Kurtuluş Yolları? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kurtuluş Yolları?

2014 devre arasından beri söylüyoruz, 2 sene oldu hala ekonomimizi düzeltecek bir somut adım bile atılmadı. Adamlar varsa yoksa Riva'yı satmak niyetinde. Sanki bana Riva'yı satınca bütün borçlar eriyecek, sportif başarılar gelecek. Çerez parasına alınan sponsorlar da cabası.

Peki bu çıkmazdan nasıl kurtuluruz ?

1- Yerli oyunculara TL cinsinden, yabancı oyunculara Euro cinsinden ücretleri ödenerek.
2- TT Arena'da sezon başı Avrupa'nın önde gelen kulüpleriyle birlikte turnuva düzenlemek.
3- Basketbol ve voleybol şubelerin sportif aş'den ayrılıp profesyonel bir yapıya geçerek.
4- Yabancı sınırı olmadığı müddetçe yerli oyuncu almayarak (Çalhanoğlu, Arda gibi istisnalar dışında)
5- Abartılı sözleşmelerden kaçınarak. (Burak ve Selçuk 2019'a kadar uzatılmıştı, niye 2019 ?)
6- Her sene bir üst düzey oyuncu almak. (Sportif başarının yanı sıra; store, kombine, sponsorluk gibi faydaları da olacaktır)
7- Sezon başı turnuvaları için Avusturya, Almanya gibi alıştığımız kamplar yerine ABD, Uzakdoğu turu düzenlemek.
8- GS Store'yu Nike veya başka bir giyim perakende mağazasına bağlamak. (Çünkü mağazası kârdan çok zarar yapan tek kulüp mağazasıymış, ürünler de baya kalitesiz)
9- Galatasaray SK'ya üye alımını genişletmek, aidatı ödemeyen üyeleri direkt ihraç etmek. (Bayern Münih'in 100 bin küsür üyesi varmış adamlar sırf ordan gelen parayla bile bizim gelirimizi geçiyor)
10- Wesley :hat:

Kulübü Araplara satmadan, benim aklıma gelen projeler veya zaten yapılması gerekenler bu şekilde.
Sizin de öneriniz varsa paylaşabilirsiniz.

''Kulüp Milyarde İş Adamlarına Satılmalı'' Bknz: PSG , Chelsea , Milan

Bu Düşüncemden Asla Vazgeçmeyeceğim.. başka türlü Liseli dinozorlardan kurtulamayız..

''Kulüp Milyarde İş Adamlarına Satılmalı'' Bknz: PSG , Chelsea , Milan

Bu Düşüncemden Asla Vazgeçmeyeceğim.. başka türlü Liseli dinozorlardan kurtulamayız..

Dernekler satılamıyor sanırım. Hukukçu arkadaşlar bilgi verebilirler. Ayrıca dinazorlar sattırırmı kulübü. eldeki gelirinden olur mu sanıyorsun?
Tek çare birinin kulübün üyelik sistemini değiştirecek tüzük değişikliği yapmasıdır. İlk oradan başlanmalı.

Sadece zeki güvenilir futbol aklı ve kaliteli pazarlama lazım. Aslında hep örnek verdiğimiz BVB örneğinin açılımı da budur. Taraftar yapısı da hiç sağlıklı değil, bilinçlendirilmeli ve gerçekler anlatılmalı. Ama en en önce şu kulübün şu lise zihniyetinden acil ayrılması lazım ki bunu ancak taraftar gerçekleştirebilir. Bu kulüp kimsenin babasının malı değil. Bu süreç gerçekten bir şanstır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bir şirket her yıl zarar ederek ayakta kalamaz böyle bir dünya yok bırak uefayı en sonunda zaten batıcan

Evlat, torpil zihniyetinden kurtulmak lazim. Su mevcut sözlesmesi olan Buragi evladim diye 10 milyona satmazsan batmaya mahkumsun.

Dernekler satılamıyor sanırım. Hukukçu arkadaşlar bilgi verebilirler. Ayrıca dinazorlar sattırırmı kulübü. eldeki gelirinden olur mu sanıyorsun?
Tek çare birinin kulübün üyelik sistemini değiştirecek tüzük değişikliği yapmasıdır. İlk oradan başlanmalı.
Dernekler satilamaz ama Sportif AS satilabilir galiba,tam emin degilim bu konuda ama.

Cok eskiden dusundugum bir projeydi ama bu projenin gerceklesmesi icin is bilen ve gozumuz kapali guvenebilecegimiz bir yonetim olmali...

Cozum yine biz taraftar...

500 bin taraftarin her biri 200 euro verse sonuc 100 m Euro. Bu projeyi 3 kez gerceklestirsek 1-2 sene icinde dogru duzgun borc kalmaz. Aklima gelen en hizli ve efektif kurtulus yolu.

Ama dedigim gibi guvenilir yonetim olacak. Paranin gercekten dogru yerlere kullanilacagina adimiz kadar emin olacaz. Dunyaya ornek bir davranis olur taraftarimiz adina.

Cok eskiden dusundugum bir projeydi ama bu projenin gerceklesmesi icin is bilen ve gozumuz kapali guvenebilecegimiz bir yonetim olmali...

Cozum yine biz taraftar...

