lucid rüya görme tekniği - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

lucid rüya görme tekniği

Cevap: Lucid Rüya Görme Tekniği

Birşey soracam belki sizden de farkeden olmuştur, dün incisözlükte bir başlık gördüm elemanın biri kafa yapıcı böyle hayal gördürücü işte değişik değişik müzikler eklemiş yorumlara baktım birçok kişi denemiş ve gerçekten de işe yaradığını söylemişler .Bilimsel olarak açıklaması varmış yani bilemiyorum dün bir tanesini denedim dinlerken uyumuşum gece 2 de başladım 50 dakikalık böyle tuhaf cızırtılar değişik tınılar falan var açıkcası bende pek işe yaramadı bir de bunu deneyeyim kendmi yukardan izlemek eğlenceli olacak hatta telefonu da götüreyim yukardan bir resim çekerim :eek: Şaka bir yana o görüntüyü görmek istiyorum bu gece deneyebilirim biraz araştırayım

Beyler bağımlılık yapmasın bu ? :eek:

EDİT: Yapıyormuş zaten. :eek:

Ha birde, uyandığınızda kendinizi yorgun falan hissettiğiniz oluyor mu ? Denemiştim ve baya yorgun kalktım.

Birşey soracam belki sizden de farkeden olmuştur, dün incisözlükte bir başlık gördüm elemanın biri kafa yapıcı böyle hayal gördürücü işte değişik değişik müzikler eklemiş yorumlara baktım birçok kişi denemiş ve gerçekten de işe yaradığını söylemişler .Bilimsel olarak açıklaması varmış yani bilemiyorum dün bir tanesini denedim dinlerken uyumuşum gece 2 de başladım 50 dakikalık böyle tuhaf cızırtılar değişik tınılar falan var açıkcası bende pek işe yaramadı bir de bunu deneyeyim kendmi yukardan izlemek eğlenceli olacak hatta telefonu da götüreyim yukardan bir resim çekerim :eek: Şaka bir yana o görüntüyü görmek istiyorum bu gece deneyebilirim biraz araştırayım

Amerika'da yasaklancak deniliyodu benim bildiğim. İlginç bi şey tabi. :D

Zararları;

-Uyku düzeniniz Bozulur.

-Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.

-Eğer Mutsuzsanız Gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

-Beyniniz sürekli meşgul olduğu için Çok fazla yorulursunuz.

-İşlerinizdeki veriminiz düşer.

-Oradaki yaşantınızı dünyaya yansıtma hissi sizi agresif ve saldırgan yapar.

-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

-Aşırı uyumak isteği oluşturur.

-Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.

-Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.

-Ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir.

(Metabolizmanız bozulup hasta olabilirsiniz, bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir veya gerçek deneyimler çok sık olursa nefessiz kalarak veya rüyadaki düşme sonucu heyecanla kalbiniz durabilir bunlar ölüme yol açabilir. Şimdiye kadar rüya görürken kalp krizi geçiren kişi sayısı oldukça fazla lucid yüzünden ölen kişi sayısı 600 kişi. Psikolojik tedavi görenlerin sayısı lucid gören kayıtlı insan sayısının %26 sı)

Yararları;

-Tüm fantazilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İstediğniz herşeyin sahibi olabilirsiniz.

-Kendi Dünyanızın tanrısı olabilirsiniz.

-Eğer Uzmanlaşırsanız rüyalarınız sizin kontrolünüzde birer dizi film gibi olur hergün bir önceki günün devamı olur ve artık iki kişi olabilirsiniz hayatta.

-İleriki evresi Astral Seyehattir.Lucid rüya yoluyla astral seyahat yapabilirsiniz.

Zararları;

-Uyku düzeniniz Bozulur.

-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

-Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.

(Metabolizmanız bozulup hasta olabilirsiniz, bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir veya gerçek deneyimler çok sık olursa nefessiz kalarak veya rüyadaki düşme sonucu heyecanla kalbiniz durabilir bunlar ölüme yol açabilir. Şimdiye kadar rüya görürken kalp krizi geçiren kişi sayısı oldukça fazla lucid yüzünden ölen kişi sayısı 600 kişi. Psikolojik tedavi görenlerin sayısı lucid gören kayıtlı insan sayısının %26 sı)

Yararları;

-Eğer Uzmanlaşırsanız rüyalarınız sizin kontrolünüzde birer dizi film gibi olur hergün bir önceki günün devamı olur ve artık iki kişi olabilirsiniz hayatta.

-İleriki evresi Astral Seyehattir.Lucid rüya yoluyla astral seyahat yapabilirsiniz.

necati ağabey ceza almaktan ne zevk alıyorsun? :D

Zararları;

-Uyku düzeniniz Bozulur.

Yararları;

şunları okuyun, bu işin şakası yok, bu konularda illa bilgi sahibi olmayada gerek yok, beyin hileye gelmez bu tür şeyler ruh sağlığınızı bozar,bu abuk sabuk seyi kesinlikle denemeyin, bu aptallığı normal birşeymiş gibi gösteren başka forumlar varsada yazıyı kopyalayın, hayat kurtarın.

