullar, antreman sahaları, sosyal tesisler ve gerekirse lojmanların bulunduğu konaklama alanları) inşa edilmeli.
- Acilen altyapı antrenörlüğü alanında ciddi çalışmalar yapılmalı,

Şu tarz kararlar çıkmasını bekliyorsunuz ama olmayacak. Çıkan karar:

2018-2019 sezonu itibariyle ilk 11 de oynayacak yabancı oyuncu sayısı 5 olacaktır denebilir.

Eleştiriye gelelim:
Buğday ithal, pirinç ithal, teknoloji ithal, diğer sporlarda sporcular ithal(devşirme), ancak söz konusu Galatasarayın başarılı transfer dönemi olunca yerli oyuncu olmalı

Ulan daha yerli otomobiliniz yok. Cruze benzeri birşey yapılıyordu ne oldu ona? daha onu beceremediniz gelmiş yabancı oyuncu sınırından bahsediyorsunuz.

SON DAKİKA: Aziz Yıldırım'ın Şok Ses Kaydı!

Yukardaki gibi haber sitesi manşetlerini bol bol görürüz öyle bir şey olursa.Eskidendi o devirler,hiçbir kontrol mekanizması veya frenleyecek kimse yok artık.

Oldu Gülüm.

azizyildirim_idman_230114-1456151460.jpg

- Oyuncular kendi vergilerini ödemeli. Bu yükler kulübe kalmamalı.
- Vergi oranı artmalı, en az %35 olmalı
- Yabancı oyuncu sayısı aynen korunarak yabancı oyunculara verilen yıllık net maaşın en az % 15-20 si altyapı fonuna ayrılmalı
- Her kulübe altyapı akademisi kurma zorunluluğu getirilmeli, bunların çeşitli standartları olmalı
- Amatör veya profesyonel liglerden oyuncu yetiştirme ücretlerinde teşvik uygulanmalı ve bunlara da çeşitli sınırlar koyulmalı
- İçerisinde eğitim görülebilecek futbol akademileri kurulmalı, büyükşehirlerde tüm ilçelerde en az 1 tane olmak üzere spor kompleksleri (içerisinde ilkokul, ortaokul, lise eğitimi alınabilecek okullar, antreman sahaları, sosyal tesisler ve gerekirse lojmanların bulunduğu konaklama alanları) inşa edilmeli.
- Acilen altyapı antrenörlüğü alanında ciddi çalışmalar yapılmalı,

Şu tarz kararlar çıkmasını bekliyorsunuz ama olmayacak. Çıkan karar:

2018-2019 sezonu itibariyle ilk 11 de oynayacak yabancı oyuncu sayısı 5 olacaktır denebilir.

Eleştiriye gelelim:
Buğday ithal, pirinç ithal, teknoloji ithal, diğer sporlarda sporcular ithal(devşirme), ancak söz konusu Galatasarayın başarılı transfer dönemi olunca yerli oyuncu olmalı

Ulan daha yerli otomobiliniz yok. Cruze benzeri birşey yapılıyordu ne oldu ona? daha onu beceremediniz gelmiş yabancı oyuncu sınırından bahsediyorsunuz.

İlk maddeye bir eleştiri getireyim,yabancı oyuncu transfer ederken yine paşa paşa kulüplere kalır o ihale.Resmi olarak vergiyi sen üstlenemezsin ama adama 3 vereceğin yerde 3.5 verirsin yine senden çıkar o para her türlü.Sadece kağıt üstünde vergiyi sen değil oyuncu ödemiş olur.

İlk maddeye bir eleştiri getireyim,yabancı oyuncu transfer ederken yine paşa paşa kulüplere kalır o ihale.Resmi olarak vergiyi sen üstlenemezsin ama adama 3 vereceğin yerde 3.5 verirsin yine senden çıkar o para her türlü.Sadece kağıt üstünde vergiyi sen değil oyuncu ödemiş olur.
kesinlikle verginin artması demek yıldız transferinin bitmesi demektir.

bu son 7 senede artık illallah dedirttiler valla yeter artık hiç mi mutlu olmaya hakkımız yok , herşeyi yasaklayın kuzey kore gibi olsun yemin ediyorum bıktım artık.

Gerekirse çıksın. Yüksek vergi iyidir. Verebilen versin. Veremeyen almasın.

bu son 7 senede artık illallah dedirttiler valla yeter artık hiç mi mutlu olmaya hakkımız yok , herşeyi yasaklayın kuzey kore gibi olsun yemin ediyorum bıktım artık.

