Kütahya'da Deprem ! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kütahya'da Deprem !

Cevap: Bursa 'da Deprem !

Begenmene sevindim :) . Yalniz aklinda olsun konuyu onaylamiyor ve gundemde tutmamak istiyorsan yazdigin tarzda yazmamalisin :) Yanlis buluyorsan ozelden soyleyebilir ya da bosverir gecersin boylece suan oldugu gibi gundeme gelmez ve sayfalarca geride kalmis olur ;) .

Bu konuda espri yapma amacı neden ? Abi iyi misiniz siz ?

Cevap: Kütahya'da Deprem !

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar'da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15'te, merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye'nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya'ya 77, Bursa'ya 121 ve Balıkesir'e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

Depremin büyüklüğü 6 olarak verildi.

Şu ana kadar herhangi bir can kaybı ve hasar yok...

KÜTAHYA'DA İKİNCİ DEPREM

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.25‘te merkez üssü Kütahya‘nın Simav ilçesi olan 4.6 büyüklüğünde, orta şiddette deprem kaydedildi.

Simav‘da saat 23.15‘te 5.9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Bu arada depremin Uşak, İzmir Manisa, Edirne ve ilçelerinde de hissedildiği bildirildi.

Ulan 6 şiddetinde deprem oluyor Haberturk,Cnn gibi haber kanalları hala normal akışına devam ediyor.Yazıklar olsun.Tek Ntv ve Trt Haber özel yayına geçtiler.

Olmasi gereken bence bu . Halkta paranoya yapilmasi ve korkutulmasi hic bir ise yaramiyor zira . Hee biz onlemlerimizi aliriz bireysel ve devlet olarak o ayri. Eyyamcilikda ustumuze yok icraata gelince kimsenin onlem aldigi yok problemimiz bu .

not: diger mesajini sonradan gordum ona da cevap vereyim . Asil bu konuda espri yapilmali asil bu konular buyutulup korku salinmamali etrafa . Ustte dedigim gibi onlem alalim orasi ayri ama bu kadar da korkmamaliyiz hayattan dogadan gelen seylerden . O kadar da buyuk olmayan bir deprem oldugu halde herkes malesef tirsti . Cunku eyyamcilikda ustumuze yok korkmaktan baska hic bir sey yapmiyoruz .

Olmasi gereken bence bu . Halkta paranoya yapilmasi ve korkutulmasi hic bir ise yaramiyor zira . Hee biz onlemlerimizi aliriz bireysel ve devlet olarak o ayri. Eyyamcilikda ustumuze yok icraata gelince kimsenin onlem aldigi yok problemimiz bu .

Türkiye'de deprem oluyor ve doğal olarak can kaybı var mı diye merak ediyoruz.Saba Tümer'in programından çok daha önemli sanırım.

Türkiye'de deprem oluyor ve doğal olarak can kaybı var mı diye merak ediyoruz.Saba Tümer'in programından çok daha önemli sanırım.

Saba Tumer programi izlemiyorum kusura bakma sen aydinlatirsin bir ara o program hakkinda beni neyse dedigim seyi anlaman zor ben daha toplumsal bir seyden bahsediyorum surda konu acilsa deprem olmadan once binalarimizi saglamlastiralim vs . diye kimsenin seyinde olmaz ancak deprem olduktan sonra vah deriz biz . Neyse ikili tartismaya donmesin konusmak istersen ozelden yaz kendimi belki daha iyi aciklarim :) .

not: diger mesajini sonradan gordum ona da cevap vereyim . Asil bu konuda espri yapilmali asil bu konular buyutulup korku salinmamali etrafa . Ustte dedigim gibi onlem alalim orasi ayri ama bu kadar da korkmamaliyiz hayattan dogadan gelen seylerden . O kadar da buyuk olmayan bir deprem oldugu halde herkes malesef tirsti . Cunku eyyamcilikda ustumuze yok korkmaktan baska hic bir sey yapmiyoruz .

Hiç deprem yaşadınızmı? Bence bu konudaki fikirlerini gözden geçirebilirsen kendi adına daha iyi olur. Malum insanlar ölmüş olabilir, korkutmamak espri yaparak olmaz, sence de öyle değilmi?

Birde o kadar büyük olmayan demek görecelidir, Türkiyenin 4 bir yanında hissedilmiş bir depremden bahsediyoruz. 30 sn üzeri sürmüş ve elev.yakınlığı 5 km derinlikte. Bu derinlik önemli mesela...

99 depremini hatırlattı. Gölcük'te 7. katta yakalamıştı. İnşallah kötü haberler almayız yine. Herkese geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

Saba Tumer programi izlemiyorum kusura bakma sen aydinlatirsin bir ara o program hakkinda beni neyse dedigim seyi anlaman zor ben daha toplumsal bir seyden bahsediyorum surda konu acilsa deprem olmadan once binalarimizi saglamlastiralim vs . diye kimsenin seyinde olmaz ancak deprem olduktan sonra vah deriz biz . Neyse ikili tartismaya donmesin konusmak istersen ozelden yaz kendimi belki daha iyi aciklarim :) .

Abi ben saba tümer'in programın izliyorum mu dedim,anlama sorunumu yaşıyorsun.Kütahya'da can kaybı telaşı saba tümer'in programından daha önemlidir dedim.

Deli misin sen ? Yıkılan evler var deniliyor.Cezadan yeni çıktım gene ceza aldıracaksın bana.

Üst Alt