Lorik Cana Üzerine - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lorik Cana Üzerine

Cevap: Lorik Cana Üzerine

Cana'dan gol beklendiği yok! Sadece oyuna katkı vermesini istemek suçmu? Doğru sadece futbol mücadeleden ibaret.

Topu oyuna olumlu sokmasını istemek suçmu?Sadece top çalıp en yakınındakine vermekmidir şuan ki ortasahaların durumu??Ben bu işten zevk almıyorum bu şekilde oynayan sadece top kapıp yanındaki adama topu verecek adam istemiyorum Gsmizde oyunun içinde olacak adam istiyorum Culio gibi gerektiğinde savunmada gerektiğinde hücumda adam,tamam çakılı oynasın Servet ile Neil'in önünde çoğu maçtada içlerine kadar gömülsün,,benim düşüncem budur kimsenin beğenmesinide beklemiyorum şahsi düşüncemdir,futbolun içinde sadece mücadele yok bu unutulmamalı.

Son maçı izleyenler topu oyuna ne kadar olumlu soktuğunu görmüşlerdir.Hatta bi pozisyonda tek pasla Arda kale önündeydi.Biraz kıvrak olsa öne geçmiştik.

Topu oyuna olumlu sokmasını istemek suçmu?Sadece top çalıp en yakınındakine vermekmidir şuan ki ortasahaların durumu??Ben bu işten zevk almıyorum bu şekilde oynayan sadece top kapıp yanındaki adama topu verecek adam istemiyorum Gsmizde oyunun içinde olacak adam istiyorum Culio gibi gerektiğinde savunmada gerektiğinde hücumda adam,tamam çakılı oynasın Servet ile Neil'in önünde çoğu maçtada içlerine kadar gömülsün,,benim düşüncem budur kimsenin beğenmesinide beklemiyorum şahsi düşüncemdir,futbolun içinde sadece mücadele yok bu unutulmamalı.

Kusura bakma ama Sen Cana'yı değil Maldonado'yu izlemişsin şu ana değin.Ajax maçında stoperden topu alıp kaç kişiyi oyundan düşürerek Arda'ya verdiği bir pas var seni tamamıyla kaybeden yapar.Zira Cana oyunu tam istenilen şekilde oynar.Tek kusuru basit top kayıpları yapmasıdır zaman zaman.Onun dışında teknik olarak da iyidir, hırs olarak da kondisyon olarak da.

Yahu bu Ayhan'in görevi zaten ama oda yapamiyor bunu. Cana'dan böyle birsey beklemeyin. Bu adamin görevi orta sahayi ayakta tutmaktir.

Hagi'nin hatalarının başında Lorik Cana'yı önemli bir adam sanmak geliyor. Aslında bu konuda bazı okurlarımla da anlaşamıyoruz. Onlar bana bu futbolcunun geçmişini hatırlatıp Sarı Kırmızılı forma altında da büyük bir çaba içinde olduğunu söylüyorlar. Evet, bunu ben de görüyorum. Geçmişi hakkında da yeterli bilgiye sahibim. Ancak onun yaptıkları ve yapamadıkları Galatasaray'ın bugün yaşadığı yıkımda önemli bir pay sahibi. (Ahmet Çakır)

Müthiş bir iyiniyetle her yere yetişmeye çalışıyor. Fakat sonuçta ortaya hiçbir fayda çıkmıyor. 5 metre ilersindeki bir arkadaşına pas veremiyor. Sonra o topu kazanmak için rakip takımdan 5 oyuncuyu döver gibi oynamaya çalışıyor. Faul yapıyor, kart görüyor ama taraftar bu noktada aldanıyor, bunu 'takım için savaşmak' olarak görüyor. Oysa Cana'nın bu oynama şekli takım aklını, güvenini, moralini yerle bir ediyor. Büyük bir takıma asla yakışmayan sürekli panik hali Cim Bom'u utandırıcı durumlara düşürüyor. Galatasaray zaten ondan önce de 3 Lorik Cana ile (Ayhan, Barış, M.Sarp) sahaya çıkıyordu ve bu da işleri zorlaştırıyordu. Rijkaard bunu değiştirmeye çalıştı, beceremedi. Hagi ise Lorik Cana'yı çok önemli bir adam sanma yanlışına düştü. Oysa Misimoviç'in bir serbest atışı ya da araya bırakacağı pas bile kimi zaman Lorik Cana'nın 90 dakika yapmaya çalıştığından daha değerli olabilirdi.( Ahmet Çakir )

