Kütahya'da Deprem ! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kütahya'da Deprem !

Cevap: Kütahya'da Deprem !

Deprem yasadim 27 yasimin icindeyim Istanbul ve cevresi tum depremleri yasadim dogdugumdan beri olan . 5.9 luk bir depremde 2011 yilinda hala insan oluyorsa bu trajikomik bir olaydir . 5.9 da Dunyanin hic bir gelismis ulkesinde buyuk ihtimal olum meydana gelmez bu yuzden buyuk degil dedim . Saba Tumer'i ismen taniyorum bahsettigin seyi anlamadim anlama sorunu da yasamiyorum merak etme asil sen anlama sorunu yasiyor olabilirsin konusmak istersen ozelden yaz burayi ikili tartismaya cevirmeyelim demistim ama nafile . Son mesajim cidden suyu cikti konunun ozelden sohbet edebiliriz . :)

Deprem yasadim 27 yasimin icindeyim Istanbul ve cevresi tum depremleri yasadim dogdugumdan beri olan . 5.9 luk bir depremde 2011 yilinda hala insan oluyorsa bu trajikomik bir olaydir . 5.9 da Dunyanin hic bir gelismis ulkesinde buyuk ihtimal olum meydana gelmez bu yuzden buyuk degil dedim .

belki haklısın ama ecel denen bişey var sonuçta

balıkesirde komşum 3. katın balkonundan atlamış. hastaneye kaldırıldı. durumu kritik. tek kayıp o olabilir.

ah be hiç akıllanmıyacak mıyız.acil şifalar olsun

Deprem yasadim 27 yasimin icindeyim Istanbul ve cevresi tum depremleri yasadim dogdugumdan beri olan . 5.9 luk bir depremde 2011 yilinda hala insan oluyorsa bu trajikomik bir olaydir . 5.9 da Dunyanin hic bir gelismis ulkesinde buyuk ihtimal olum meydana gelmez bu yuzden buyuk degil dedim . Saba Tumer'i ismen taniyorum bahsettigin seyi anlamadim anlama sorunu da yasamiyorum merak etme asil sen anlama sorunu yasiyor olabilirsin konusmak istersen ozelden yaz burayi ikili tartismaya cevirmeyelim demistim ama nafile . Son mesajim cidden suyu cikti konunun ozelden sohbet edebiliriz . :)

Bizde farkındayız diğer ülkelerde bunun bu kadar abartılmadığının,ne alakası var dediklerimle.Binaların çökmesi ve daha büyüğü olacak endişesi yeterince korku verici.Deprem üzerinden şaka yapılmasın diyoruz sadece olay bu.Sen konuyu nereden nereye aldın.Bizde farkındayız bu depremlerde insanların ölmemesi gerektiğinin ama burası Türkiye.

Depremi hissetmek farklı, depremden sonra enkazı,dumanı, o kokuyu, çığlıkları ve enkazdan çıkanları hatırlamak çok daha farklı. Sen görmemiş tatmamış olabilirsin ama bu konu herkesin dalga geçebileceği,önemsemeyeceği bi konu değil. Bu kadar hafife aldıysan artık msj atma da milletin sinirlerini bozma lütfen.

Olmasi gereken bence bu . Halkta paranoya yapilmasi ve korkutulmasi hic bir ise yaramiyor zira . Hee biz onlemlerimizi aliriz bireysel ve devlet olarak o ayri. Eyyamcilikda ustumuze yok icraata gelince kimsenin onlem aldigi yok problemimiz bu .

not: diger mesajini sonradan gordum ona da cevap vereyim . Asil bu konuda espri yapilmali asil bu konular buyutulup korku salinmamali etrafa . Ustte dedigim gibi onlem alalim orasi ayri ama bu kadar da korkmamaliyiz hayattan dogadan gelen seylerden . O kadar da buyuk olmayan bir deprem oldugu halde herkes malesef tirsti . Cunku eyyamcilikda ustumuze yok korkmaktan baska hic bir sey yapmiyoruz .

Japonya'da mı yaşıyoruz. Diğer ülkelerle Türkiyenin durumunu, deprem konumunu nasıl kıyaslıyosun. 1999 depreminde binlerce kişi öldü bu ülkede geçenlerde Japonyada 2 kez art arda meydana gelen artçı deprem büyüklüğüyle.

Japonyayı küçümsemek açısından yazmıyorum ama orada depremler farklı karakterde. Bir kere Japonya ada, depremler açık denizde ve derinlikleri fazla olarak meydana geliyor. Fay özellikleride farklı. Bunun gelişmiş olmakla alakası bir noktadan sonra ayrılıyor. Ben uzman değilim ama şunu biliyorum bizim deprem kuşağımıza benzeyen bir kuşakda Abd de olması lazım. Orada da deprem olması halinde epey yıkıcı olabileceğini biliyorum.

5 saat sonra deprem olabilirmiş diyenler var.O ne demek oluyor.Zamanda mı veriliyor artık.İlk defa böyle birşey duyuyorum.

Daha öncede 1990larda bir zaman bu iddiaların sahibi aynı şeyi söylüyordu. Gene yanlış hesaplamışım der. Hadi hristiyanlar ama gaybtan haber alınamaz ve gelecekte olacaklara dair tahmin yapılamaz.Gelecekte olacak hiçbirşey belli değil, bunu birileri bilirse kader'e inanmanın anlamı yok.Bu; tüm kitap inen dinlerin ortak inancıdır... Yani yarın bile olsa asla kimse bilemeyecek,yoksa ne anlamı var?

2 ölü 79 yaralı varmış.Bulgaristan dan dahi hissedildiği yazıyor.Geçmiş olsun herkese

Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin yaralılara şifa versin.Çok üzücü bir olay gerçekten Türkiyede olması benim için çok daha üzücü okuldan geldiğimde gördüm TVde.Geçmiş olsun Allah hepimizi böyle felaketlerden korusun.

Çok üzüldüm hakikaten. İzmir'de olduğum halde çok şiddetli hissettik tüm insanlar sokağa fırladı. Merkez Üssü'nü düşünemiyorum.

Üst Alt