500 bin taraftarin her biri 200 euro verse sonuc 100 m Euro. Bu projeyi 3 kez gerceklestirsek 1-2 sene icinde dogru duzgun borc kalmaz. Aklima gelen en hizli ve efektif kurtulus yolu.

Ama dedigim gibi guvenilir yonetim olacak. Paranin gercekten dogru yerlere kullanilacagina adimiz kadar emin olacaz. Dunyaya ornek bir davranis olur taraftarimiz adina.

ben vermem kimse de vermem böyle hayali ütopik şeyler düşünmeyelim

Kulübün çıkarlarını kendi şirketlerinin üstünde tutan, muhasebe bilgisi iyi, hayat görüşünden iş hayatına kadar her konuda vizyon sahibi bi başkan işimizi görür sanırım. Futboldan da anlarsa fena olmaz.

Pro ceo yönetim kuruluna devredilmesi gerekir. Kongre uzaktan denetleme yapsın şimdiki gibi.
Riva ve florya derhal satılıp borçlar sıfıra indirilmesi gerekir ki bu yapılmaz ise kur farkı faiz derken borç devamlı yükselir.
Satışlardan yeni arsalar satın alınıp bir bölümü transfer - alt yapıya yatırılması gerekir.

Gelir gider tablosu sadece sabit kur üzerinden yapılıp denge sağlanmalıdır.

Atilacak en önemli adim kulübü liseden olabildigi kadar ayirmaktir.

Belirli bir kesim ne istiyorsa o oluyor kulübte. Yeni kanlar, yeni dinamik ve genc insanlar lazim bu kulübe.

Bununla birlikte taraftarlara üyelik sistemi acilmali, taraftarin belirli haklarinin oldugu bir üyelik mesela. Secimlerde genel kurullarda hep ne kadar az insan oluyor.

Tabiri caizse bunaklar ne istiyorsa o oluyor. Seni beni gömer bu ölümsüzlük iksiri bulmus adamlar.

Son düzenleme:
Super lig primleri: 1 milyon 300 bin (Galibiyet), 650 bin (Beraberlik) - lira (400 bin Euro - 200 bin Euro)
Sampiyonlar ligi grup: 1 milyon 500 bin (Galibiyet), 500 bin (B) - euro
Uefa grup: 360 bin (G), 120 bin (B) - euro
(euroya 3.2 lira diyelim)

ewt

sahsi kanaatim galibiyet odakli bir maas sistemi olmasidir (gerci kapa bildirilmeyen bonuslar vardir ama olsun)
mac basi ucretler sembolik olmalidir (kadroya giren her oyuncuya verilir, dkya gore oynayan daha fazla alir etc)
galibiyetler icin yukardaki paralara gore bir anlasma yapilir, ve takim kazaninca her oyuncu galibiyet primi alir (boylece daha az somurtur oynamayanlar)
tabi bu da oynanan dkya odakli olacak
beraberlik icin de benzer bir deal
gruplara kalma, gruptan cikma, ligde lider konumda bulunma, champ olma falan filan boyle sezon ici checkpointler icin de bonuslar verilir
kalecilere ve defansif oyunculara (on libler dahil) daha fazla bonus agirlikli sozlesmeler yapilmali (mevki itibariyle konsantrasyon saglar)
genel olarak yillik garanti ucreti max 1.5 - 2 milyon civari tutup, cok basarili bir sezon halinde bunu 2ye, 2.5a katlamali bir sistem oturtulmalidir

mesela en fazla kazanan oyuncu
wesley diyek
basarili bir sezonu super ligde sampiyonluk, clde ceyrek, turkiye kupasi yari final-final fln desek
garanti 2 milyon, bonuslarla 5 milyona cikan bir kontrat diyebiliriz
poldi 1.5 - 3.5
selcuk 1.2 - 2.5
semih 800 - 2

fln

boylece iyi bir sezon gecirirsek gelecek parayi oyunculara dagitmis oluruz
garanti parayi basip boktan sezonlarda zarar edip ustune uefadan uyari alip ele gune rezil olmayiz
diye dusunmekteyim

Rivayi direk satarsan zarar edersin site yapıp satmali

?Wesley Sneijder, Fernando Muslera, Didier Drogba ve 8 diğer kişi bunu beğendi..

Kulüpten umudu olan var mı ya? Biz böyle 4-5 sene sürünürüz sonra yalandan bir kurtarıcı gelir 2-3 sene şampiyon oluruz. Bu hiç değişmez.

Kulüp satılamaz,sattırılamaz.Üç beş transfer gelecek diye böyle bir şey olmasına izin verilemez.Liselilerin içinde dinazorlar var ama başımızda diktatör olamıyorsa o liseliler sayesinde.Çok abartılıyor her şey.Bu kulübü lise öğrencileri kurdu,liselilerin ayrıcalıklı olması çok doğal.Sıkıntı,bu ayrıcalıkların olması gerekenin 5 katı olması.Kulüp satıldığında yarın bir gün kulübü alan adama taraftar tepki gösterecek olursa burası benim paramla aldım size ne oluyor derse ne yapacağız?Şimdi istediğin gibi protesto ediyorsan bu düzen sayesinde bir nevi.

Üst Alt