Lionel Messi Başlığı - Sayfa 50 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Arjantin kadar dengesiz kadroya sahip takım yok.

15 yıldır kaleci
10 yıldır orta saha
Zanetti’den beri bek

Çıkartamıyor adamlar.

Forvet ve kanatlar tamam ama aynı mevkiye 10 dünya yıldızı ve sadece 4’ü oynayabiliyor.

Hangi dünya kupası performansı berbat? Ne bekliyordun İzlanda defansının arasına girip 15 kişiyi çalımlamasını mı?

Kendinize gelin yav, İzlanda'nın ne kadar büyük bir sistem takımı olduğunu göremiyorsanız bence yorum yapmayın. Ayrıca Messi bir kaç maç oynamayınca Arjantin az kalsın DK'sına gelemiyordu, son maç hatrick yaptı da katıldılar kupaya.

2014 Dünya kupasında da gayet iyi oynadı, Ronaldo yerlerde sürünüyordu.

2016 Euro'da Ronaldo bir halt yapmamışken Portekiz şampiyon oldu, bazen futbolda şans da gerekir.

Ronaldo kıyasına girme ama rica ediyorum. Ama Ronaldo Euro 2016 konusunda dediklerinde haklısın. Zaten ben kıyas yapmıyorum.

Ayrıca devler sahnesi 14 Haziran'da başladı. Kabul etsek de etmesek de önemli olan şu bir aylık performans. Somut sonuçlar elde edilmediği sürece ne yaparsan yap olmaz. Tarih kupaları konuşur. En fazla attığı golleri, sayılarını konuşur.

Ronaldo kıyasına girme ama rica ediyorum. Ama Ronaldo Euro 2016 konusunda dediklerinde haklısın. Zaten ben kıyas yapmıyorum.

Ama ayrıca devler sahnesi 14 Haziran'da başladı. Kabul etsek de etmesek de önemli olan şu bir aylık performans. Somut sonuçlar elde edilmediği sürece ne yaparsan yap olmaz. Tarih kupaları konuşur. En fazla attığı golleri, sayılarını konuşur.

Oradaki amacım kıyas değil bazen bazı şeylerin hep bir arada olması gerekiyor.

Arjantin 4 tane final oynadı 4'ünü da kaybetti, bunların 3ünde Higuain boş kaleye gol kaçırdı. 2014 finalinde Messi fenalaşarak sahaya kustu maç içinde, maç boyu Arjantin Almanya'yı ezdi ama Higuain ve Palacio gibi tipler yüzünden alamadılar kupayı. Messi de gol kaçırdı mesela ama onlarınki kadar net değildi.

Mesela Ronaldo Real'e yeni gitmişti, Barca ezdi geçti o sezon ortalığı tüm kupaları aldı. O sezon Ronaldo kötü mü oynamıştı hayır ama Ronaldo bir şey kazanamadan bitirmişti ki Real'in en iyi adamıydı o dönem maç kaçırmazdım. Bu Ronaldo'yu kötü futbolcu ya da loser yapmadığı gibi kaybedilen şeyler Messi'yi de loser yapmaz.

Bireysel olarak tarihin en başarılı iki oyuncusu bunlar.

arjantin kadrosu kalitesiz bir kadro değil. ama ne var ki sistem takımı değil. messi ise puzzle parçası gibi tamamlayıcı konumda . ronaldo gibi lider biri olmadığı gibi reaksiyon veremiyor. barça'da oturmuş yapıda bir şeyler yapıyordu ama milli takımda yokları oynadı mental olarak da yerlerde . penaltı kaçırdı bu maçta ise birkaç yer hariç adı bile duyulmadı .
hırvatlar boş takım değil. hırslı güçlü ve coşkulu .
karakter koydular sahaya ve hak ettikleri şekilde hakem kollamasına rağmen arjantin'i yendiler.

arjantin kadrosu kalitesiz bir kadro değil. ama ne var ki sistem takımı değil. messi ise puzzle parçası gibi tamamlayıcı konumda . ronaldo gibi lider biri olmadığı gibi reaksiyon veremiyor. barça'da oturmuş yapıda bir şeyler yapıyordu ama milli takımda yokları oynadı mental olarak da yerlerde . penaltı kaçırdı bu maçta ise birkaç yer hariç adı bile duyulmadı .
hırvatlar boş takım değil. hırslı güçlü ve coşkulu .
karakter koydular sahaya ve hak ettikleri şekilde hakem kollamasına rağmen arjantin'i yendiler.
Şu kısım hariç katılıyorum genel anlamda.

Kötü bir DK geçiriyor ama bunun en büyük sebeplerden biri hocalari. O kadar iyi hücum oyunculari varken tuhaf tuhaf ilk 11lerle top oynamaya çalisiyor ve böylece Messiden yeterince verim almiyor-alamiyor. Yine de Lionel Messi dünyanin en iyi oyuncusu ve Maradonayi geçmek istiyorsa daha fazlasini yapmasi lazim. Bu gidisle Arjantin milli takimda daima Maradonanin gölgesinde kalmaya dewam edecek

Son düzenleme:
Loser herif anca Xavi+Iniesta ile iyi oyna. Ikisi'de yok tek basina Lidersin Arjantin'de gibi. Ahanda Barcelona'da da berbat ol

@Keramettin TANRIVERDİ

2016 Euro'da Ronaldo bir halt yapmamışken Portekiz şampiyon oldu, bazen futbolda şans da gerekir.

Portekiz Gruplari Ronaldo sayesinde gecti (hele son macta 2 ya da 3 gol atmisti), Yari final'de 1 gol 1 assist yapmisti. Messi bunlari Copa'da yapsa Messi goat olurdu

2014'de Di Maria Messi'den daha iyidi. Kroos + Boateng Messi'den cok daha üstündü (Neden Messi Player of the WC aldi kimse anlamiyor)

@Keramettin TANRIVERDİ

Portekiz Gruplari Ronaldo sayesinde gecti (hele son macta 2 ya da 3 gol atmisti), Yari final'de 1 gol 1 assist yapmisti. Messi bunlari Copa'da yapsa Messi goat olurdu
Biz de izledik Mosaph o turnuvayı geç bu işleri.

Onu geçtim ne alaka şimdi beni alıntılıyorsun kendi çapında laf mı attığını zannediyorsun?

Biz de izledik Mosaph o turnuvayı geç bu işleri.

Onu geçtim ne alaka şimdi beni alıntılıyorsun kendi çapında laf mı attığını zannediyorsun?
Neyin laf'i hemen negatif algilama her seyi. Normal bir cevap yazdim senin yazdigin en üste oldu diye gözüme carpti. Laf atma amacim olsa normal bir cevap yazar mi insan? Sadece Messi Arjantin'de daha dogru TEK BASINA LIDER oldugu yer'de cok kötü oynadigini demek istiyorum. Messi- Modric,Ronaldo,Xavi,Iniesta gibi takimi atesleyemiyor. Kendisi mala baglarsa, bütün takimi mala baglatip icine ediyor herseyin. Bundan dolayi hic bir zaman bana göre tarihin ve ya dünyanin en iyi Oyuncusu olamicak. Sadece Yetenek yetmiyor

Messi'ye bir şey diyemem valla Arjantin'in rezil ve dengesiz bir kadrosu var. Messi'yi neredeyse hiç besleyemiyorlar/besleyemediler. Adamın oyun stiliyle Arjantin'in kadro yapısı taban tabana zıt.

Üst Alt