Lens Kullanan Var Mı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lens Kullanan Var Mı?

Cevap: Lens Kullanan Var Mı?

Günde 15 saat bilgisayarın başında oturuyorum dediğine göre evden dışarı çıkmıyorsun,o yüzden lens takmanın bir manası yok.Git doktora verdiği gözlüğü tak işte evde.

Lens takıp ne yapacaksın? Uğraşılır mı yahu onunla.

Emre şimdi lensler çeşit çeşit.

Dediğin gibi 1 aylık lensler var takıyorsun gözüne gece yat kalk hep gözünde.

Bunlar kaliteli sonuçta yalnız bunların dezavantajı şu;

Ne kadar ince olursa olsun gözün ve oksijen arasına bir engel koyuyorsun dolayısı ile gözün hava almasını engelliyorsun kısmen.

Hani öyle 3-4 ayda bir şey olmaz da bunu bir kaç yıl böyle kullanırsan, göz oksijene ulaşmak için damarlanma yapabilir bu da ağrıya sebep olur. (yapabilir, olabilir kısmı önemli herkeste farklı sonuç verebilir)

Günlük lensler iyidir. Tavsiye edilir. Takıp çıkartmak başta zor gelebilir ama zamanla 1 saniyede halledebilecek düzeye gelirsin. Yalnız bunlar nispeten kalın olduğu için unutup da bunlarla uyursan gözünde pis bir batma ve her taraf bulanık olarak uyanırsın :D Bir şey olmaz ama.

Lazer ameliyatı eğer gözün çok yüksek değilse (7-8 numara üstü) tavsiye etmiyorlar.

Gözlük her zaman en sağlıklısıdır. Dikkat edersen doktorlar hep gözlük takar. Ne lens ve lazer olmazlar :)

Başka sorun varsa cevaplayayım.

(uzun süre lens kullanmış, babası göz dokturu bir üye olarak yazıyorum :ka21:)

Ben de lens takmayi düsünüyordum ama takarken bir yanlis yaparim diye cekiniyorum biraz, ellerim biraz büyük oldugu icin o kücücük lensleri ben gözlerime takamam. :asd: Ben yaklasik 4-5 senedir gözlük kullaniyorum ve gayet memnunum. Gözlükcüden saglam bir sey almistim, o yüzden biraz pahali olmustu ama su ana kadar bir sorun yasamadim. TV izlerken, oyun oynarken ve laptopun basindayken hep gözlük takarim.

4 yildir kullaniyorum bir zararini görmedim simdiye kadar. Temizlige dikkat eder ve bakimini iyi yaparsan hic bir sey olmaz.

Lens candir panpa ilk basta takmasi degilde cikarmasi zor gelir ama raad ol iyidir al al :D

Bende bu sene basladim 1 sene oldu iyi gidiyom bi kac kez banyo ya girdim yanlislikla onlar varken oyle bi durumda karsilasirsan direk cope at o lensleri yenisini tak.

Cok iyi temizlemen lazim elini felan vede lensi losyonla

4-5 senedir kullaniyorum, hiç bir sorunum olmadi. tavsi ederim

Lensi bilmem ama gözlüğün pek bir sıkıntısı yok, bence gözlük al.

Günde 15 saat bilgisayarın başında oturuyorum dediğine göre evden dışarı çıkmıyorsun,o yüzden lens takmanın bir manası yok.Git doktora verdiği gözlüğü tak işte evde.

Al bence. Purevisionun lenslerinde gece çıkarmak zorunda değilsin

Emre şimdi lensler çeşit çeşit.

Dediğin gibi 1 aylık lensler var takıyorsun gözüne gece yat kalk hep gözünde.

Bunlar kaliteli sonuçta yalnız bunların dezavantajı şu;

Ne kadar ince olursa olsun gözün ve oksijen arasına bir engel koyuyorsun dolayısı ile gözün hava almasını engelliyorsun kısmen.

Hani öyle 3-4 ayda bir şey olmaz da bunu bir kaç yıl böyle kullanırsan, göz oksijene ulaşmak için damarlanma yapabilir bu da ağrıya sebep olur. (yapabilir, olabilir kısmı önemli herkeste farklı sonuç verebilir)

Günlük lensler iyidir. Tavsiye edilir. Takıp çıkartmak başta zor gelebilir ama zamanla 1 saniyede halledebilecek düzeye gelirsin. Yalnız bunlar nispeten kalın olduğu için unutup da bunlarla uyursan gözünde pis bir batma ve her taraf bulanık olarak uyanırsın :D Bir şey olmaz ama.

