# Lucas Rodrigo Biglia - Sayfa 37 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Lucas Rodrigo Biglia

Cevap: # Lucas Rodrigo Biglia

çokmu lazım şimdi bu fason haberlerden bıktık artık gelse ne gelmese ne paf da bunun gibi kaç tanesi var

Aslında 10 numara anlayışı ciddi anlamda değişmeye başladı.

10 numara anlayışı türkiyedeki gibi oyun kuran koşmayan pres yapmayan tarzı olmaktan çıktı.türkiyede artık lincoln alex delgado devirleri kapandı.dikkat edin bu tazr oyuncuları avrupadaki önemli kulüpler almaz.alanlar orta sınıf yada daha az düzeydeki kulüpler.

10 numaralar artık koşan mücadele eden adam kovalayan pres yapan kişilerdir.barcada manuda realde bu tip 10 numaralar var ama adamların yaptıkları ortada

inşallah bizde şu lincolnden kurtulup yeni 10 numara tarzı oyuncular buluruz.gerçi bizim elimizde var.arda turan anlayana :D:ka25::asd::f68.gif:

ama biglia skora katkısı çok olan bir oyuncu değil.

yani asist ve gol özelliği çok olan bir oyuncu değil.

o yüzden onu "koşan 10 numara" olarak tanımlamak çok yanlış olur.

defansif yönleri ofansif yönlerine oranla daha ağır basan bir oyuncu.

pres yapar, top kapar, top saklar, pas yüzdesi yüksektir, çok top kaybetmez.

yani illa birine benzetmek gerekirse ben ayhan diyorum.

Biglia baskılı oynar, oyunu dar alanda oynamayı sever, top çalar, saklar ve topu en iyi şekilde kullanır, oyun bilgisi ve saha görüşü üst düzeydedir, pas yüzdesi yüksektir, defanstan top alıp oyunu en iyi şekilde kurar..

Xavi'nin bir numara altı işte..

xavi kadar, pirlo kadar skora katkısı olan bir oyuncu değil.

oyunu iyi açıyor belki ama ne asist özelliği ne de golcülük özelliği fazla.

anderlecht'te polak'la birlikte oynuyorlar ön liberoda. biglia bu ikiliden daha defansif oynayanı, geride kalanı.

yani dediğim gibi biraz ayhan stilinde bir oyuncu gibi geldi bana.

Biglia' yı 8 milyon€' dan aşağı alamazsınız hayal kurmayın. O parada bizde yok. Öyle 3-4 milyon€ diyip yanıltmayın.

Nesi mi komik? Sen Biglia'nin bir 10 numara gibi gördügün için.

Neyse, bebeler tatile girmis. :)[/QUOTE ]

Bebeler tatile girmiş derken? Sana şimdi öyle bir cevap verirdim ki ama böyle saygın bir forumu küçük düşürmek istemiyorum ve seninlede ugraşmaya deymez yaş 23 yazıyor ama hareketler hiç 23 yaşı göstermiyor biz senin gibi Belçikada yaşamıyoruz b.ktan Belçika ligini niye izleyim? Bigliayı izledigim 3 ,4 maç var sadece ordan aklımda kalanları söyledim

Nesi mi komik? Sen Biglia'nin bir 10 numara gibi gördügün için.

Neyse, bebeler tatile girmis. :)

Bebeler tatile girmiş derken? Sana şimdi öyle bir cevap verirdim ki ama böyle saygın bir forumu küçük düşürmek istemiyorum ve seninlede ugraşmaya deymez yaş 23 yazıyor ama hareketler hiç 23 yaşı göstermiyor biz senin gibi Belçikada yaşamıyoruz b.ktan Belçika ligini niye izleyim? Bigliayı izledigim 3 ,4 maç var sadece ordan aklımda kalanları söyledim

xavi kadar, pirlo kadar skora katkısı olan bir oyuncu değil.

oyunu iyi açıyor belki ama ne asist özelliği ne de golcülük özelliği fazla.

anderlecht'te polak'la birlikte oynuyorlar ön liberoda. biglia bu ikiliden daha defansif oynayanı, geride kalanı.

yani dediğim gibi biraz ayhan stilinde bir oyuncu gibi geldi bana.

Neyse bize de zaten defansa gelip top çıkartacak,oyunu açabilecek adam lazım,topu ileriye taşısın yeter,zaten ondan sonrasını halledecek futbolcularımız var.

Lucas Biglia Anderlecht'ten ayrilmak istedigini yine açikladi. Arjantinli futbolçu, Anderlecht kulübü'nün sitesinde verdiyi demeçte, $öyle söyledi.

"Anderlecht beni iyi karsiladi, burada iyi zamanlar geçirdim. Ama ben 2010 Dünya Kupasina katilmak istiyorum ve galiba Maradona Belçika ligini takib etmiyor. Onun için daha iyi bir lige gitmek istiyorum."

Üst Alt