Kurtlar Vadisi - Sayfa 225 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sen kalk dublörsüz bu sahneleri oyna gebeş herif ondan sonra kendini geliştirme git karı kıza takıl egonda boğul... Oysa ne heyecanlanmıştık bizim de manken olmayan ağaca basıp uçan tekme atan, elektrik direğine tırmanan, pencereden inen, kesilmeden koşan jönümüz var diye :( abv neco

Sen kalk dublörsüz bu sahneleri oyna gebeş herif ondan sonra kendini geliştirme git karı kıza takıl egonda boğul... Oysa ne heyecanlanmıştık bizim de manken olmayan ağaca basıp uçan tekme atan, elektrik direğine tırmanan, pencereden inen, kesilmeden koşan jönümüz var diye :( abv neco

O ne bölümdü yav öyle. Savcıyı vurma kararı almıştı Polat ve Aslan.

İlk saçmalamalarıydı muhtemelen.

Saçmalıklar hayatta da olur ama bunu önemli olan gerçekçi bir şekilde izahattı. Nurişleri akşam haberlerinde veli küçük paşa buraya gelecek dediğinde izlerken de saçma geliyordu...

Valla ben ilk 97 bölümü izlemiş biri olarak Polat ve Aslan'ın işini doğru yapan namuslu bir savcıyı öldürme kararını hala o karakterlere yakıştıramıyorum. Karakterlerin yapısı gereği yanlıştı bence.

Nurişler için Cerrahpaşalılar diyorlardı. İskender Büyükle aynı zamanda işlemediler gerçi ama olsun.

Valla ben ilk 97 bölümü izlemiş biri olarak Polat ve Aslan'ın işini doğru yapan namuslu bir savcıyı öldürme kararını hala o karakterlere yakıştıramıyorum. Karakterlerin yapısı gereği yanlıştı bence.

Nurişler için Cerrahpaşalılar diyorlardı. İskender Büyükle aynı zamanda işlemediler gerçi ama olsun.
Yok gerçek hayatta kanal d haberde uğur dündar o haberi anlatmıştı diyorum 1997 miydi neydi yani gerçek hayatta da saçmalıklar var bir mafya lideri nasıl jandarma komutanını hapishane isyanında televizyonların önünde ayağına çağırır?

Dolayısıyla bu da saçma ama gerçekti yani dizilerde de saçma şeyler olabilir yeter ki gerçekçi olsun...

Son düzenleme:
Yok gerçek hayatta kanal d haberde uğur dündar o haberi anlatmıştı diyorum 1997 miydi neydi yani gerçek hayatta da saçmalıklar var bir mafya lideri nasıl jandarma genel komutanını hapishane isyanında televizyonların önünde ayağına çağırır?

Dolayısıyla bu da saçma ama gerçekti yani dizilerde de saçma şeyler olabilir yeter ki gerçekçi olsun...
Veli Küçük bir tuğgeneraldi, Jandarma Genel Komutanı değildi ki. Veli Küçük karanlık bir adam pekala bağlantısı olabilir. Aynı elemanın ''bu devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü'' diye bağırması da manidardır.

Her neyse dizi sonuçta sen de haklısın.

Gelen istekler üzerine yazıyorum... Bu diziyi esas efsane kılan şey 1995lerin sonlarından 1999ların sonuna kadar akşam haberlerinde izlediklerimizin lakin mana veremediğimiz olayları devlet tiyatrosu sanatçılarının marifeti ve Soner Yalçın, Bahadır Özdener, Osman Sınav, Ömer Lütfi Mete, Mahir Kaynak ve Raci Şaşmaz işbirliğiyle dizi formatında bizlere aktarılmasıydı...

Doğu Bey Fuat Doğu idi...

Aslan Bey Hiram Abas idi...

Polat Alemdar Abdullah Çatlı ve Salman Raduyev kırmasıydı...

Tombalacı Ömer Lütfi Topal idi...

Çakır Alaattin Çakıcı idi...

Nesrin Uğur Çakıcı idi...

Laz Ziya Dündar Kılıç idi...

Hüsrev Ağa Hüseyin Baybaşin idi...