şunları okuyun, bu işin şakası yok, bu konularda illa bilgi sahibi olmayada gerek yok, beyin hileye gelmez bu tür şeyler ruh sağlığınızı bozar,bu abuk sabuk seyi kesinlikle denemeyin, bu aptallığı normal birşeymiş gibi gösteren başka forumlar varsada yazıyı kopyalayın, hayat kurtarın.

dostum benim iradem sağlam problem olmaz bende :D

Dün lucid rüya ile ilgili yazıları okuduktan sonra yattım,rüyamı kontrol etmeye çalışırken kendi sesimle(dış ses olayı :D ) cin cin cin cin diye bağırıyordum,tırstım uyanmak istedim sonra uyandım :D

Lucid Rüyalar görmek istediği için bilinen bir ölüm vardır.

Namık ile aynı rehbere sahip olabiliriz. Benimkinin adı "Lucid'ler Rehberi" idi.

Orda anlatılan bir olaya göre, az yukarda Necati Şen'in yazdığı negatif özellikleride taşıyan ama resmen beynin hasar görmesine neden olacak derecede işi abartan bir kişi, tıpkı İnception filmindeki arafa düşme hikayesinin bir başka versiyonunu yaşıyor. Daha doğrusu bir tarafa düştüğü falan olmuyor, ölüyor. :)

Bi film vardı.. Adını hatırlayamadım.. kim oynuyordu onu da.. Ama ünlü bir aktristti.. Kadın rüyalarında 2 farklı hayat yaşardı ve hangisi gerçek farkında değildi.. Bir yaşamında zengin bir iş kadını, diğerinde 2 çocuğuna bakan bir anneydi.. 2 yaşamda da yaptığını çevresindekilere, psikoloğa falan anlatırlardı.. 2sinde de bunun saçma olduğunu falan söylerlerdi.. Filmin tamamını izleyememiştim.. Ama sonradan kadın kafayı yiyordu sanırım :D

Adı neydi ya :confused::confused: hatırlayabilen varsa yazarsa çok iyi olur... Cnbc-e vermişti bu yılın başlarınad

Vallaha beyler bu işten uzak durmak istiyorsanız yatmadan önce Allahım lütfen beni bu işleri bulaştırma diye yalvarıp,3 kulfü bir elham okumanız yeterli.Rüyanızda inanılmaz mantıksız şeyler görseniz bile çakmıyorsunuz.:DAma denemekte istiyorum yani.

Vallaha beyler bu işten uzak durmak istiyorsanız yatmadan önce Allahım lütfen beni bu işleri bulaştırma diye yalvarıp,3 kulfü bir elham okumanız yeterli.Rüyanızda inanılmaz mantıksız şeyler görseniz bile çakmıyorsunuz.:DAma denemekte istiyorum yani.

bende 2-3 gündür denemeye niyetleniyorum rüya bile görmez oldum :D

Karıköyde 7-0 yenecek, 7 golü de benim attığım her golden sonrada maraton tribüne koşup azizeye şakkkk diye hareket çekebileceğim bir rüya için denemek isterdim aslında. :happynew:

Ama bence de bu iş sakat. Beyin 1 kez hasar alır daha da toplayamazsın.

Lucid Dreaming tekniğini denemediğim halde çoğu zaman rüyada olduğumu fark ediyorum. Eğlenceli bir şey tabi ama bazen normal hayatta rüya mı, değil mi; tereddütte kalabiliyorsun.

O değilde Astral Seyahat daha eksantrik geliyor, şu ana dek hiç başıma gelmedi. Araştırmalarıma göre pek iyi bir şey olmadığı söyleniyor. Deneyen varsa neler yaşadığını kısaca anlatırsa çok memnun olurum.

Ben rüyada olduğumu anlayamıyorum ama , uyanıkken bazen rüyada sanıyorum kendimi okadar saçma sapan işler dönüyorki hayatta gerçekten rüyada olmak en iyisi.

rüya ile gerçek arasındaki duruma yakaza deniyor sanırım.Bir çok kez rüyada uçtum.Bunların hepsinde kontrolsüzdü.

Sadece bir veya 2sinde istediğim yere uçtum.Ve ilginçtir ki o kontrolün ben de olduğunu hissettiğim rüyada gündüz vakti yattığım yerden duvarın içinden geçip direkt sokağa çıktım :) Okul servisleri parketmiş okulun önüne ,insanlar kimse beni farkedemedi. Yani gün, aynı gerçekteki gibi devam ediyordu ve apartmanın etrafında 360 derece yapıp geldim.

Fakat herhangi bir yönetm vs.. kullanmadım.bir kez oldu o denli gerçekçi.

rüya ile gerçek arasındaki duruma yakaza deniyor sanırım.Bir çok kez rüyada uçtum.Bunların hepsinde kontrolsüzdü.

Sadece bir veya 2sinde istediğim yere uçtum.Ve ilginçtir ki o kontrolün ben de olduğunu hissettiğim rüyada gündüz vakti yattığım yerden duvarın içinden geçip direkt sokağa çıktım :) Okul servisleri parketmiş okulun önüne ,insanlar kimse beni farkedemedi. Yani gün, aynı gerçekteki gibi devam ediyordu ve apartmanın etrafında 360 derece yapıp geldim.

Fakat herhangi bir yönetm vs.. kullanmadım.bir kez oldu o denli gerçekçi.

İşte Astral Seyahat diye buna deniliyor. Bazıları bunu istediği zaman yapabiliyor. Hatta bazıları enerji bazlı canlıları gördüğünü bile iddia ediyor.

Üst Alt