Hagi'nin hatalarının başında Lorik Cana'yı önemli bir adam sanmak geliyor. Aslında bu konuda bazı okurlarımla da anlaşamıyoruz. Onlar bana bu futbolcunun geçmişini hatırlatıp Sarı Kırmızılı forma altında da büyük bir çaba içinde olduğunu söylüyorlar. Evet, bunu ben de görüyorum. Geçmişi hakkında da yeterli bilgiye sahibim. Ancak onun yaptıkları ve yapamadıkları Galatasaray'ın bugün yaşadığı yıkımda önemli bir pay sahibi. (Ahmet Çakır)

Şu yaptığın yorum, alıntıladığın kişi senin bitkisel hayattan yeni çıktığını yahut girmek üzere olduğunun en basit göstergesi.Ahmet Çakar'ı kaale alan birisiyle takımın en değerli ismini tartışmayı kes aynı konu içinde bile bulunmam.

Gazetelerde yayınlandı, görmüşünüzdür; Cim Bom'un G.Birliği'nden yediği iki golde de pozisyonun içinde bir yığın Sarı Kırmızılı futbolcu var. Onlardan biri de Lorik Cana. Zaten onun birşeyler yapıyor sanılmasının nedeni de bu. Her yere yetişmeye çalışıyor, kendini paralarcasına çırpınıyor. İyi, güzel de bunlar hiçbir fayda üretmiyor. Tam tersine herşeyi karmakarışık ediyor, pozisyondaki öteki arkadaşlarının daha gevşek davranmalarına ve takımın gol yemesine yol açıyor.

İyi anlatamadıysam bir örnek daha vereyim: Geçen sezon G.Saray, Keita ile rakiplerini korkutan bir takımdı. Bu sezon Cana ile ligin en zayıf ekiplerini bile güldüren bir perişanlık içine düştü. Bunun nereden kaynaklandığını iyi anlamak gerek. (Ahmet Çakir)

Tamam o zaman hangi maçta orta sahamız ayaktaydı? Ben o zaman başka liglerden maç izledim ilk yarı boyunca. Dersiniz önündeki ikili hiç iş yapmıyordu saygı duyarım ama orta sahamız ayakta olduğu tek maç hatırlamıyorum ben.Bütün maçlar göbekten bir sürü pozisyon verdik.Peki Hagi neden bu adamı stoper oynatıp Neil'i öne çeker,Hagi'nin yapmak istediği nedir?

Tamam o zaman hangi maçta orta sahamız ayaktaydı? Ben o zaman başka liglerden maç izledim ilk yarı boyunca. Dersiniz önündeki ikili hiç iş yapmıyordu saygı duyarım ama orta sahamız ayakta olduğu tek maç hatırlamıyorum ben.Bütün maçlar göbekten bir sürü pozisyon verdik.Peki Hagi neden bu adamı stoper oynatıp Neil'i öne çeker,Hagi'nin yapmak istediği nedir?

Bjk ve fb maclarini ac ve tekrar izle.

Hangi maçlar bunlar ben o zaman gerçekten başka maçlar izlemişim.

Beşiktaş maçındaki 2. golü bir izle ondan sonra konuşalım!!!

YouTube - Galatasaray || 1-2 || Besiktas || 28.11.2010 || Goller

Niye bütün suçu o adamın üstüne yıkıyorsun.Ben gördüğümü söyleyin orta saha tek başına direnmesi yetmez elbette bütün takıma. Ayrıca Neill yok iken Gökhan Zan'ın sakat olduğu ortamda tabi Cana stoper oynayacaktır.Arnavut milli takımındada zaman zaman oynamıştır.Kırın kardeşim ön yargıları adam çok iyi futbolcu.

lklf.jpg

Bu arkadasa dikkat edin yeter, ne kadarda rahat demi.

Üst Alt