Barış Bulmaz Barış Buldan idi...

Behiç Türkcan Behçet Cantürk idi...

Kirkor Terzioğlu: Hayyam Garipoğlu idi...

İplikçi Nedim Nesim Malki idi...

Karahanlı Üzeyir Garih ve Tuncay Özilhan karışımıydı...

Memati Muradi Güler idi...

Tuncay Kantarcı Tuncay Mataracı idi...

Pala Korkut Eken ve Mahmut Yıldırım karışımı idi...

Nizamettin Güvenç Aydoğan Semizer idi...

Şevko İbrahim Telemen idi...

Cerrahpaşalılar Nurişler idi...

Kirve Sedat Bucak idi...

Kürt Bedo Kürt İdris idi...

Mito Mikdat Alpay idi...

Sencer Bey Şenkal Atasagun idi...

İskender Büyük Veli Küçük idi...

Palaska Zafer Muzaffer Tekin idi...

Kılıç Nihat Akgün idi...

Şahin Ağa İbrahim Şahin idi...

Rauf Denktaş Rauf Denktaş idi ;)

Merak ettiğiniz karakterler ve olaylar varsa izahatını yapabilirim gençler...
Üzeyir Garih'in talmuda göre infaz edildiği konusunda ne düşünüyorsun

Üzeyir Garih'in talmuda göre infaz edildiği konusunda ne düşünüyorsun
Valla rahmetliyi 90'larda televizyonlarda izlerdik öyle Türk dostu olmak dışında israilin aleyhine konuştuğu bir şey olmazdı... Kendisi, Mahir Kaynak ve Şükrü Elekdağ güzel işler yaptılar... Bence şimdi suç olmasın ama aile ve şirket içi hesaplaşmaya gitti... Kimse üzülmemiş tatile gitmişlerdi...

Valla rahmetliyi 90'larda televizyonlarda izlerdik öyle Türk dostu olmak dışında israilin aleyhine konuştuğu bir şey olmazdı... Kendisi, Mahir Kaynak ve Şükrü Elekdağ güzel işler yaptılar... Bence şimdi suç olmasın ama aile ve şirket içi hesaplaşmaya gitti... Kimse üzülmemiş tatile gitmişlerdi...
Ben Karahanlı ile çok uyumlu olduğunu düşünüyorum. Karhanlı da tv programlarına çıkardı, medyatik sevilen bir iş adamıydı. Ölümleri de çok benzer. Garih'in gözleri ve kalbi oyulmuştu mesela.
Karahanlı ilginç bir kartvizit almıştı ölmeden önce. İshak Alaton'un da Garih ile ilgili demeci kimilerine göre bir şifreydi.
Bilemiyorum, çok tuhaf işler.

Ben Karahanlı ile çok uyumlu olduğunu düşünüyorum. Karhanlı da tv programlarına çıkardı, medyatik sevilen bir iş adamıydı. Ölümleri de çok benzer. Garih'in gözleri ve kalbi oyulmuştu mesela.
Karahanlı ilginç bir kartvizit almıştı ölmeden önce. İshak Alaton'un da Garih ile ilgili demeci kimilerine göre bir şifreydi.
Bilemiyorum, çok tuhaf işler.
Bu konuyu önce tartıştık başlıkta ölümü benzetildi dizide ama kürşad tüzmen azarı ve ikinci körfez savaşından ötürü kendisi kesinlikle Tuncay Özilhandır... Bakabilirsin başlıkta detaylı yazmıştık ama evet rahmetli ile tuncay özilhan birbirine benziyor

Doğu: Yazık evlat yazık! Size çok emek verildi.
Pala: Karşılığı ödenmemiş emek bizde yok.
Doğu: Martavalı geç! Sorduğuma cevap ver! Abbas'ı öldürme emrini kimden aldın?
Pala: Devlet sırrı!
Doğu: Ben bilmediğime göre devlet sırrı değil.
Pala: Bilmiyorsan devlet değilsin!
Doğu: Seni doğuran Ebe Seher'i tanırım. :oops: Aklını başına topla!

1572563916371.png

Üst Alt