LL H:13 | Barcelona 5-0 R.Madrid | 29 Kasım | El Clasico | Maç Sonucu - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

LL H:13 | Barcelona 5-0 R.Madrid | 29 Kasım | El Clasico | Maç Sonucu

Cevap: LL H:13 | Barcelona - R.Madrid | 29 Kasım | El Classico |22.00 | Ntv Spor

Mascherano ve Xabi Alonso'ya çok iş düşecek.

Cevap: LL H:13 | Barcelona - R.Madrid | 29 Kasım | El Classico |22.00 | Ntv Spor

Tarafısızım ama Jose ve Ronaldo'nun ManU'da yaptıkları hatrına Real'den yana da olabilirim :D

Sıradan bir futbol ziyafeti benim için, hele kendi takımını kötü günlerinde yerden yere vurup dalga geçenleri Barça ya da Madrid faşisti görmek te ayrı konu.

Heralde insanın kendi takımıyla ilgili şimdiki durumundan memnuniyetsizlikten başka yere kayması gibi mesele, tıpkı eşinden memnun olamayıp başka hatunların koynunda gönül eğlendirmek gibi bence bu işin abartı boyutu.

Yoksa biz bu iki takıma da ayarı verdik zamanında, hele birine finalde geçiriverdik söylemesi ayıp. :happynew:

Umrumda değil o yüzden pazartesi ne olucağı benim zaten bu hafta başka bir derbi var kafamı kurcalayan, takım şu durumdayken.

Ama benim gönlüm iki takıma kıyasla Barça'ya daha çok sempatimden olmasından dolayı onların kazanmasından yana mesela, sadece bu ötesi yok. :)

Bakalım ne olucak pazartesi hep beraber görücez. :)

Madrıd dıyorum baska da bısı demıyorum ;)

barça gıne yenecek real senye kesın yenecez dıyecek gıne ama seneler hıc bıtmeyecek:D

Barça bir futbol takımının çok ötesindedir. Aynı zamanda bir kültürdür, bir semboldür. Franco faşizmine karşı direnişin en önemli merkezidir. Dilleri yasaklanan, bayrakları yakılan bir halkın tek kendi dillerini konuştuğu yerdir Barça stadı. Katil Franco sloganlarının her maçta yankılandığı bir yerdir Barça'nın mabedi. Öyleki başkanları Josep Sunyol bile Franco'nun emri ile öldürülmüştür. Franco zamanında Barça-Madrit maçları bir nevi de politik savaştır, futbolun çok ötesindedir bu mücadele. Binlerce masum insanın Franco zamanında öldürülürken buna karşı en büyük direnişin sembolüdür Barça.

Futbol takımının çok ötesindedir. Ordusu olmayan insanların Franco rejimine karşı silahsız bir ordusudur Barça. Her şeyi ile baskı altına alınan, en ufak bir hareketleri sonucunda cezalandırılan, faşizmin baskısını hayatın her alanında hisseden Katalanların hatta diğer çoğu İspanyolların da bir çığlığıdır Barça, Franco rejimine, faşizme karşı, bir umutun simgesidir Barça.

3-0 kazandıkları bir maçın ardından Franco'nun askerleri tarafından tehdit edilen bir takımdır Barça.

Bir kültürdür Barça. Johann Cruyff'un Barça'yı seçme sebebi de budur. Madrit ne kadar fazla para vermesine karşın Franco'nun faşist takımında oynamam diyerek Barça'yı seçmiştir. Ki aynı Cruyff Arjantin'de diktatörlük rejiminden dolayı gene Arjantin'deki dünya kupasına katılmamıştır.

İspanya'ya demokrasinin geldiği gün Barça'nın 5-0 Madrit'i yendiği maçtır Katalanlara göre.

Futbol oyununun Katalancasıdır Barça.

Tarihine saygı duyuyorum Barça'nın. O yüzden de

Viva Barça.

Forever Barça.

Bunları gündeme getirerek insanları Real Madird´den soğutmaya hakkınız yok ,spor ve futbol çerçevesinde bakalım olaya .Yoksa bende "Biz İspanyol değiliz , Katalanız !" deyip kendi İstiklal marşını ıslıklayan bir ırkı gündeme getirebilirim . Zira büyük bir Türk-Kürt sorununun olduğu bir ülkede insanların hiç hoşuna gitmez .

