Kupada Göze Batanlar - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kupada Göze Batanlar

Cevap: Kupada Göze Batanlar

Meksika'nın solbeki ve sonradan Vela'nın yerine giren oyuncusunu çok beğendim.Carlos Salcido ve Pablo Barrera sanırım.

Uruguay'ın kalecisi Muslera ve Kuzey Kore'li Jong Tae Se'yi bayağı beğendim. Bugün Portekiz maçında Tae Se'yi daha dikkatli izleyeceğim, çok hırslı ve kuvvetli bir oyuncu. Tekniği de fena değil. Turnuvadan sonra transfer yapabilir. Salcido zaten iyi bir futbolcu özellikle Fransa maçında performansı müthişti. Bunların yanında Clint Dempsey çok beğendiğim bir oyuncu, ama turnuvada çok fazla ön plana çıkmadı. Ama Amerika takımına inat, hırs ve sertlik kattığı ortada. Tam bizim ihtiyacımız olan bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.

Şilili Alexis Sanchez...

Son günlerde adı Fenerbahçe ile anılan yıldız adayı Alexis Sanchez yine etkili oynadı.Yakaladığı pozisyonları değerlendirebilseydi son maça daha rahat bir şekilde çıkabilecekti Şili...

Dempsey diyorum bende. Adam 120 dk. aynı tempoda oynadı Gana maçında ve çok etkili oldu.

Dempsey'i ben de bayağı beğeniyorum. Fulham'da bütün sezon çok başarılıydı zaten. Son üç sezonda ortalama 40 maçtan fazla forma giymiş Fulham'da. İstikrarlı, golcü, güçlü, savaşçı, kemik gibi orta saha. Dünya kupası sonrasında Fransa, İtalya ve Almanya'dan teklifler aldığı söyleniyor. Hodgson kalsaydı, kesin bırakmazdı ama hoca değiştiğine göre takımdan ayrılma ihtimali oldukça yüksek. Bonservisi oldukça yüksek olacaktır zannımca.

Para verilecekse böyle adamlara verilsin. Sonuna kadar hakkını verirler bu tip adamlar.

Benim kupa için iki favorim var. Hollanda ve İspanya. İki takımdan da iyi bir netice bekliyorum. Aslında bir turnuva olduğu için herkes herkesi yenebilir. Tabi şuan için kağıt üzerindeki favorileri söyleyebiliyoruz. Zira bazı olguları yıkmak da, kağıt üzerinde olmayan takımlara bağlı. Kaldı ki, isimlerini ancak onlar iyi futboluyla duyuracak.

Turnuvanun başında da belirttiğim gibi, kupa için 2 favorim vardı. Birisi şuan itibari ile finalde. Ben İspanya'nın finalde Hollanda ile eşleşeceğini umuyorum. Katı defans ve iyi hücumuyla maçı kazanacaktır İspanya. Uruguay'ı da tebrik etmeden göz ardı edemeyeceğim.

Velhasıl kelam, düşündüğüm gibi oldu.

Üst Alt