Lincoln bildiğiniz gibi - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lincoln bildiğiniz gibi

Cevap: Lincoln bildiğiniz gibi

Tartışmaya girmeyeceğim ama, Lincoln olmasaydı Bordeaux'u geçemezdik. Lincoln iyidir kötüdür, görüş ayrılığı ama gelip bu adam Elano'dan kötüydü denilirse, cevap veririm. Elano 1.5 yılda 1 gr. katkı yapmazken, Lincoln kasıp kavuruyordu ortalığı.

Doğru, geçemeyebilirdik; ama bir gerçek varsa o da, o sezon Avrupa'da Lincoln'den daha ön planda oyuncularımızın olduğudur. Lincoln özellikle ligde katkı yapmıştır ama asla Hagi-2 değildir. Elano hakkında bu başlıkta birşey yazmadım ama illaha yazmam gerekirse Lincoln>Elano derim..

Son 16'ya kalmamızda Lincoln'den çok Kewell, Baros, Arda üçlüsünün payı vardır. Tek tek maçlara bakabilirsin. Arkasından sallamak kadar methiyeler düzmekte kolay. Lincoln ile Keita'nın karakterlerini aynı kefeye koyan halt etmiş.

Tarik mesajlarindaki sacmalik orani git gide artiyor bakalim sonu nereye gidecek :eek:

Futbolculuk uzaktan sut, kafa vurmayla olculuyormus arkadas bunu da ogrenmis olduk. OYUN ZEKASI gibi seyler yok adamlarin lugatinda. Lincoln'u tartistigimiz adamlar boyle adamlar.

Itibar etmeyiniz.

Şampiyon olduğumuz sene, çoğu zaman sakattı ancak tek başına aldığı maçları da unutmamak lazım, gençlerbirliğiyle çamur güreşi yaptığımız maçta topu yere indirmeden köşeye vuruşu ve o golle maçı almamız hala aklımda, kaç tane oyuncu yapabilirki bunu, lincoln kullanmayı bilirsen çok büyük bir silah olur bence, ve elanodan daha iyi bir oyucuydu.

Şu suni çimde oynanan maçmı?

Bu arada nerede Galatasaray'a zerre kadar faydasi adam olmamis adam varsa arkasindan kosturan Semih'i gonul rahatligiyla bulabilirsiniz. Youtube videolarindan Misimovic silahsorlugu, ne idugu belirsiz argumanlarla Elano cigirtkanligi yapmakta ustune yok.

Futbolculuk uzaktan sut, kafa vurmayla olculuyormus arkadas bunu da ogrenmis olduk. OYUN ZEKASI gibi seyler yok adamlarin lugatinda. Lincoln'u tartistigimiz adamlar boyle adamlar.

Itibar etmeyiniz.

Oyun zekası ve yetenek çok farklı kavramlardır. Ben herkesin diline doladığı o muhteşem(!) yeteneğinden bahsettim. Lincoln iyi bir oyun zekasına sahip olabilir ama ne kadar iyi? Yoksa oyun zekası da, sahip olduğu o insanüstü(!) yeteneği kadar inanılmaz mı?

Tartışmaya girmeyeceğim ama, Lincoln olmasaydı Bordeaux'u geçemezdik. Lincoln iyidir kötüdür, görüş ayrılığı ama gelip bu adam Elano'dan kötüydü denilirse, cevap veririm. Elano 1.5 yılda 1 gr. katkı yapmazken, Lincoln kasıp kavuruyordu ortalığı.

Arda olmasaydı geçemezdik.

Itibar etmeyiniz.

Oyun zekası lugatımda var hiç merak etme. Yazdım da zaten mesajda. Ama sadece buna bakılmaz.

