Lazio Taraftarı, Muriqi'yi Yerden Yere Vurdu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lazio Taraftarı, Muriqi'yi Yerden Yere Vurdu

Bence bizim ligin buyuk kuluplerinde cok basarili olacak bir oyuncu. Rize'de de Fener'de de cok fazla olmasa bile, bazi maclarini izledim.
Elmander mi, Muriqi mi dersen net Elmander derim. Bir saniye dusumeden... Ama Muriqi'yi kotu bir oyuncu olarak da gormuyorum. Hatta Turkiye Ligi icin son derece iyi bir forvet oldugunu, basarisiz Lazio baslangicindan sonra da dusunuyorum.

Muriqi'nin son macini izledim. Oynadigi sure boyunca etkisizdi. Zamanlamayi tutturamadigi icin ceza alani icinde net bir pozisyonu da kacirdi uzak direge vurmaya calistiginda. Onun disinda dedigim gibi pek bir etkisi yoktu zaten.

Ama orasi Italya. Burasi Turkiye...

Sonuc olarak 5 milyon Euro alti bir bonservisle bizim kulube gelecek durumu varsa net isterim. Tipki Rize'den transferi gundemdeyken soyledigim gibi. Ayni dusuncelerimi koruyorum ve ayni sartlarda gerceklesirse, buyursun diyorum.

Sorloth gibi, ki Sorloth'a daha yuksek bonservise tamam derim cunku bence Sorloth daha iyi bir forvet, takimda istedigim bir oyuncu. Su anda ikisi de takimlarinda berbat performans gosteriyorlar. Sorloth'un sonradan oyuna girdigi bir iki maci yakaladim. Cok etkisizdi. Tipki Muriqi gibi. Bu nedenle Turkiye Ligi'nde oynamasini dusundugumuz oyunculari elestirirken, kriterleri dogru koymak lazim.

Muriqi'yi neden isterim, ki Sorloth'ta da benzer ama daha iyi ozellikler var.
Ligimiz icin
1. Kaliteli bir forvet
2. Kuvvetli, duvar olacak fizigi ve ayni zamanda oyun zekasi var
3. Son vuruslari iyi
4. Kafa toplari iyi
5. Topu saklamasi son derece iyi, vucudunu iyi kullaniyor
6. Rakip ceza alaninda sirti donuk topu aldiginda ara paslari ile takimina gol pozisyonu yaratacak kapasitesi var
7. Mukemmel olmasa bile fizigini dusundugumuzde topla driplingi kotu degil. Ayni kriterde hizi da fena degil.

Ben bu ozelliklere sahip bir oyuncuyu alir ilk 11'e sak diye koyarim. Ozellikle forvet oyuncumuzun Diagne oldugunu dusunursek. Bir saniye de dusunmem.

Ulke futbolunun durumu bu.

Milan macini izledim. Elle tutulur tek ozelligi guclu olmasiydi ama o da kalmamis. Resmen ezildi ikili mucadelelerde. Kendini yerde buldu zaman zaman. Uygun bir pozisyonu da ciliz bir sutla harcadi resmen. Bu halini gorunce bize gelmesini istemem acikcasi.

Üst Alt