Kurtuluş Yolları? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kurtuluş Yolları?

Hepsi güzel öneriler ama sorumsuz bir başkanlık anlayışıyla bunalr yürümez. Sadece bizim için değil ülkedeki her kulüp içn geçerli bu. Sonuçta başkan 3 yıllığına seçiliyor ve başarı baskısı var. Adam hiç bir planlama yapmadan harcama yaparak başarıyı garanti etmek istiyor. Sonra da bırakıp gidiyor. Eldeki tek denetleme aracı ibra mekanizması ki bu da çoğunlukla ibra ile sonuçlanıyor. Ancak Polat gibi siyasi sebeplerle sıkıntılı olanlar ibra edilmiyor kulüplerde. Mesela Aysal ibra edildi. Demirören herşeye rağmen ibra edildi.

Bence yenib ir kongre ve yöentim anlayışı şart. Daha önce de önermiştim. Kongre sadece başkanı seçecek. Yönetim kurulu diye birşey olmayacak. Başkan profesyonel yani maaşlı br ekip kuracak. Sportif işler için sportif profesyonller, mali işler için mali profesyonller. Bunları istediği zaman değiştirebilecek. Görev süresi sonunda bağımsız denetleme kurulları ve kongre içerisinde oluşturalacak bir yapı bu dönemi bir önceki dönem ile karşılaştırıp hukuk yolu da dahil olmak üzere herhangi bir olumsuzlukta hesap soracak, dava açacak ve gerisi maddi kayıpların telafisini talep edecek.

Aksi takdirde şimdi biraz kemer sıkar düzeltiriz 10 yıl sonra yine iflas. Riva satılır düzeltilir ama 10 yıl sonra yine iflas.

Hepsi güzel öneriler ama sorumsuz bir başkanlık anlayışıyla bunalr yürümez. Sadece bizim için değil ülkedeki her kulüp içn geçerli bu. Sonuçta başkan 3 yıllığına seçiliyor ve başarı baskısı var. Adam hiç bir planlama yapmadan harcama yaparak başarıyı garanti etmek istiyor. Sonra da bırakıp gidiyor. Eldeki tek denetleme aracı ibra mekanizması ki bu da çoğunlukla ibra ile sonuçlanıyor. Ancak Polat gibi siyasi sebeplerle sıkıntılı olanlar ibra edilmiyor kulüplerde. Mesela Aysal ibra edildi. Demirören herşeye rağmen ibra edildi.

Bence yenib ir kongre ve yöentim anlayışı şart. Daha önce de önermiştim. Kongre sadece başkanı seçecek. Yönetim kurulu diye birşey olmayacak. Başkan profesyonel yani maaşlı br ekip kuracak. Sportif işler için sportif profesyonller, mali işler için mali profesyonller. Bunları istediği zaman değiştirebilecek. Görev süresi sonunda bağımsız denetleme kurulları ve kongre içerisinde oluşturalacak bir yapı bu dönemi bir önceki dönem ile karşılaştırıp hukuk yolu da dahil olmak üzere herhangi bir olumsuzlukta hesap soracak, dava açacak ve gerisi maddi kayıpların telafisini talep edecek.

Aksi takdirde şimdi biraz kemer sıkar düzeltiriz 10 yıl sonra yine iflas. Riva satılır düzeltilir ama 10 yıl sonra yine iflas.
Normal şartlarda Faruk süren den itibaren hiç bir başkan mali olarak ibra edilmemeliydi

Normal şartlarda Faruk süren den itibaren hiç bir başkan mali olarak ibra edilmemeliydi

Ama bu sistemde mümkün değil. Nir kere Kongreler ahbap çavuş mantığı ile yürüyor. Milyonlarca dolara hükmedecek adamlar bu ahbap çavuş ilişkisi ile seçiliyor. Hiç bir profesyonel kriter olmadan seçimler yapılıyor. Hele Galatasaray'da bu kriter sadece malum bir kaç zatla olan ilişkiye indirgenmiş durumda. Sonrasında da hesap verme durumu olmayan adam kısa yoldan başarıya odaklanıyor ve bol keseden sallıyor.

