Lionel Messi Başlığı - Sayfa 42 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Messi yi seviyorum sonucta gelmis gecmis en iyi 2. Futbolcu ama Maradonanin cantasini tasir anca.

Messi Barca 4.uyken sakatlandi bi 8 hafta oynamadi. Dondugunde Barca liderdi.

Tek basina Arjantini sampiyon yapan, dunyanin en iyi ligi iken italyada juve milan inter roma lazio onunde tek basina 2 kez sampiyon yapacak baska bir olumlu zor gelir.

Son düzenleme:
Adamın şu dediklerini çürüttük hala bozuk plak gibi tekrarlıyor. Pes hakkaten. Sampdoria'yı tarihinde ilk defa kim şampiyon yaptıysa 2. sıraya onu koy o müthiş İtalya ligi'nde.

Adamın şu dediklerini çürüttük hala bozuk plak gibi tekrarlıyor. Pes hakkaten. Sampdoria'yı tarihinde ilk defa kim şampiyon yaptıysa 2. sıraya onu koy o müthiş İtalya ligi'nde.

O sampdoria ertsi sene cl finali oynamis hala konusuyorsun. Sen dolaptaki meyvayi curutursun anca.

Messi daha insallah arjantini amerika sampiyonu yapmasini bekliyoruz !!

Soz yapsin ben baslik acicam helal messi diye

O sampdoria ertsi sene cl finali oynamis hala konusuyorsun. Sen dolaptaki meyvayi curutursun anca.

Messi daha insallah arjantini amerika sampiyonu yapmasini bekliyoruz !!

Soz yapsin ben baslik acicam helal messi diye
Üslubuna dikkat et, yine teker teker o çürütme mesajlarını monte etmiyim.

O bahsettiğin müthiş İtalya liginde her ne hikmetse başka takım da ilk şampiyonluğunu alıyor bir kaç yıl sonra. Kendi kendini çürütüyorsun zaten bu örnekle.

Kafası çalışmayan adamla da bir daha tartışmaya girmem, işine bak.

Üslubuna dikkat et, yine teker teker o çürütme mesajlarını monte etmiyim.

O bahsettiğin müthiş İtalya liginde her ne hikmetse başka takım da ilk şampiyonluğunu alıyor bir kaç yıl sonra. Kendi kendini çürütüyorsun zaten bu örnekle.

Kafası çalışmayan adamla da bir daha tartışmaya girmem, işine bak doğduğuna pişman etmiyim.

Sen neyi kabul etmiyorsun o zaman italya liginin dunyanin en iyi ligi oldugunu mu??

Messi nin sakatlandiginda 4. Olan barcanin messinin yoklugunda tek mac kaybetmeden lider oldugunu mu kabul etmiyorsun?

Messinin birak dunya sampiyonlugunu arjantini daha amerika kita sampiyonu yapamadigini mi kabul etmiyorsun?

Eski dönemin futbolcusunu, yeni dönemin bir futbolcusu ile karsilastirmanin bir manasi yok. Teknik olarak, kordinasyon, ceviklik, özelik ile de fizik olarak daglar kadar fark arada. Nezaman eski yildizlarin kiliplerini izlesem, gözüme batan sadece, o zamanlar futbol seviyesinin nekadar düsük oldugudur.

Eger mesele bir dünya kupasi kazanmak ise, o vakit yakin zamanin Ispanyol futbolcularin bir kac tanesi icin de, Messi´den iyi argumani getirilebilir ki, Sampiyonlar ligi seviyesi özellik ile günümüz futbolunda zaten bir kac cita yüksektir en az dünya kupasindan. Oysaki Ronaldo ile birlikte Ispanya´yi domine eden, dünya futbolunu domine eden yegane isim Messi. 8 Sampiyonluk, 4 Sampiyonlar Ligi sampiyonlugu. Diger kupalarini saymaya gerek de yok. Ve daha 30 yasinda cocuk.

Maradona basari konusunda cok ciliz kaliyor... 2 Sampiyonlugu var, 1 tane dünya kupasi.

Kiyas yapmak, cok bos bir romantizim örnegi burda. Eger bir dünya kupasi, ve Italya´nin o enfes, muazzam, tanrilarin rekabet ettigi liginde bir sampiyonluk kazanmak en önemli kistas ise, o vakit isimiz var. Cok Maradona cikar.

Sen neyi kabul etmiyorsun o zaman italya liginin dunyanin en iyi ligi oldugunu mu??

Messi nin sakatlandiginda 4. Olan barcanin messinin yoklugunda tek mac kaybetmeden lider oldugunu mu kabul etmiyorsun?

Messinin birak dunya sampiyonlugunu arjantini daha amerika kita sampiyonu yapamadigini mi kabul etmiyorsun?
Olm git torun falan sev yahu. Getafe'yi şampiyon yapmalıymış da zart da zurt da. Hayır unutkanlık varsa git konuyu da buldum oku tekrar kendine gelirsin biraz.

Verona denilen kıytırık takım şampiyon olmuş 85te mi ne 86'da da önceki yıllarda 3. be 4. sıraları alan Napoli şampiyon olmuş durum bundan ibaret. Ha o dönemki kıytırık futbol da ortada senin o efsane Maradonanı Hamsik geçecek bugün yarın gol sayısında da. O müthiş İtalya liginde 6 yılda 3 farklı takım ilk şampiyonluğunu yaşıyor hani öyle ulaşılmaz bir iş değilmiş demekki.

