Küresel GSC Tehlikesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Küresel GSC Tehlikesi

Forumda bir kaç kişinin görüşlerine uymuyor diye aykırı söz söyleyen herkesi ya banlattilar yada kusturduler.

Burası forum ve farklı fikirlerin olması gayet normal.

İşin açıkçası ben en çok 2014-2016 arası dönemde keyif almıştım, çok sağlam adamlar ile gece yarılarına kadar müthiş muhabbetler dönüyordu. Mesaj sayıları düşmüş diyorsunuz (yine de bir kontrol etmek lazım) ama bence nitelik, nicelikten daha önemli. O adamların çoğu maalesef şu anda yok, Ozan, Ayberk, Ali, Murat, Aslan, Yiğit, Can Uz, Eray, her ne kadar forumu bırakırken ileri sürdüğü sebeplere katılmasam da Ahmet Ağabey.

O yöntem ile de, adam ikinci üyelik için, kardeşi olur, amcası, dayısı olur veya rastgele farklı bir numara ile de bunu aşabilir. Ancak E-Devlet üzerinden Web Servis doğrulaması yaparak kesin önüne geçilebilir, fakat bu sefer de E-Devlet şifresi almamış üyeler siteye giremeyecek duruma gelebilir.

Fikir olarak güzel olsa da üzerinde iyi düşünülmesi gereken konular.

Bu forumda bence tek bir eksiklik var , yani hersey duzeltilir ama o bence kesin olmali , uyelikler TC kimlige baglanmali ,cift uyelik ,kovulanin baska uyelikle gelmesi filan onemli olcude dizginlenir

Forumda bir kaç kişinin görüşlerine uymuyor diye aykırı söz söyleyen herkesi ya banlattilar yada kusturduler.

Burası forum ve farklı fikirlerin olması gayet normal.
Katılmıyorum. Görüşünü nası ifade ettiğiyle alakalı bu dediğin.
Söylediğin şeyi her zaman savunmuşumdur. Forumu forum yapan da bu zaten.
Keşke becerebilsek rakip takım taraftarlarıyla da tartışabilsek surda. Ama o olgunluğa sahip değil forum tayfası.

GSCimbom Mobile App

Katılmıyorum. Görüşünü nası ifade ettiğiyle alakalı bu dediğin.
Söylediğin şeyi her zaman savunmuşumdur. Forumu forum yapan da bu zaten.
Keşke becerebilsek rakip takım taraftarlarıyla da tartışabilsek surda. Ama o olgunluğa sahip değil forum tayfası.

GSCimbom Mobile App
Benim kastettiğim rakip takım taraftarları değil.

Misal; bir oyuncuya veya teknik ekipten birine karşı olumsuz yorum yapıyorsun sonrasında düşman ilan ediliyorsun ve sürekli uzerine geliniyor sonrada adamlar sinirlenip küfür ediyor veya forumdan soğuyor

Misal; bir oyuncuya veya teknik ekipten birine karşı olumsuz yorum yapıyorsun sonrasında düşman ilan ediliyorsun ve sürekli uzerine geliniyor sonrada adamlar sinirlenip küfür ediyor veya forumdan soğuyor

Foruma yeni uye olanlara, ilk karsit gorusunde kus musun damgasi vurulmasi da bir ornek.. Cunku sonrasinda imajini duzeltmesi zor oluyor

Rakip taraftarlar sadece bir örnekti. Anladım demek istediğini de yüzlerce tür adam var forumda hepsi aynı olmasa da belli bir grup aynı düşüncede. Size düşen baktınız iş konuşmayla çözülmüyor konuyu raporla bize ulaştırmak. Uygunsa isteğiniz işlemler yapılır zaten. (uyarı/konudan atma/myc neyse artık)

Raporlama konusunda ben şikayetçiyim mesaj uygunsuz bildiğin "mal" vs denmiş raporluyorum düzeltme falan olmuyor 2-3 kere böyle olunca bende artık raporlamamaya karar verdim

İşin açıkçası ben en çok 2014-2016 arası dönemde keyif almıştım, çok sağlam adamlar ile gece yarılarına kadar müthiş muhabbetler dönüyordu. Mesaj sayıları düşmüş diyorsunuz (yine de bir kontrol etmek lazım) ama bence nitelik, nicelikten daha önemli. O adamların çoğu maalesef şu anda yok, Ozan, Ayberk, Ali, Murat, Aslan, Yiğit, Can Uz, Eray, her ne kadar forumu bırakırken ileri sürdüğü sebeplere katılmasam da Ahmet Ağabey.

Doğru tabii burada dikkat edilmesi gereken nokta buradaki isimlerin hepsi benden de büyük. Ben de dahil, yaş ilerledikçe buraya ayrılan zaman istemsizce azalıyor.

