lucid rüya görme tekniği - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

lucid rüya görme tekniği

Cevap: Lucid Rüya Görme Tekniği

Sanıyorum 9-10 yaşlarında bilinçsizce aynısını ben yaşadım. Rüyamda bir tüfekle oynarken, yanlışlıka arkadaşımı nişan aldım. Ardından panik falan derken bir kamera varmış gibi onun önüne gelip ''Rüya oğlum bu, sakin ol birşeyi yok'' dediğimi çok net hatırlıyorum. Panik anında olan bir şeydi ve şu ana kadar bunun bir adı olduğunu ve rüyalara hükmedildiğinden pek haberdar değildim.

Bunun dışında bir yere takıldım. Şu duruş olayının ne kadar önemi var? Sonuç olarak yine beyinle alakalı olan bir durum.

Hatirladim bi ara Rüyamda bir seyden kaciyordum orda sanki kontrol ettim ucmak istedim biden ucmaya basladim manzara falan cok güzeldi ve aklimdan gecirdigim arkadasim birden yanima geldi. Bu Lucide girermi?

Sanıyorum 9-10 yaşlarında bilinçsizce aynısını ben yaşadım. Rüyamda bir tüfekle oynarken, yanlışlıka arkadaşımı nişan aldım. Ardından panik falan derken bir kamera varmış gibi onun önüne gelip ''Rüya oğlum bu, sakin ol birşeyi yok'' dediğimi çok net hatırlıyorum. Panik anında olan bir şeydi ve şu ana kadar bunun bir adı olduğunu ve rüyalara hükmedildiğinden pek haberdar değildim.

Bunun dışında bir yere takıldım. Şu duruş olayının ne kadar önemi var? Sonuç olarak yine beyinle alakalı olan bir durum.

Duruşun bende önemi yok. Sırtüstü hiçbir zaman uyuyamam.

Ama rüyalarımı kontrol edebiliyorum. 5 senedir falan ama baya uzmanlaştım ben.

İlk başlarda kısa sürüyor ama gittikçe uzuyor. Tabi birisi sizi uyandıradabilir :D.

Bu arada İnception filminde iş biraz "teknolojiye" vurulmuş olsada, orda yapılanlara benzer şeyler yapılabiliyor.

Ciddi anlamda rüyamın içersindeki rüyada kendimi kontrol edebildiğimi biliyorum. Bir uyandım, sonra onunda rüya olduğunu anlamıştım. Tekrar uyandığımda anca gerçekliğe geldim.

Mesela Namık şöyle bir şey anlatabilirim anı olarak :)

Bundan 1 ay önceydi, şu ana kadar gördüğüm en net rüyalardan birisiydi. Yani gerçek olup olmadığını anlamak için geçen sayfada da belirttiğim gibi, parmağımı elimin içinden geçirmeye çalıştım "acaba rüya mı değil mi?" diye anlamak için.

Gemideydik ve rüya sonunda gemi battı. Bende gemiyle beraber denize battım haliyle. Ve nefes alamıyorum, yüzemiyorum, boğuluyorum yani. Sonunda boğuldum ve boğulmamla beraber uyandım. Ancak gerçekten de, uyandığımda nefes nefese kalmıştım. Çünkü o an gerçekten de nefes alamadığımı hissetmiştim.

Bunlar bir nevi bilinç altının yansımaları değil mi ? Ne var aga senin bilinç altında ? :D

Aslında bu tip rüyaları her insan yaşıyordur tahminimce tabii ki genel bir süreçte değil. Örneğin, rüyamızda müdahale etmeye çalıştığımız çok şey olabiliyor bazen ama bu seviyede değil tabii ki yine de. Uyandığımızda da etkisinden çıkamıyoruz çoğunlukta. Bunu dengelemek zordur bir de sanırım, bilinç sıyırabilir :p :D

Bu arada İnception filminde iş biraz "teknolojiye" vurulmuş olsada, orda yapılanlara benzer şeyler yapılabiliyor.

Ciddi anlamda rüyamın içersindeki rüyada kendimi kontrol edebildiğimi biliyorum. Bir uyandım, sonra onunda rüya olduğunu anlamıştım. Tekrar uyandığımda anca gerçekliğe geldim.

Orkun ben rüyaların artık rüya olduğunu anlıyorum.

Her istediğimi yapabiliyorum.

Süper-Lucid mi oldum ne :D.

Ama gerçekten dün gördüm rüya en son ve anladım.

Her şeyi yaptım valla :D.

beyler sizede uğradılar değil mi :D

şöyle oluyor ; rüyadayken birden normal hayata dönüyorsunuz ama ne gözlerinizi açabiliyorsunuz açmak isteyipte ne de hareket edebiliyorsunuz

çok psikolojik bir olay :D

Orkun ben rüyaların artık rüya olduğunu anlıyorum.

Her istediğimi yapabiliyorum.

Süper-Lucid mi oldum ne :D.

Ama gerçekten dün gördüm rüya en son ve anladım.

Her şeyi yaptım valla :D.

Evet zaten bu dediğin Lucid'liğin ilk aşamasıdır. :)

Rüyada kendini görürken, yani kendindeyken, bir yandan uyumakta olan bedenini hissedersin. Gözünün kapalı olduğunu fark edersin. Rüyalar neticede mantıksızdır, en ufak mantıksız olayda rüyada olduğunu anlarsın.

Inception'da var ben bunu yıllardır yapıyorum.

Şaka değil. 5-6 senedir rüyada kendimi kontrol ediyorum.

En son dün gördüğüm rüyada düşmanlardan kaçıyordum.

Uçuyordum, metrelerce zıplıyordum.

+18 rüyalar var bir de :D.

Her pozisyondan çekiyor mu yani?

Ben anlayamadım bu olayı.

Duruşun bende önemi yok. Sırtüstü hiçbir zaman uyuyamam.

Ama rüyalarımı kontrol edebiliyorum. 5 senedir falan ama baya uzmanlaştım ben.

İlk başlarda kısa sürüyor ama gittikçe uzuyor. Tabi birisi sizi uyandıradabilir :D.

Yan etkileri falan var mı ? Yani uyurgezerlik falan. MaazAllah uçuyorum diye, balkondan aşağı atlamak var birde :asd:

şöyle oluyor ; rüyadayken birden normal hayata dönüyorsunuz ama ne gözlerinizi açabiliyorsunuz açmak isteyipte ne de hareket edebiliyorsunuz

Bunun en alası astral seyahat ile yaşanır. 2 kez başıma geldi, ruhun bedeninden ayrılıyor. Baya baya feci bir hadise.

Oluyor Anıl ama o uğrama değil rüya.

Onu da şuradan anladım.

Genelde ençok vakit geçirdiğimiz yer yatak odalarımızdır ve bilinçaltı herşeyi kusursuzca kaydeder.

Ben düşündüm ve bazı eşyaların yerini değiştirdim.

Rüyadayken rüyada olduğumu biliyordum zaten.

Konuşamıyordum ama etrafa bakıp yere atabiliyordum kendimi.

Eşyaları değiştirmemiş gördüm ve anladım rüya olduğunu.

Yere atınca kendimi uyandım.

Üst Alt