Lionel Messi Başlığı - Sayfa 41 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu kıstas surekli gündeme getiriliyor çok gerekli midir?Misal Estonyada oynuyor yine bu kistas gecerli midir yani mantığını aciklarsan sevinirim

Higuain kazması Eder'in yaptığının 10da 1ini yapıp her finalde boş kaleye gol kaçırmasa sıkıntı olmayacaktı.

Öncelikle "Messi kötü bir oyuncu" demiyorum. Son zamanların en iyi oyuncularından biri. Benim karşı çıktığım "efsane" sıfatının yakıştırılması. Bir futbolcuya efsane demek o kadar kolay değil. Messi'ye efsane diyeceksek Maradona ve Pele'ye başka bir yakıştırmada bulunmamız lazım. Futbolun takım oyunu olduğunu en çok savunanlardan biriyim. Ancak kimi zaman oyuncu, kalitesiyle farkını ortaya koymalıdır. 86 Dünya Kupası'nın, Maradona'nın bireysel başarılarıyla maç aldığı, Maradona'yı Maradona yapan turnuva olduğu söylenir. Bir de maalesef başarılar için kupalar önemlidir. Tekrar ediyorum Messi kötü bir oyuncu değil; ama efsane de değil. Benim takıldığım nokta "efsane" kelimesi.

Son düzenleme:
Tek başına sırtlayıp aldı maçı.
Bu Arjantin'in durumu ilginç hakikaten Higuain, Di Maria gibi oyuncular kendi takımlarında oldukça iyiyken milli takımda acemi topçuya dönüşüyorlar.

Öncelikle "Messi kötü bir oyuncu" demiyorum. Son zamanların en iyi oyuncularından biri. Benim karşı çıktığım "efsane" sıfatının yakıştırılması. Bir futbolcuya efsane demek o kadar kolay değil. Messi'ye efsane diyeceksek Maradona ve Pele'ye başka bir yakıştırmada bulunmamız lazım. Futbolun takım oyunu olduğunu en çok savunanlardan biriyim. Ancak kimi zaman oyuncu, kalitesiyle farkını ortaya koymalıdır. 86 Dünya Kupası'nın, Maradona'nın bireysel başarılarıyla maç aldığı, Maradona'yı Maradona yapan turnuva olduğu söylenir. Bir de maalesef başarılar için kupalar önemlidir. Tekrar ediyorum Messi kötü bir oyuncu değil; ama efsane de değil. Benim takıldığım nokta "efsane" kelimesi.
Yaklaşımla içerik arasında fark var yalnız. Hiç bir oyuncu tek başına ne Avrupa ne de Dünya kupası aldıramaz bu devirde.

Kıstas buysa böyle bir şey olmayacak.

dünyanin gelmis geçmis en iyi oyunculardan birisi, ama ARG için Maradonanin gölgesinde kaliyor

önümüzdeki DK ve 2022deki muhtemelen son sansi olacak

Son düzenleme:
Deniyor ya Maradona aldı Napoli'yi tek başına şampiyon yaptı asıl Messi sürünen Barcelona'yı La Liga'nın en iyisi yaptı. Barcelona'da Hollanda ekolü bittikten sonra takımın yıldızları Rochemback, Geovanni falandı ya Messi büyüttü kulübü.

son bir defa fizik olarak en üst seviyedeyken Dünya Kupası'nda izleyebileceğiz. Messi'yi sevmeyen bile bunu isterdi. Adeta tek başına maçı kazandırdı.

DL1lMWpXkAEW6GS.jpg

bir süre futbola ara verip milli takımda oynayacak orta saha ve defans oyuncularının tespiti adına scout çalışmaları kapsamında ülke ülke gezmelidir

Higuain kazması Eder'in yaptığının 10da 1ini yapıp her finalde boş kaleye gol kaçırmasa sıkıntı olmayacaktı.

matematiksel olarak mantığı olmasa da yüzde binbeşyüz katılıyorum reys. bu lanet herif kripto realli messi düşmanı en az 2 kupa çalmıştır messiden adi futbol düşmanı kazma hırb. son copa amerikadaki mallıklarından sonra orda messi değil cantona olsa komalık etmişti.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyisi kim tartışması her dönem değişir çünkü herkes kendi döneminin en iyisine "en iyisi budur" der. 30 yıl önce Maradona-Pele tartışması yapılırdı, şimdi Maradona-Messi yapılıyor. Bundan belki 25-30 sene sonra da Messi-X oyuncu yapılacak. Şu anda Messi'yi izleyen gençler de o zaman Messi en iyisiydi diyecek.

Dolayısıyla bu tartışmalar bir yandan keyifli, diğer yandan da boş. Toplam da 7 maçın oynanacağı Dünya Kupası'na göre en iyi mi belirlenir? O kupanın en çok gol atan adamı Klose hiç bir zaman elit seviye bir golcü olamamış bir isim. Ancak doğru sistem de oynadığı için 16 golle en çok gol atan isim oldu. Higuain 2014'te karşı karşıya golü atsa en iyisi Messi diyebilirdik yani bu kafaya göre.

Adam 5 CL kupsı almış,sayısız lig+kupa,rekor gol rakamlarına ulaşmış ama efsane sayılmazmış :asd22: Küçükken top ayağımdayken Maradona diye bağıran ben için Messi>>>>>>>>>>>>>>Maradona

Üst Alt