Lazer ameliyatı eğer gözün çok yüksek değilse (7-8 numara üstü) tavsiye etmiyorlar.

Gözlük her zaman en sağlıklısıdır. Dikkat edersen doktorlar hep gözlük takar. Ne lens ve lazer olmazlar :)

Başka sorun varsa cevaplayayım.

(uzun süre lens kullanmış, babası göz dokturu bir üye olarak yazıyorum :ka21:)

Ben de lens takmayi düsünüyordum ama takarken bir yanlis yaparim diye cekiniyorum biraz, ellerim biraz büyük oldugu icin o kücücük lensleri ben gözlerime takamam. :asd: Ben yaklasik 4-5 senedir gözlük kullaniyorum ve gayet memnunum. Gözlükcüden saglam bir sey almistim, o yüzden biraz pahali olmustu ama su ana kadar bir sorun yasamadim. TV izlerken, oyun oynarken ve laptopun basindayken hep gözlük takarim.

4 yildir kullaniyorum bir zararini görmedim simdiye kadar. Temizlige dikkat eder ve bakimini iyi yaparsan hic bir sey olmaz.

gözlük candır can

Lens candir panpa ilk basta takmasi degilde cikarmasi zor gelir ama raad ol iyidir al al :D

Bende bu sene basladim 1 sene oldu iyi gidiyom bi kac kez banyo ya girdim yanlislikla onlar varken oyle bi durumda karsilasirsan direk cope at o lensleri yenisini tak.

Sağolun yorumlarınız için, haftaya alacağım göz numaramı öğrenip, bakalım inşallah bir sorun çıkmaz.

ugrasilacak birsey yokki. disini firçalamak gibi, bi sabah bi aksam giyip çikariyorsun bu kadar. 10 dkk'dan fazla almiyor.

ilk 2 ay biraz zorlanirsin ama iki ay geçtikten sonrada birdaha geriye bakmazsin, ben niye bunca sene gözluk takdim dersin kendikendine.

Ben Banyo da yapiyorum bir sey olmuyor :)

Gözüne sampuan kacirma yeterki .

En dandik lensle bile banyoya denize girebilirsiniz bir şey olmaz.

Ama dalıp gözünüzü açmayın tabii.

La olum lensin amacı o zaten.

Banyo, havuz, deniz gibi ortamlara nihayet görüşe sahip olmak, denize bile girmek nedir :D

Ben dokuz senedir gözlük kullanıyorum, 0.5 ile başlamıştı numara 2.75 galiba şimdi. Lens hiç cazip gelmiyor, numara çok artarsa da lazer ile çizdirmeyi düşünüyorum. Şimdilik gözlük iyidir :)

Ya iste ben gozumu acmayi seviyorum banyoda unuttum iste... Fakat riske atmak istemem benim Lensler pahali 300$ felan, 1 senelik 12 tane var icinde bitanesi giderse aglarim yani riske gerek yoh.

çizdirmeyi düşünmem ben bile. yakıştığını düşünüyorum gözlüğümün. canım gibi bakıyorum :heart:

Var.

Şimdi şöyle çizdirmek dediğiniz lazer tedavi, esasen gözün bir bölümünün kesilmesidir.

Dolayısı ile fiziki bir müdehale söz konusu.

Bundan sonra;

1) Göz numarası tekrar yükselebilir. Bu olay yaşanıyor, adam 3 numara gözüne lazer yaptırıyor, ameliyattan 2 yıl sonra 1.5 numara oluyor tekrar gözü. Gözün fiziki yapısı değiştiği için lens de takamıyor. Gözlüğe mahkum.

2) Atıyorum 50 sene sonra nasıl tepkime verir göz bilinmiyor, bilhassa katarakt gibi mevzularda aşırı sıkıntı yaratabilir.

Dediğim gibi göz numarasını 7-8 veya üstü değilse lazer tedaviye girmek gereksiz risk.

Üst Alt