lucid rüya görme tekniği - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

lucid rüya görme tekniği

Cevap: Lucid Rüya Görme Tekniği

Ben de onu diyorum, sen diyorsun ki 10.20'ydi sonra bir baktım 10.22'ydi. 2 dakika görmüşsün resmen.:D Dakikalarca falan sürdüğünü yarı açık bilinçle görüyorsan zaten normal zamanı yaşıyorsundur.:D Dürüst ol dostum, supernatural'ı izledin mi sen?

İyide Sertaç, bir insan uyuduğu her saniye rüya göremez ki. O zaman 10 saat rüya görmemiz lazım. O 2 dakikalık süreçte sanıyorum uyanmama yakın, 1-2 rüya ard arda gördüm ve öyle uyandım.

Herşeyi açıkladım Orkun tartışmaya gerek yok.

O dediğin anda 2-3 rüya ardarda görüyorsun ve tam uyku halinde değilsin.

2 dakikada normal şartlarda bir insan 1-2 rüya görmez. 120/8=15 eder. 15 rüya görmüş olman lazım. Kaldı ki, bir insan bütün gece görmüş gibi hissetmesinin tek sebebi rüyadan hemen sonra uyanmasıyla alakalıdır. Ve dediğimiz gibi rüya aleminde çok uzun zamana denk gelir 8 sn. Saatlerce sürüyormuş gibi, bu yüzden de kalktığında o his olur insanda.

Sen fena rüyalanmışsın hacu.:D Kusura bakma yani.:D

2 dakikada normal şartlarda bir insan 1-2 rüya görmez. 120/8=15 eder. 15 rüya görmüş olman lazım. Kaldı ki, bir insan bütün gece görmüş gibi hissetmesinin tek sebebi rüyadan hemen sonra uyanmasıyla alakalıdır. Ve dediğimiz gibi rüya aleminde çok uzun zamana denk gelir 8 sn. Saatlerce sürüyormuş gibi, bu yüzden de kalktığında o his olur insanda.

Sen fena rüyalanmışsın hacu.:D Kusura bakma yani.:D

O 2 dakika içinde Orkun uyumadığı için rüya da sayılmaz gördükleri.

Hayal ile karışık bir şey görüyor yani.

Çünkü Tv'den gelen sesleri falan duyabiliyor insan.

Benim anlatmaya çalıştığım şeyi yaşamadan anlamanız zor.

Bu şekilde rüya görmeye alıştıkça, rüyalar gittikçe uzun gelmeye başlayacaktır. Hayır sürede değişen bir şey yok, yine 8 saniye. Ve dediğim gibi, bir insanın 15 rüya görmesi sanırım imkansızdır. Ard arda bir kaç tane rüya veya Alper'in dediği gibi hayal/rüya karışık yaşamış olabilirim. Ama o an uyandığımda, bana o topu topu geçen 2 dakika, (tamami rüya değil yine yazıyorum) çok daha uzun süre gelmişti.

Bilmiyorum Alper ben olayı tamamen :) Orkun rüya esnasında kendisini kontrol edebildiğini söylüyor sen ise dış etkenlerden bahsediyorsun. Seninki daha normal bir durum, Orkununki anormal biraz :D

Rüyamı ben de kontrol edebiliyorum fakat;

uyanmaya yakınken dış etkenler rüyaya etki ediyorlar.

Ses mesela. Inception'da da vardı izlediysen.

Onu kesinlikle değiştiremiyorsun.

Ben de rüyamda hareket ederken Fb marşı dinledim delirdim en sonunda uyandım kapattırdım Tv'yi.

Rüyamı ben de kontrol edebiliyorum fakat;

uyanmaya yakınken dış etkenler rüyaya etki ediyorlar.

Ses mesela. Inception'da da vardı izlediysen.

Onu kesinlikle değiştiremiyorsun.

Ben de rüyamda hareket ederken Fb marşı dinledim delirdim en sonunda uyandım kapattırdım Tv'yi.

İkinizin anlattıkları birbiriyle tam örtüşmüyor bence o yüzden farklı dedim. Mesela en çok etkilendiğin rüya ya da rüyalar hangisiydi ? Ne gibi bir etkin oldu ? Inception'daki olay tamamen farklı yahu, o tamamen kurgu. Ses olayı zaten tam olarak çözülemedi, uyurken sesleri duymazsın ancak sesler seni uyandırır. Nasıl bir çelşkiyse artık.

İkinizin anlattıkları birbiriyle tam örtüşmüyor bence o yüzden farklı dedim. Mesela en çok etkilendiğin rüya ya da rüyalar hangisiydi ? Ne gibi bir etkin oldu ? Inception'daki olay tamamen farklı yahu, o tamamen kurgu. Ses olayı zaten tam olarak çözülemedi, uyurken sesleri duymazsın ancak sesler seni uyandırır. Nasıl bir çelşkiyse artık.

Hocam nasıl ki rüyada gördüklerin gerçek değilse, yani aslında gördüklerinin bir yansımasıysa, bilinç yarı açık yarı kapalıyken, dışardan duyduğun seslerinde elbette bir yansıması mı diyim etkisi mi diyim bilmiyorum yaşarsın. Yani FB Marşı hikayesinin benzerlerini herkes yaşayabilir.

Ama ne zaman o ses yansımadan veya bilinç altında yaptığı etkiden çıkıp, kulağında gerçekten duyarsan o zaman uyanırsın.

Hocam nasıl ki rüyada gördüklerin gerçek değilse, yani aslında gördüklerinin bir yansımasıysa, bilinç yarı açık yarı kapalıyken, dışardan duyduğun seslerinde elbette bir yansıması mı diyim etkisi mi diyim bilmiyorum yaşarsın. Yani FB Marşı hikayesinin benzerlerini herkes yaşayabilir.

Ama ne zaman o ses yansımadan veya bilinç altında yaptığı etkiden çıkıp, kulağında gerçekten duyarsan o zaman uyanırsın.

Tabii ki olay bununla alakalı. Bilinç altı uyku halindeyken de çalıştığı için, dış etkenlerin bilinç altındaki etkiden çıkıp direk bilincine etki etmesiyle uyanırsın. Bilinç altının tam olarak nasıl bir kavram olduğu hala çözülemediği için bu konuda da şüpheye düşülüyor.

Abi burda cinler sizi kandırabilir o yüzden bol felak ve nas sürelerini okuyun diyor.Afedersin hristiyanlar ne b.k yiyecek o zaman ?

Konu oraya hiç girmesin bence :D

Üst Alt