Başkanlar için çalışacakları adamları değiştirmek de ayrıca sürekli seçim gerektiren bir süreç olmamalı. Adam A takımı ile yönetmeli kulübü. Bunları gerekirse değiştirmeli. Yönetimin görevden alınmasının da Kongre tüzüğünde ayrıca tanımlanması gerekir.

klübü hırsız yandaş zihniyetiyle yönetenlerden arındırmak yöneticilere imza sorumluluğunu vermek(böyle bir spor yasası cıkacağı söyleniyor).en kesin çözüm kazandığından 1 tl eksik harcamak.

Satmak gibi ucmaya gerek yok kulubun asil sahipleri olan o 16 bin uye yok mu bi 5 sene feda diyecekler. Oyle yillik 250 lira verdigin surece olmaz o is.
16000*2000= 32000000 tl yapar yillik bakin ffpnin fark dedigi kisim.

Kulup periyotlar halinde 20 bin uye almali almak zorunda. Guzel arastirma ekibi ile bu yapilmali. 200.000.000 tl yapar bu miktara rahat ulasiriz bence. Muazzam para demek riva florya satilmadan kendi icimizden cozeriz.

Sonra cok iyi bir yapilanmaya gidilmeli. Sene basindan beri yapmamiz gereken seyi yapmaliyiz. Bugun denayer semihten daha cok katki verip daha az para aliyorsa ben ne yapiyorum diyeceksin. Su an giderin 25 milyon euroyu asmamasi gerekir yatacak adama sakat diye 3 milyon euro odeyip vicdani acimayan yoneticiyim demesin. Takim sneijder uzerine kurulmali arkasina kosan basan isci orta saha ve bitirici bir forvet gerekir.
Hamit-umut-burak uclusu 7 milyon euro tasarrufu demek. Geri kalanda feda demek zorunda. Emresiydi yasiniydi is yapamayan ne varsa gonderilip yenilenmeli.
1 sene avrupa men yemeyede varim ben zaten gidebilecegin su anda burun kivirdigin uefa kupasi.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ama bu sistemde mümkün değil. Nir kere Kongreler ahbap çavuş mantığı ile yürüyor. Milyonlarca dolara hükmedecek adamlar bu ahbap çavuş ilişkisi ile seçiliyor. Hiç bir profesyonel kriter olmadan seçimler yapılıyor. Hele Galatasaray'da bu kriter sadece malum bir kaç zatla olan ilişkiye indirgenmiş durumda. Sonrasında da hesap verme durumu olmayan adam kısa yoldan başarıya odaklanıyor ve bol keseden sallıyor.

Başkanlar için çalışacakları adamları değiştirmek de ayrıca sürekli seçim gerektiren bir süreç olmamalı. Adam A takımı ile yönetmeli kulübü. Bunları gerekirse değiştirmeli. Yönetimin görevden alınmasının da Kongre tüzüğünde ayrıca tanımlanması gerekir.
En büyük sorun seçilenler spor kulüp yöneticiliği seçildikleri dönemlerde öğrenmeye çalışıyorlar.
Yani Galatasaray denetleme öğretim platformu :)
Böyle amatörlük mü dersin rezilik mi bilemedim olurmu yahu? Millet avrupada boşuna spor yöneticiliği okuyor demek ki universitelerde.
Bizimkiler annadan doğma spor kulüp yöneticisi. ..He he yav gördük ,durum ortada. Balık baştan kokuyor zaten yani

bütün borclarini sifirlasan ne olucak 3 gün sonra baskan diye bir acemi gelicek gene sonra gene borc ,bunun tek bir caresi var sirket olamanlazim ve profesyoneller yönetmesi lazim ve bu yöneticiler yabanci olmasi lazim

Lise zihnyieti klüpten uzaklaştırmak

Geçen sene duygun dedemiz
Galatasaray kongre üyelerinindir diyordu.

