lucid rüya görme tekniği - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

lucid rüya görme tekniği

Cevap: Lucid Rüya Görme Tekniği

Ruyamda iken bulundugum ortami ve o ortamda olan insanlari secemiyorum ancak bir sure sonra onlara istedigim seyleri yaptirabildikleri mi hissediyorum.Kontrol bende oluyor.Birinin benim hakkinda hissettiklerimi ogrenmek istiyorsam o insani kontrol etmiyorum mesela,ama burada ogrendiklerime ya da yaptiklarimla asla bir onyargi olusturmuyorum kendime.

rüyada kendi kendini kontrol edebilme mümkün değildir, bana inandrıcı gelmiyor, bu konularda pek bilgim yok ama böyle birşey anca hipnozla mümkün olabilir.

Dün yattım, Dalar gibi olduğumda saçma sapan şeyler görüyordum. Yarı uyanık gibiydim sanki yani. O anda gördükerimin rüya olduğunun farkına vardığımda birden uyanıyordum. Sonra birden öküz gibi uyumuşum. Ne rüya gördüm ne bişey. Derin uyku halindeyken yapılabiliyor sanırım. Yoksa farketmeye çalıştığında birden uyanıyor insan.

beyler böyle şeyleri denemeyin ruh hastası olursunuz.Beyin hileye falan gelmez, tahrip oldumu kurtaramazsınız.

ben de yıllar önce bi yerden düşmüştüm rüyamda.. tabii bir şey olmamıştı.. sonra hoşuma gitti rüyamda defalarca aynı şeyi yaptım.. ben bu rüya gereği oldu sanıyordum.. yani rüya o şekilde... :) şimdi ben de Lucid mi oldum? :s

bir de rüyadayken rüyada olduğumu farkettiğim anlar az değil

rüyada kendi kendini kontrol edebilme mümkün değildir, bana inandrıcı gelmiyor, bu konularda pek bilgim yok ama böyle birşey anca hipnozla mümkün olabilir.

Hayir bu cok ince cizgi.Cok kucuk detaylardan bunun gercek olmadigini fark edebiliyorsun.Mesela o gun kahve icip bulasik makinesine koydugun bardak ile kahve iciyorsun.Gercek hayatta detaylari algilayan ve onem veren bir insansan ruyanda bunu yapman olasi.

Beyler Karabasanlarla takılan var mı aranızda...

Nasıl tarif edebilirsiniz bir anlatın hele...

küçükken çok gelirdi... bi yerden düşme hissi.. sessiz çığlık atma.. bir kere de kap karanlık bi surat görmüştüm.. sadece göz vardı :S Allahtan artık yok

Öğlen biri atmıştı bu linki, buyur tarifi. :D

- Lucid (Lüsid) Rüya Görme Alıştırmaları

Hatta yatarken bulunduğunuz yerdeki KENDİ BEDENİNİZİ BİLE görebilirsiniz.

abi insan kafayı yemez mi ya :s

Hayir bu cok ince cizgi.Cok kucuk detaylardan bunun gercek olmadigini fark edebiliyorsun.Mesela o gun kahve icip bulasik makinesine koydugun bardak ile kahve iciyorsun.Gercek hayatta detaylari algilayan ve onem veren bir insansan ruyanda bunu yapman olasi.

ben bunu bazen bu tekniği uygulamadanda yapabiliyorum,daha doğrusu rüyada görebiliyorum, hatta acı bile hissettiğim oldu.

Beyler Karabasanlarla takılan var mı aranızda...

Nasıl tarif edebilirsiniz bir anlatın hele...

Benim başıma hiç gelmedi abi. Benim bir kuzenim var, benden 2-3 yaş büyüktür kendisi, küçükkken çok gelmiş, bana çok anlattı. Sırtüstü yattığın taktirde gelir demişti ama, mesela ben hep yüzükoyun yatarım. Birde, karabasının elinin ortasında kocaman bir delik var demişti, şapkasından falan bahsetmişti. Kuzenimin yalancısıyım.

ben bunu bazen bu tekniği uygulamadanda yapabiliyorum,daha doğrusu rüyada görebiliyorum, hatta acı bile hissettiğim oldu.

Lucid gibi bir teknik ismi olup olmadigini bilmiyordum ama universitede yurtta kalirken birkac defa kontrol edebilmistim sonra psikoloji okuyan bir arkadasima sordugumda bunun kanitlanmadigini ama insanlarin ruyalarini kontrol edebilmesinin mumkun olabilecegini belirtmisti.Kendimi bu konuda zorlamasam bile eger ruyada oldugumu anlarsam gune mutlu baslamak ya da cesitli uzuntulerimin ustesinden birazcik gelebilmek icin ruyami yonlendiriyorum.

Dün yaptım. Sakın yapmayın. Resmen havadayken yatakta yatan vücudumu gördüm yapmayın.sonra sıçrayarak ayılınca inanılmaz bir korku oluyo titriyosunuz. önerim bu. denemeyin.

dün tam yapıyodum.. rüyamda babam bana "mustafaa!" diye bağırdı.. tırstım, yemedi... :D

ama başka sefere yapıcam :)

Üst Alt