Ulan İspanyollar bu kadar tartışmıyor yahu. :D

Cidden bu nedir yahu? Galatasaray'ı bu kadar savunmadınız. Dünya'nın öbür ucunda sıfır bağınız olduğu bir takımı bu kadar desteklemeniz nasıl açıklanabilir ben anlayamadım.

Bu arada Barcelona'nın tarihini ortaya koyup da duygu sömürülüğü falan yapmaya gerek yok Real Madrid'in futbolcuları yapmadı Franco'nun yaptıklarını. Bu bir futbol maçı, savaş değil.

O değil de illa Real - Barça arasındaki siyasi mücadeleye girersek forumun yarısı ceza alır. Çünkü Barça, daha doğrusu Katalunya da Selen'in anlattığı kadar masum değil bu olaylarda.

Barça bir futbol takımının çok ötesindedir. Aynı zamanda bir kültürdür, bir semboldür. Franco faşizmine karşı direnişin en önemli merkezidir. Dilleri yasaklanan, bayrakları yakılan bir halkın tek kendi dillerini konuştuğu yerdir Barça stadı. Katil Franco sloganlarının her maçta yankılandığı bir yerdir Barça'nın mabedi. Öyleki başkanları Josep Sunyol bile Franco'nun emri ile öldürülmüştür. Franco zamanında Barça-Madrit maçları bir nevi de politik savaştır, futbolun çok ötesindedir bu mücadele. Binlerce masum insanın Franco zamanında öldürülürken buna karşı en büyük direnişin sembolüdür Barça.

Futbol takımının çok ötesindedir. Ordusu olmayan insanların Franco rejimine karşı silahsız bir ordusudur Barça. Her şeyi ile baskı altına alınan, en ufak bir hareketleri sonucunda cezalandırılan, faşizmin baskısını hayatın her alanında hisseden Katalanların hatta diğer çoğu İspanyolların da bir çığlığıdır Barça, Franco rejimine, faşizme karşı, bir umutun simgesidir Barça.

3-0 kazandıkları bir maçın ardından Franco'nun askerleri tarafından tehdit edilen bir takımdır Barça.

Bir kültürdür Barça. Johann Cruyff'un Barça'yı seçme sebebi de budur. Madrit ne kadar fazla para vermesine karşın Franco'nun faşist takımında oynamam diyerek Barça'yı seçmiştir. Ki aynı Cruyff Arjantin'de diktatörlük rejiminden dolayı gene Arjantin'deki dünya kupasına katılmamıştır.

İspanya'ya demokrasinin geldiği gün Barça'nın 5-0 Madrit'i yendiği maçtır Katalanlara göre.

Futbol oyununun Katalancasıdır Barça.

Tarihine saygı duyuyorum Barça'nın. O yüzden de

Viva Barça.

Forever Barça.

What is the Madrit ?

Uzun bir cevap yazmıştım yazılanlara karşı ama neyse, siliyim şimdi tartışma iyice uzamasın. Destekleme gerekçem bunlardır Barça'yı ve halen de tarihlerine saygı duyuyorum. O yüzden ;

Barça alsın maçı.

Haydi Barça, yen Madrid'i :)

Cidden bu nedir yahu? Galatasaray'ı bu kadar savunmadınız. Dünya'nın öbür ucunda sıfır bağınız olduğu bir takımı bu kadar desteklemeniz nasıl açıklanabilir ben anlayamadım.

Bu arada Barcelona'nın tarihini ortaya koyup da duygu sömürülüğü falan yapmaya gerek yok Real Madrid'in futbolcuları yapmadı Franco'nun yaptıklarını. Bu bir futbol maçı, savaş değil.

Tarihi var.. Tarihi Galatasaray'dan büyüktür ve anlamlıdır.. Aslında derbi değildir gördüğünüz gibi ama birçok derbiden daha fazla ilgi çekmektedir bu karşılaşma. Sebebi ise bu tür siyasi olaylardır. Galatasaray'ı bu kadar savunmadık çünkü FB ile aramızda ki çekişme sen büyüksün ben büyüğüm kavgasından ibarettir. Ama dünyanın diğer derbilerine bakarsak mutlaka bir siyasi çekişmede vardır ortada. Örneğin Boca-River: Varoşlar - Elitler çekişmesi. Celtic - Rangers: Dini olaylar.. Çok tehlikeli.. Roma-Lazio: Ben senden daha çok faşistim tartışması vs vs gider.. :)

Maçta yapılacak koreografi

14815010150111363949305.jpg

Adi üstünde El Clásico, Klasik sonuc bekliyorum.

Üst Alt