luis campos | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Onu bunu bilmem.

Lille çok iyi bir transfer politikası ve Scouting yapiyor. Büyük takımlar da severek alışveriş yapıyor.

Lakin birşeyi anlamdım. Bugün okudum.

Marcelo Bielsa o zamanlar tazminat davası açmak istemişti ve 17 Mil gibi bir rakam istemişti... Mahkeme ise ona ceza verdi, çünkü 17 Mil parayı alsaydı kulüp iflas edermişti...şaşırdım.

Muazzam bir adam

Hatta suan Monchi den bile onde olan bir sportif direktor.

Pepe
Leao
Mendes
Kone
Osimhen

Gibi yeteneklere bulup, 1-2 sezon sonra hayal paralara satabilen bir sportif direktor.

Galatasaray gibi elit ve koklu kulup ,boyle profilde bir sportif direktor almasi sart oglu sarttir.

Campos arrived in Lille in 2017, but he is understood to have grown unhappy with having not been consulted about certain recent strategic decisions that the club has faced in the last two months, including the suspension of the league, contacts between Christophe Galtier and Marseille, the club’s positioning on the transfer market. Similar frustrations were what led to Campos quitting Monaco in 2016.

Adam 3 senede Lille'e belki 150m euro dan fazla para kazandirmis bir adam.

Cok merak ediyorum, Bu adamla gorusen getirebilirmisin acaba? senelik 500.000 euro maas versek, 1m euro imza parasi.

Tabi bunu yapabilecek cap lazim, ancak yeni yonetim gelirse olabilir.

@Keramettin TANRIVERDİ

Terim, Sportif direktörle çalışmaz.

Yıllarca bizde çalıştı ismi iyi anılan tek teknik ekip elemanı Scott Piri idi. İyi bir ekiple çalışmanın getirilerini görmek için Kloppun başa geçtiği takımlarda nasıl bir değişim yaptığını inceleyerek görebilirsiniz.

Sanırım 2012-2013 dönemiydi Klopp Dortmund'a 120 km koşturuyordu ve o dönem Bilic de Bjkyi 110un üstüne çıkarmıştı, tabii o dönem kalite farkıyla Bjkyi 103 km koşarak 2-0 yenince bunun koşu rakamlarıyla ilgisi yok mevzusu dönmüştü.

Halbuki futbol sayısız parametresi olan bir oyun, hele TSL gibi temposuz bir ligde fizik kondüsyonu olan takım sonları iyi oynayarak çok fazla puan toplayabilir.

Neyse teknik ekipte şu an bir tane adam yok fark yaratıyor diyebileceğim, sportif direktör zaten imkansız.

Terim, Sportif direktörle çalışmaz.

Yıllarca bizde çalıştı ismi iyi anılan tek teknik ekip elemanı Scott Piri idi. İyi bir ekiple çalışmanın getirilerini görmek için Kloppun başa geçtiği takımlarda nasıl bir değişim yaptığını inceleyerek görebilirsiniz.

Sanırım 2012-2013 dönemiydi Klopp Dortmund'a 120 km koşturuyordu ve o dönem Bilic de Bjkyi 110un üstüne çıkarmıştı, tabii o dönem kalite farkıyla Bjkyi 103 km koşarak 2-0 yenince bunun koşu rakamlarıyla ilgisi yok mevzusu dönmüştü.

Halbuki futbol sayısız parametresi olan bir oyun, hele TSL gibi temposuz bir ligde fizik kondüsyonu olan takım sonları iyi oynayarak çok fazla puan toplayabilir.

Neyse teknik ekipte şu an bir tane adam yok fark yaratıyor diyebileceğim, sportif direktör zaten imkansız.
alt kategorilerde durum nasıl acaba oralara bir bakmak lazım. hangi ahbap çavuş ilişkileri sonucu antrenörler işe alınmış çalıştırılıyor.

Kimse yazmaz, yazamaz.
Profesyonel, iş bilen insanların işi alacağı 1 yapıya ülke olarak dönüşemedik, futbol da bu çarpık düzenden nasibini alıyor işte.

Arda Turan kim mesela, kendisine söven bir adamı nasıl affedebiliyor terim. kimin direktifi doğrultusunda buzlar eriyor. hadi geçtim Ardayı

Hasan şaş ümit davala bunların ne gibi bir birikimleri, tecrübeleri var ki bu adamlar yardımcı hoca olabiliyorlar. ve bu adamlar kulübü bıraktıktan sonra neden doğru düzgün teklif gitmiyor bunlara, Türkiyenin en büyük teknik direktörünün yanında çalıştılar sonuçta.