Xavi diyoruz. Neden? Adam istikrarlı çünkü. Sürekli konsantre ve aynı performansta. Mücadele ediyor, top kapıyor(İkili mücadele değil, oyunu takip ve araya girmeyle). Top kaybetmiyor, pas hatası yapmıyor ek olarak, gerektiğinde yaratıcılığını konuşturuyor. Lincoln de sadece üçüncü şık vardı. Top saklama, oyunu pasla idare etme vs. yoktu. Hadi diyelim ki bu tarz bir oyuncu değil, Rivaldo, Hagi tarzı bir on numara. Yok arkadaş o da değil. Adamlar ordan burdan, yakından uzaktan her türlü çakıyordu.

Yani orta saha değil, forvet arkası oyuncusu için de oyun zekası dışında "çok iyi" diyebileceğimiz bir özelliği yok, net.

"Yetenek işte abi yeaaauu" diye birinden bahsedilecekse bu Lincoln değil, Sergen'dir.. Adam Lincoln'ü yeteneğiyle döver..

[video=youtube;S4F2xYeRXmQ]https://www.youtube.com/watch?v=S4F2xYeRXmQ&feature=related[/video]

Oyun zekası ve yetenek çok farklı kavramlardır. Ben herkesin diline doladığı o muhteşem(!) yeteneğinden bahsettim. Lincoln iyi bir oyun zekasına sahip olabilir ama ne kadar iyi? Yoksa oyun zekası da, sahip olduğu o insanüstü(!) yeteneği kadar inanılmaz mı?

Lincoln iyi oynadigi maclarda (ki bu 10 macin 7-8'inde) takimi hucumda yonlendiren, gelip orta sahadan top alip takimi ileri tasiyan, orta sahayla hucumu baglayan, kanatlara da yardim eden, ceza sahasina giren kisacasa hucumun her yerinde topu tasiyan, top alip veren ve takimi birbirine baglayan bir adamdir. Bunu gormek de biraz zordur eger yetenege falan bakarsaniz. Yetenege bakan adamlar Quaresma'ya falan tav olurlar cunku. Ya da futsalci Falcao'ya. Lincoln'un takimi yonlendirme yetenegi az gorulen bir yetenektir. Hagi de hucumda ayni etkinligi tasiyordu.

Yetenege gelince de adamin iyi bir calim yetenegi vardi. Hizli falan degildi ama adami gecmesini bilirdi. Sutlari, paslari da gayet iyiydi. Neyini begenmiyosun anlamadim.

Arda olmasaydı geçemezdik.

Oyun zekası lugatımda var hiç merak etme. Yazdım da zaten mesajda. Ama sadece buna bakılmaz.

Xavi diyoruz. Neden? Adam istikrarlı çünkü. Sürekli konsantre ve aynı performansta. Mücadele ediyor, top kapıyor(İkili mücadele değil, oyunu takip ve araya girmeyle). Top kaybetmiyor, pas hatası yapmıyor ek olarak, gerektiğinde yaratıcılığını konuşturuyor. Lincoln de sadece üçüncü şık vardı. Top saklama, oyunu pasla idare etme vs. yoktu. Hadi diyelim ki bu tarz bir oyuncu değil, Rivaldo, Hagi tarzı bir on numara. Yok arkadaş o da değil. Adamlar ordan burdan, yakından uzaktan her türlü çakıyordu.

Yani orta saha değil, forvet arkası oyuncusu için de oyun zekası dışında "çok iyi" diyebileceğimiz bir özelliği yok, net.

Lincoln'u biraz daha izleseydin keske. Xavi'yle karsilastirmaya gerek yok. Karsilastiracaksan Lincoln Xavi'nin daha ilerde oynayani ve daha iyi driblinge sahip olani, ayrica hucumda her yerde etkili oluyor sadece ortada degil. Oyunu pasla idare etme lafini daha once duymadim, ama o zamanki topumuzu hatirlarsan rakip sahada mis gibi yerden top oynuyorduk ve hucumun merkezinde Lincoln vardi, sen dusun artik. Forvet arkasi oyuncusu icin cok iyi diyebilecegin ozelligi olmamasi pek umrumda degil. Adam gayet iyi topcuydu. Sizin gibi FM ozellikleriyle adam degerlendirmem, maclara bakarim.