Hangi üniversiteye gideyim diye soran adamlar askere gitti geldi iş güç sahibi oldu. Forum için çok şey ifade etmeyen 5-6 sene üye yapısını komple değiştirdi.

O gençler büyüyüp, büyüyenler hayatın sorumluluğuna girerken sonraki nesil geldi. Sonraki nesil ile de eski nesil çok uyumlu değil. Bu da yanlış değil doğal olan.

Ozan'ın karaciğeri iflas etti ve büyük ihtimalle bilinçaltı düzeyinde forumu yani bizleri sorumlu tuttu o yüzden girmiyor artık, Ayberk memur oldu muhtemelen hayat ışığı söndü kendini fazla kaptırdı devletin griliğine. O güzelim isimlerden kala kala Erman kaldı... Sadece buradan bile forumun epey geriye gittiğini anlayabiliriz zannımca abi.

O yöntem ile de, adam ikinci üyelik için, kardeşi olur, amcası, dayısı olur veya rastgele farklı bir numara ile de bunu aşabilir. Ancak E-Devlet üzerinden Web Servis doğrulaması yaparak kesin önüne geçilebilir, fakat bu sefer de E-Devlet şifresi almamış üyeler siteye giremeyecek duruma gelebilir.

Fikir olarak güzel olsa da üzerinde iyi düşünülmesi gereken konular.

Baskasi adina yazmasina engel olamazsin zaten ama sutlanan her seferinde birinden tc alamaz , en azindan duble uyelik yapamaz , cozumu var ama o kisiyi ugrastirir

simdi gonderilen adam 10 dk sonra geliyor , kaniti da yok ,

Ozan'ın karaciğeri iflas etti ve büyük ihtimalle bilinçaltı düzeyinde forumu yani bizleri sorumlu tuttu o yüzden girmiyor artık, Ayberk memur oldu muhtemelen hayat ışığı söndü kendini fazla kaptırdı devletin griliğine. O güzelim isimlerden kala kala Erman kaldı... Sadece buradan bile forumun epey geriye gittiğini anlayabiliriz zannımca abi.

Ozan abinin telefon da kapalı hiçbir şekilde iletişim kuramıyoruz adamla. :D
Ayberk abi için söylediklerin tamamıyla doğru. :D Yaşam enerjisi bitmiş adamın evlilik planları yapıyordu en son gerisini sen düşün abi. :D

.....
.......
Ha bak futbol diyorduk şahsım adına futbolun teknik, taktik kısımları ile ilgili tartışmayı çok severim. Eskiden kaç tane adam vardı böyle sayfalarca tartışırdık şimdi yabancı takım diloluğu var daha çok ne teknik var ne taktik. Ülke futbolunda bir şey olmayınca insanlar dışarı yöneliyor ama bu da yozlaşma yaratıyor. Zihniyet değişti, nasıl dünya genelinde tüketim manyaklığı varsa burada da kolaylık bekleniyor artık o yüzden twitter, instagram falan akıyor forumlar yok olmaya evriliyor.

Forum konjüktürünü değiştirebilirdik bunu da biz yapmadık bu da geçmişe saygıdan.

Kırmızı ile boyadığım nokta aslında sorunun çözümü bence.. Ülke futbolu hakikaten berbat durumda sadece GSC değil, fbli forumlarda hızla aktif üye kaybı yaşıyor..

Bence önce bir anket açılmalı ve insanlara bu foruma neden giriyor diye sorulmalıdır. (Mümkünse anket ziyaretçiye açık olmalı ve üyeler çoklu şık seçebilmeli)

Sonrasında ona göre yol izlenmeli.. Şahsi fikrim yaş geçtikçe insanlar daha mantıklı kararlar verebiliyor. Takım kötüyken, hep destek tam destek deyip kimse maça gitmiyor ve izlemiyor.

Atıyorum anket sonucunda insanlar avrupa futbolunu takip etmek için giriyor. Bu noktada üye olan birinin fenerli yada beşiktaşlı olmasının pek önemi de kalmıyor.

Solda Profil görüntümüz var ya beğeninin üstüne 1. Galatasaray yazarsınız, altında 2. takımı alanını boş bırakıp Türkiye dışından bir takım seçtirirsiniz. Bu sayede Galatasaray kötü olsa bile Liverpool hayranı olan birisi gelip, "bu sene bizim senemiz" diyebilir. Aynı şekilde fenerli bir adam Barca hayranıdır gelir burada yorumunu yazar.. Forumun kimyasını bozmamak için 1. Takıma Fener üyeliği seçenleri GS başlıklı forumlara yetki vermezsin olur biter..

Art niyetliler olanları zaten tespit edip banlıyorsunuz.. Dediğim gibi bu sadece basit öneriydi önemli olan anket sonucu...

Üst Alt