Buyrun kurtarın kongre üyeleri.
Şimdi utanmadan taraftar destek versin diycekler.

Charizardlar gitmeli.
Onlar getirdi bu klübü bu hale.
Ödesinler bir zahmet.

Lise zihnyieti klüpten uzaklaştırmak

Geçen sene duygun dedemiz
Galatasaray kongre üyelerinindir diyordu.

Buyrun kurtarın kongre üyeleri.
Şimdi utanmadan taraftar destek versin diycekler.

Charizardlar gitmeli.
Onlar getirdi bu klübü bu hale.
Ödesinler bir zahmet.

Eger uA liselileri indirmek istese indirir...

Bu kadar soyleyeyim.

Zaten piyasadaki cakallar bunu bekliyor. Su an gayrimenkul satmak yapilacabilecek en sacma ve en gereksiz cözüm olur.

Degerinin cok altinda gider güzelim gayrimenkuller.

Değerinin altında satılmasından ziyade Can, bu kadar amatör yönetilen bir kulüpte bu para eden yerleri satıp borclari kapatirsin. Ama önümüzdeki en az 5 sene sonra yine saçma sapan harcamalara borç batağına gireriz. Bu sefer hem borç olur hemde elde para edecek değerli kâğıt kalmaz.

G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eger uA liselileri indirmek istese indirir...

Bu kadar soyleyeyim.

Mümkün değil.

Zümre sistemi kimsede yok
En fazla lise önünde toplanılır meşale filan yakılır.
Bi yol olmaz yani.Bizim kendi başkanımız daha üyelik aidatını yatırmamıs :D

Bizde başkan plan program proje ile olmuyorki.
Kimin dinozoru büyükse o başkan oluyor.

Sonra gelsin canaydınlar gitsin polatlar borç oluyor 300 milyon dolar

Bu özhan yüzünden Kanser olucaktık nerdeyse.
Şimdiyse bütün yük bu gerizekalı başkana kaldı.

Bu adam hayatta bu işin altından kalkamaz
Duruşunda hayır yok bi tuhaf adam ne giydiği yakısıyor ne konustugu anlasılıyor.

Anlamsız bir bakıs var adamın gözlerinde.

Klübe 10000 tl verilip üye alımı yapmalılar ama korkarlar beles pilav yiyemezler aadaylar çoğalır bunlara biat eden olmaz :D

her Galatasaraylı gibi anca dua ederiz Başımıza kötü 1 iş gelmesin diye.

Birde yetmezmiş gibi arjantiden bir cocuk 7m€ para veriyoruz.

Ya hakkaten rahatız 1 sey olmuyor.
Yada cidden olay büyük bende anlayamadım bekliycez görücez şurda kaldı 2 hafta :D

Son düzenleme:
En büyük sorun seçilenler spor kulüp yöneticiliği seçildikleri dönemlerde öğrenmeye çalışıyorlar.
Yani Galatasaray denetleme öğretim platformu :)
Böyle amatörlük mü dersin rezilik mi bilemedim olurmu yahu? Millet avrupada boşuna spor yöneticiliği okuyor demek ki universitelerde.
Bizimkiler annadan doğma spor kulüp yöneticisi. ..He he yav gördük ,durum ortada. Balık baştan kokuyor zaten yani

Parası olan başkan oluyor,paran varsa kralsın bu ülkede her türlü.

hiç öyle bejeke gibi küçülme stratejilerine gerek yok bu kulübün 2 çıkış yolu var

1- gayrimenkullerin satışı
2- teknik iflas

bu saatten sonra özhan canaydın dönemlerine dönemeyiz ya batıcaz ya çıkıcaz...

Üst Alt