Ayrica lafim sana degildi niye alindin anlamadim.

2 sezonda çeyrek dönem iyi oynamak bekleneni vermek oluyorsa doğrudur.

Bunu soyleyen ancak akilsiz ve keko biri olabilir. Oyle bir adam olmadigindan anlatiyorum:

2007-2008 Feldkamp

2008-2009 SKIBBE

2009 Bulent

anladin mi

Şaka gibi yorumlar var yemin ediyorum :) "Galatasaray'a gelmiş en yetenekli futbolcuymuş", "Gittiği her takımda asıl problem t.direktörmüş" falan :lol: Bir de şu "inanılmaz yetenekliydi" lafını biraz açın artık. Öyle boş boş "inanılmaz yetenekliydi abi yeaeaae" yazmayla olmuyor bu işler. Neymiş yeteneği? Hagi gibi şut ve freekick mi atıyor; hayır. Kaka, Pirlo, Xavi gibi çok az top kaybıyla oynayıp, ip gibi paslar mı veriyor; hayır. Kafa toplarında çok mu iyi; hayır. Topu ayağına yapıştırıp, leblebi gibi adam mı geçiyor; hayır. Bitiricilik erbabı mı; hayır. İnanılmaz bir vizyonu mu var; hayır. Nedir öyleyse bu adamın o inanılmaz(!) yeteneği? Yetenek anlayışınız top sektirip, no-look pas vermekten ibaret heralde.

İzle... Sadece 39 saniye içerisinde yaptıkları;

[video=youtube;szlt9rcT1Es]https://www.youtube.com/watch?v=szlt9rcT1Es[/video]

Lincoln iyi oynadigi maclarda (ki bu 10 macin 7-8'inde) takimi hucumda yonlendiren, gelip orta sahadan top alip takimi ileri tasiyan, orta sahayla hucumu baglayan, kanatlara da yardim eden, ceza sahasina giren kisacasa hucumun her yerinde topu tasiyan, top alip veren ve takimi birbirine baglayan bir adamdir. Bunu gormek de biraz zordur eger yetenege falan bakarsaniz. Yetenege bakan adamlar Quaresma'ya falan tav olurlar cunku. Ya da futsalci Falcao'ya. Lincoln'un takimi yonlendirme yetenegi az gorulen bir yetenektir. Hagi de hucumda ayni etkinligi tasiyordu.

Yetenege gelince de adamin iyi bir calim yetenegi vardi. Hizli falan degildi ama adami gecmesini bilirdi. Sutlari, paslari da gayet iyiydi. Neyini begenmiyosun anlamadim.

Yahu ben beğenmiyorum mu dedim :) Benim eleştirdiğim nokta, aynen boldladığım yerdeki gibi Lincoln'ün olduğundan daha büyük bir oyuncu gibi gösterilmesi. Rakip kim olursa olsun Hagi sahada oyunu yönlendiren mutlak liderdi. Lincoln'ün ne yeteneği ne de karakteri sahada Hagi gibi bir lider olmasına el vermez. Evet yetenekli bir oyuncu ama müthiş değil, ve evet iyi bir oyun zekasına sahip ama süper değil. Yardırdığı bütün maçlar için kendisine teşekkür ediyoruz ama en formda olduğu Skibbe döneminde dahi, sahada tam anlamıyla lider olduğu maç sayısı fazla değil. Hepsini geçtim, madem bu Lincoln çok büyük topçu da niye Allah için bir kez milli takıma davet edilmez? "Hebe hübe" denilen Alex'in 50 kez giydiği o formayı niçin 1 kez olsun Lincoln'e emanet etmemişler?

Üst Alt