Selçuk inan kaptanlık yaparken sahada takımı yönetemiyordu, kenarda nasıl hocalık yapacak.

Profesyonel, iş bilen insanların işi alacağı 1 yapıya ülke olarak dönüşemedik, futbol da bu çarpık düzenden nasibini alıyor işte.

Arda Turan kim mesela, kendisine söven bir adamı nasıl affedebiliyor terim. kimin direktifi doğrultusunda buzlar eriyor. hadi geçtim Ardayı

Hasan şaş ümit davala bunların ne gibi bir birikimleri, tecrübeleri var ki bu adamlar yardımcı hoca olabiliyorlar. ve bu adamlar kulübü bıraktıktan sonra neden doğru düzgün teklif gitmiyor bunlara, Türkiyenin en büyük teknik direktörünün yanında çalıştılar sonuçta.

Selçuk inan kaptanlık yaparken sahada takımı yönetemiyordu, kenarda nasıl hocalık yapacak.

:ROFLMAO::ROFLMAO:

Sneijder'i yardımcı hoca yapayım dese adım kadar eminim ki Sneijder'e böyle yazmazdın

Sneijderin de bir birikimi yok aydıncığım. fanatiklik yapıyorsan Galatasaray adına yap. kişilere tapma 1 ara da reise tapınıyordun

Bu kim ? :ROFLMAO:

Sabri reis mi ?

Kimseye taptığım felan yok sadece Galatasaray'ın en büyük efsanesi Fatih Terim'e sahip çıkıyoruz.Bu adamcılık veya biatçılık değildir

Siz eleştiri yaptığınız için kendinizi akıllı sanmaya devam edin

Reis kısmında bahsedilen kişi düşündüğüm kişiyse hayatımda malum partiye bir kere bile oy atmadım

Forumda bir ara dalgasına mahkeme mevzusu olmuştu o ara bizde trollüğüne öyle reisçilik yapıyorduk.Tabi herkes anlamak istediği gibi anlıyor

Mesela Hayri'de katıldı o trollüğe sanırım o da reisçi xd

Sneijder de bize yardimci olarak gelmesin. O kadar zor mu eski oyuncularimiz gidip koc lisanslarinizi yapin ve 1-2 sene genc takim calistirin demek? Yada tek 1 sene alt yapida calisirsa da olur, ondan sonra ama büyük takimlari ziyaret edip antrenmanlarina bakmaya gitsin ve kendini gelistirsin.

Kenan Kocak mesela Sandhausenden atildigindan sonra, gidip Man City de misafirlik falan yapmis birseyler ögrenmek icin. Heynckesle bulusmus, Löwün yanina gitmis... Biz de Hasan eskiden hocaligi biraktigi an 2 ay icinde televizyona cikiyordu.

Türkiye'de sadece Fatih Terim'le ilgili bir durum değil, Ersun tırtosuna bile sportif direktör dayatamıyorsun. Anca gariban Cocu'nun altına son 10 yılın en kötü sportif direktörünü getirebiliyorsun, öyle bir otoritesin ki orada da 12 transferinin 11'i falso herifi takımda tutup haklı olarak top oynatamayan hocayı kovuyorsun. Geçen yılki transferler neredeyse 0 bütçeyle isim bazında çok üst düzeydeydi, hoca oynatamadı. Bizde o transferleri sportif direktör yapıp hoca yine oynatamasa sportif direktör kovulurdu.

İşin özü Türkiye'de sportif direktör kültürü anca yabancı teknik direktörlerin gelişiyle oturur. Ya bilgi, ya ego ya da ahbap çavuşluk yüzünden bizim başkanımız Fatih Terim de olsa mesela Okan Buruk tarzı bir herifin üstüne sportif direktör dayatmaz. Bu iş böyle, 18 takımın birbirinden vasat 16 Türk teknik adamla çalışan ligde sportif direktör, kademeli yönetim, hiyerarşi ilişkilerinin filan gelişmesinin mümkünatı yok. Es kaza gelse de yukarıda söylediğim gibi en ufak başarısızlıkta herkesten önce kellesi alınan olur adamlar. Önce adalet, sonra beka demişler. Doğru insanlara görevi vermedikten sonra genel toplamda bir başarı çıkarmanın mümkünatı yok. Hayatın her alanında gerçeğin bu olduğu, aziz coğrafyamızda hergün ivedilikle yüzümüze vuruluyor zaten.

Vereceği danışmanlık hizmetinin sınırları nedir? Transferler mi, scout ekibi mi, teknik kadro mu, alt yapı mühendisliği mi nereye yardım edecek? Bunların hepsi de olabilir.

Üst Alt