La Liga 15. Hafta | Barcelona 2 - 0 Real Madrid | 13 Aralık "El Clasico" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

La Liga 15. Hafta | Barcelona 2 - 0 Real Madrid | 13 Aralık "El Clasico"

gönlüm madrid ten yanaydı ama olmadı.açıkçası 1-2 pozisyon dışında barca yı zorlayamadılar bile.maçı hakeden kazandı.

Yüzde 70 küsür topa sahip olmuş Barça.

Real resmen ezik oynadı. Tekme attılar, çamura yatmaya kalkıştılar ama hakeden kazandı. Valla klasik bir anadolu takımından fazlasını yapmadı Real. Casillas olmasaydı çok önce açılırdı maç. Adam müthiş oynadı bugün.

Real'in öncelikli amacı zaten beraberlikti. Bunun yanında çirkef oyunla Barca'nın tekniği yüksek adamlarını sindirmeye çalıştılar ama nafile, hakeden kazandı.

An itibariyle,Barcelona beni bitirdi..bütün maç söylendim böyle el clasico mu olur?, diye nerde bu messi nerde bu eto'o diye :)

Eto'o penaltı kullanana kadar bomboş bir maçtı,casillas çıkarınca hepimiz yok artık moduna girdik..ama ardından gelen 2 gol harikaydı,casillas'a bu gece uyku yok :) Özellikle Messinin golü harikaydı gerçekten,Ercan Taner'in sunduğu her maç Barca için uğurludur zathen..bu adamın 'messi messi messi' diye bağırması beni bitiriyor,türkiyenin en iyi futbol sunucusudur bana göre,ertem ve türevleri örnek alsınlar ;) real 3 haftada 9 puan kaybetti..barcelona la liganın 1. ,averajı 37..ne diyelim viva barca (;

Pepe, Marcelo, Miguel Torres, Diarra, De La Red, Heinze, Robben, Van Nistelrooy sakat veya cezalı. Sneijder 35. dakikada sakatlanmış. Barça ezdi, Real Barçalandı gibi laflar edebilen insanlar hala duruyor ancak??!! bu kadar kadro kurmakta zorlanacak bir Real Madrid'i de kusura bakmayın ama Fener bile yenerdi.

Pepe, Marcelo, Miguel Torres, Diarra, De La Red, Heinze, Robben, Van Nistelrooy sakat veya cezalı. Sneijder 35. dakikada sakatlanmış. Barça ezdi, Real Barçalandı gibi laflar edebilen insanlar hala duruyor ancak??!! bu kadar kadro kurmakta zorlanacak bir Real Madrid'i de kusura bakmayın ama Fener bile yenerdi.

Fener ilk önce D.Kiev'i porto'yu yensin gelsin. Topla oynama yüzdesi %72 idi barçanın.. Real beraberliğe yatıyordu maçın başında. Kornerleri çok yavaş kullanıyordu. 9 kişiyle defans yapıyordu. Diğer oyuncuları olsa bile Barça alırdı bu maçı.

Fener ilk önce D.Kiev'i porto'yu yensin gelsin. Topla oynama yüzdesi %72 idi barçanın.. Real beraberliğe yatıyordu maçın başında. Kornerleri çok yavaş kullanıyordu. 9 kişiyle defans yapıyordu. Diğer oyuncuları olsa bile Barça alırdı bu maçı.

----------Casillas-----------

-Ramos-Pepe-Canna-Heinze-

-------Diarra-DeLaRed------

---Sneijder-------Robben---

--------Higuain-------------

------------Nistelrooy------

bu yukardaki kadro ciddi ciddi zorlardı Barcelona'yı. en kötü de 1 puan alabileceğine inanıyorum. 6 oyuncu yoktu dün. üstüne Ramos da sol kanatta oynadı yokluktan.

----------Casillas-----------

-Ramos-Pepe-Canna-Heinze-

-------Diarra-DeLaRed------

---Sneijder-------Robben---

--------Higuain-------------

------------Nistelrooy------

bu yukardaki kadro ciddi ciddi zorlardı Barcelona'yı. en kötü de 1 puan alabileceğine inanıyorum. 6 oyuncu yoktu dün. üstüne Ramos da sol kanatta oynadı yokluktan.

Barca'yı zorlayan bu defansif kadrodur bence. Real tam kadro olsaydı daha farklı olurdu Barça. Daha fazla boş alan bulabilirdi. 8-9 kişi defans yaptı real.;)

Iker Casillas - Savaşçı yazık oLdu şu adama acıdım sadece müthiş maçtı gerçekten..

Fakat futboLda yaşanan her türLü sıkıntının yanı sıra saLdırgan Barçanın yanına vasat ReaL hiç yakışmadı diyecek bişi yok Messi :)

Barca'yı zorlayan bu defansif kadrodur bence. Real tam kadro olsaydı daha farklı olurdu Barça. Daha fazla boş alan bulabilirdi. 8-9 kişi defans yaptı real.;)

Real Madrid acizliğinden dolayı defans yaptı zaten. Gago-Guti gibi yumuşak adamlar orta alanda oynadı. Diarra+DeLaRed ikilisi, Gago+Guti ikilisinden 5-6 kat daha sağlamdır. böyle bir orta alana sahip olsalar, Ramos kendi kanadı olan sağ bekte oynasa, Van Nistelrooy gibi bir pivot sahada olsa, Drenthe kazması yerine Robben olsa... hep bunlar varsayım ancak Real Madrid tam kadro sahada olsa hücumda daha etkili olabilirdi, onu geçtim defansif olarak da bu kadar zorlanmazdı.

Real Madrid acizliğinden dolayı defans yaptı zaten. Gago-Guti gibi yumuşak adamlar orta alanda oynadı. Diarra+DeLaRed ikilisi, Gago+Guti ikilisinden 5-6 kat daha sağlamdır. böyle bir orta alana sahip olsalar, Ramos kendi kanadı olan sağ bekte oynasa, Van Nistelrooy gibi bir pivot sahada olsa, Drenthe kazması yerine Robben olsa... hep bunlar varsayım ancak Real Madrid tam kadro sahada olsa hücumda daha etkili olabilirdi, onu geçtim defansif olarak da bu kadar zorlanmazdı.

Zorlanmadı zaten defansif olarak. Maçta penaltıya kadar pozisyon yoktu drenthe'nin pozisyonu dışında. Real sadece savunma yapmakla yetindi. İlerde hiç kimse yoktu. Tam kadro olsalardı açık futbol oynayacaklardı. Buda Barça'nın işine gelirdi.

Zorlanmadı zaten defansif olarak. Maçta penaltıya kadar pozisyon yoktu drenthe'nin pozisyonu dışında. Real sadece savunma yapmakla yetindi. İlerde hiç kimse yoktu. Tam kadro olsalardı açık futbol oynayacaklardı. Buda Barça'nın işine gelirdi.

evet açık oynayacaklardı ama Diarra ve De La Red olduğu sürece defansif problemler yaşamazlar. kaldı ki bugün sahada defans yapmayan Guti, Higuain, Raul ve Sneijder vardı. yine Drenthe de çok fazla gelmedi defansa. 5 kişi defans yapmıyor??!! Ramos, Pepe, Cannavaro, Heinze, Diarra ve De La Red 6'lısı olsa hem daha çok defans yapmayı bilen adam olacak, hem daha sağlam adamlar olacaktı. ;)

zaten bana göre dünya üzerindeki ikili önliberolu sistem oynayan takımların en iyi ikilisi Diarra-DeLaRed ikilisidir.

Üst Alt