Geçmişle gelecek kıyaslanmaz o dönem Maradona iyidi şimdi ise Messi ancak o dönem şartlarıyla bu dönemi kıyas yapıp Messi Getafe'yi şampiyon yapsın demek aptallık.

Milli takım konusunda da 4 final oynattı Higuain, Palacio isimli kazmalar boş kaleye gol atamadı diye alamadılar o kupaları futbol dediğin böyle çizgilere sahip değil ayrıca biz otorite değiliz kendi fikrini söylersin kenara çekilirsin sen aptalca aynı fikrin üzerinde git gel yapıyorsun. Anladık bir kere yaptın ve herkese saçma geldi neden tekrar okumak zorundayız biz bunları.

Alıntılama beni bu konuya da yazıp durma yoksa atılacaksın, sıktın artık.

Olm git torun falan sev yahu. Getafe'yi şampiyon yapmalıymış da zart da zurt da. Hayır unutkanlık varsa git konuyu da buldum oku tekrar kendine gelirsin biraz.

Verona denilen kıytırık takım şampiyon olmuş 85te mi ne 86'da da önceki yıllarda 3. be 4. sıraları alan Napoli şampiyon olmuş durum bundan ibaret. Ha o dönemki kıytırık futbol da ortada senin o efsane Maradonanı Hamsik geçecek bugün yarın gol sayısında da. O müthiş İtalya liginde 6 yılda 3 farklı takım ilk şampiyonluğunu yaşıyor hani öyle ulaşılmaz bir iş değilmiş demekki.

Geçmişle gelecek kıyaslanmaz o dönem Maradona iyidi şimdi ise Messi ancak o dönem şartlarıyla bu dönemi kıyas yapıp Messi Getafe'yi şampiyon yapsın demek aptallık.

Milli takım konusunda da 4 final oynattı Higuain, Palacio isimli kazmalar boş kaleye gol atamadı diye alamadılar o kupaları futbol dediğin böyle çizgilere sahip değil ayrıca biz otorite değiliz kendi fikrini söylersin kenara çekilirsin sen aptalca aynı fikrin üzerinde git gel yapıyorsun. Anladık bir kere yaptın ve herkese saçma geldi neden tekrar okumak zorundayız biz bunları.

Alıntılama beni bu konuya da yazıp durma yoksa atılacaksın, sıktın artık.

Bak messi dunya sampiyonu yapsin arjantini Maradona ile esdeger diycem soz veriyorum atarlanma rahat ol.

O zamana kadar messi 2. Kusura bakma.

Birde eskiden şampiyonluklarda süpriz olma ihtimali yüksekmiş..

Bir dikiş tutturan cl yi bile alabiliyormuş.. Ama şimdi şartlar acımasız. Messi 10 yılı aşkındır aynı madridle savaşmıyor..

Takımlar sürekli en iyisini alma derdinde...

Şu takım bile iki kere cl almış ; nottingham forest..

İngilterenin köylü takımdır.. Benim dedem anlatıyor zamanında şirkteti, nottinghamdaki operasyona terfi ettirmiş..

Tabi dedem vinçi, Allahın köyünde ne işim var deyip istifa etmiş..

Bak messi dunya sampiyonu yapsin arjantini Maradona ile esdeger diycem soz veriyorum atarlanma rahat ol.

O zamana kadar messi 2. Kusura bakma.
Mevzunun Maradona-Messi daha iyi tartışması olmadığının farkında değilsin hala. Burada edilen laflar senin başarı kıstaslarına.

Maradona bence daha iyidi daha çok keyif alırdım izlerken desen karşılık bile vermezdim sana en başta.

Günahı onun boynuna ama nasıl toz çekiyor herif..

Sakın arkadaki mor elbiseli ablanın, dekoltesine bakmaa sakın...

tenor.gif

Birde eskiden şampiyonluklarda süpriz olma ihtimali yüksekmiş..

Bir dikiş tutturan cl yi bile alabiliyormuş.. Ama şimdi şartlar acımasız. Messi 10 yılı aşkındır aynı madridle savaşmıyor..

Takımlar sürekli en iyisini alma derdinde...

Şu takım bile iki kere cl almış ; nottingham forest..

İngilterenin köylü takımdır.. Benim dedem anlatıyor zamanında şirkteti, nottinghamdaki operasyona terfi ettirmiş..

Tabi dedem vinçi, Allahın köyünde ne işim var deyip istifa etmiş..

Eskiden futbol endustriallesmesmis idi, ve kulüpler arasi bukadar belirgin bir maddi fark yoktu. Bir nevi calisip, mücadele edip, hasbelkader fair bir ortamda saha icinde kozlarini paylasabiliyordun.

Parasi ve imkani olan kulüpler ve ülkeler makine gibi topcu yetistiriyor. Dünyadaki tüm iyi futbolcarida paradan dolayi miknatis gibi cekiyor, ve müthis bir rekabet ortami olmasini sagliyor lokal alanlarinda. Maddi anlamda vasat, ve zayif kulüplerin, ülkelerin, bu sistem icinde rekabet etme sansi yok.

Üst Alt