İyi de memlekette en az vegi ödeyen adam %20 ödüyor. Futbolcuların %15 ödemesi adalet değil Melih hocam. Olaya farklı noktadan bakıyorum ben. Evet yıldız transferini zorlaştıracak ama adaletli değil.

Vergiler yükseltilmeli diyen arkadaslar, o vergiler yükselince nasil getirmeyi düsünüyorsunuz kaliteli yabanci oyunculari?

İyi de memlekette en az vegi ödeyen adam %20 ödüyor. Futbolcuların %15 ödemesi adalet değil Melih hocam. Olaya farklı noktadan bakıyorum ben. Evet yıldız transferini zorlaştıracak ama adaletli değil.
adaletini seveyim büyük şirketler ne kadar vergi ödüyor .Siyasilerin çocuklarının mega şirketleri ne kadar para ödüyor , kim offshore hesaplara para akıtıyor?

geçelim bunları tribünler dolmasın birliktelik oluşmasın diye yapılıyor bunlar.

amaç futbol sevgisi altında insanların bir araya gelmesini engellemek ve futbolu pasifize etmek.

bunu kimin istemediğini gayet net biliyoruz

adaletini seveyim büyük şirketler ne kadar vergi ödüyor .Siyasilerin çocuklarının mega şirketleri ne kadar para ödüyor , kim offshore hesaplara para akıtıyor?

geçelim bunları tribünler dolmasın birliktelik oluşmasın diye yapılıyor bunlar.

amaç futbol sevgisi altında insanların bir araya gelmesini engellemek ve futbolu pasifize etmek.

bunu kimin istemediğini gayet net biliyoruz

Biliyorum ama Selçuk un Yasin in Sinan ın vergi ödememesi çok can sıkıcı. Bi hayırları olsun memlekete. Adaletsizliğin olduğu doğru. En çok kaçıranlar en tepedekiler.

Ama dostum tutarli da olmamiz lazim

yabanci kisitlamasi konusunda avrupayi ornek almaliyiz diyorsak , neden vergi konusunda da onlar gibi olmamaliyiz ? Dunyanin neresinde bu kadar balli borek kazanclar var ki

yabanci kisitlamasi konusunda avrupayi ornek almaliyiz diyorsak , neden vergi konusunda da onlar gibi olmamaliyiz ? Dunyanin neresinde bu kadar balli borek kazanclar var ki
bunun zamanlaması yanlış , burda dönen bir oyun var.Galatasaray kötü olsaydı , fener dolu dizgin lige başlasaydı bu tantana olmayacaktı bunu adımız gibi biliyoruz.

Bakalım külüpler birliğinin her toplantısına asbaşkan seviyesinde katılan fb yi bu toplantıda kim temsil edecek.Aziz gelip bizzat yalamak isteyecektir bence.

Cünkü bu ülkeye, bizim ligimize kalitesi belli yabanaci oyuncu getirirken en büyük kozlardan biri bu oldugu icin.
Avrupadan teklif alan bir cok oyuncuyu ikna etmenin yollarindan biri verilen maas.
Senin vergi yükün Avrupa liglerine yakin olursa bu sefer atiyorum brüt 6-7 Milyon Euro falan teklif etmen gerekir.
Bunu teklif edemeyecegimize göre, kalitesi belli yabanci oyuncuyu getiremezsin.
En yakin örnegi Asamoah, herhalde Galatasarayin kasina gözüne asik olmadi.
Bu adam Avrupa takimlarindanda teklif alir ama eline gecececek olan net para bizde alacagi paranin yanina yaklasamaz.

Son düzenleme:
İyide siyasi otoritenin adamı olan Fiko, Dursun, Göksel Gümüşdağ, Feridun Tankut, Nihat Özdemir, Ali Şafak ÖZtürk vs vs yüksek sesle, ciddi ciddi karşı çıkıyorlar... İlginç bir durum. Bekleyelim bakım ne olacak türkürdüklerini yalıyacaklar mı? Bence diretecekler çünkü CB bunu söyledikten sonra itiraz ettiler. "Mümkün değil" diye de altını basa basa çizdiler.

Maliye bakanının oraya gelmesi aba altından sopa göstermek başka birşey değil.

Cumhurbaşkanının emrini yerine getirin yoksa sizi maddi olarak zor durumda bırakırız demek istiyorlar , uzlaşı falan değil.

Futbola siyaset sokanların topunu Allah bildiği gibi yapsın.

Bu hafta sonu oynanacak maçlarda kaç yabancı oynatabileceklerini söyleyeceklerdir

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt