La Casa de Papel - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

La Casa de Papel

Övüldüğü kadar varmış. Çok büyük beklenti ile izlemedim lakin bu kadarını beklemiyordum. İlla ki eleştirilecek noktaları vardır ama adamlar sağlam iş çıkarmış. Puanım 8.8/10

Ayrıca söylemeden geçmeyelim;

Viva Tokyo!

Mantıksızlar olsa da heyecan dozu yüksek bir diziydi ama 3. sezon olması bence de anlamsız. "Adını Feriha Koydum Emir"in Yolu" gibi bir şey yapacaklarsa dizinin mevcut değerini düşürürler. Bence dizi değil de darphaneden kaçtıktan sonraki hayatı anlatan 1 bölüm daha çekilebilirdi. Profesör onca parayla nasıl yurt dışına kaçtı mesela soru işareti. Ayrıca eşgalleri tespit edilmiş bir kaç kişi nasıl oldu da hiçbir şey olmamış gibi devam edebildiler muamma..

Çağatay bey napıyosunuz :asd:

Dboul5ZX4AEMnXC.jpg

Askerdeyken adını duyduğum, baya övülen, hakkında konuşulan bir diziydi. O dönem şartlar nedeniyle başlayamamıştım. Ama askerlik biter bitmez başladım ve geçen hafta sindire sindire izleyerek bitirdim.

Harikulade bir iş yapmışlar. Oyunculuklar, hikaye, kurgu, mekanlar vs çok iyiydi. Mantık hataları var elbette. Ama insanı içine çeken, sürekli kafada soru işaretleri oluşturan bir dizi olduğu için mantık hatalarına takılmaktansa diziden keyif almaya çalıştım açıkcası.

Hikaye bitti açıkcası. Ama 3. sezon için yeni bir şeyler uyduracaklardır. Muhtemelen Berlin ile Profesör arasındaki muhabbete yoğunlaşacaklardır. Pek kötü bir şey çıkacağını zannetmiyorum ama bu hikaye kadar sağlam olmayacağı kesin.

Her dizide olduğu gibi La Casa de Papel'de de kendime bir favori karakter seçtim elbette :) İlk zamanlar Tokyo'ydu. Asi, aykırı, kedicik olmasından dolayı. Ama özellikle sonlara doğru şüphesiz Berlin oldu. Muhteşem bir karakterdi. Harika bir oyunculuk. Biraz spoiler gibi olacak ama son bölümde yaptığı o adamlığından dolayı "çıkar da gölgesinde rakı içelim be reis" diyorum başka bir şey demiyorum :tbr:

Çok çok başarılı buldum diziyi. Puanım: 9.0/10

Şu iki sahne kesinlikle favori sahnelerim :ka:

1- Berlin'in Tokyo'yu Sedye ile Dışarı Atması :hat: (EFSANEYDİ)

2- Ve Berlin ve Profesör'ün Efsane Bella Ciao Sahnesi :tbr:

Şu diziyi overrated ve abartılı bulan tek ben miyim ? Aşırı iyi oyunculuk olduğunu da düşünmüyorum. Berlin ve Nairobi haricinde karakterlerin iyi yazıldığı konusunda tereddütlerim var.

2. sezonda vıcık vıcık aşk hikayeleriyle sıçıp sıvadılar. 3. sezonu adam gibi çeksinler. Ayrıca severler öyle kusursuz planı.

Aşk denen rezalet şey bu diziye de kötü sirayet etmiş. Yeter be kardeşim illa bir yerden aşk sokmak zorunda mısınız?

Üst Alt