M.A.Aydınlar 32. Gün'de Mehmet Ali Birand Karşısında - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

M.A.Aydınlar 32. Gün'de Mehmet Ali Birand Karşısında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Aydınlar'dan Şok Açıklamalar!

ERKİNER'İN SÖYLEDİKLERİ DOĞRU DEĞİL

Programlarda seviyesi sürekli düşen ve hakarete varan söylemler oldu. "Ailece bunları hak ediyor muyuz?" dedik. Evimi ve işimi ihmal eder duruma geldi. Sadece maillerle işimi halleder konuma geldim. Sabah Göksel Gümüşdağ beni aradı. "Başkanım istifamı veriyorum" dedi. "Bir saat sonra arayacağım" dedim. Bu arada TFF’yi tekrar aradım. Yazı gelmedi. Saatler geçti, yazı hala gelmedi. Saat 3’te İcra Kurulu'nu toplantıya çağırdım. Herhalde "Belge doğru, çekindikleri için yazıyı bana göndermiyorlar" diye düşündüm. Saat 4 olunca yazı hala gelmemişti ve istifamı verdim. 3 dakika sonra İlhan Helvacı’dan mail geldi. Açmadım maili, çok sinirlenmiştim. Daha sonra konunun gerçeğini öğrenince şu ortaya çıktı; Kısmet Erkiner’in söyledikleri doğru değil. Erkiner, diyor ki "TFF gönderseydi oynatırdık." Öbür taraftan bakıyorsunuz, "Siz gönderirseniz, disiplin soruşturması yaparız."

HELVACI'DAN ÖZÜR DİLEDİ

İlhan Helvacı, çok düzgün bir bilim adamı. TFF içinde çok faydalı biri. Bu insanları tuttukları takımlara göre değerlendirilmemeli. İlhan Helvacı’nın istifası istenmiş. Helvacı’dan özür diliyorum. Yeni TFF başkanı da İlhan Helvacı ile çalışmalı. Öncelikle 2 lisanı var. İngilizce ve Fransızca konuşuyor. Bu insanların eşleri var çocukları var. Yarın başlarına bir şey gelirse, en azından vicdan azabı çekmeyecekler mi? Biz mücadelemizi sportmence yapalım. Bu bir spor. Ucunda ölüm yok. Taraftarı tahrik ederek, daha da kötü duruma götürmeyelim. Bu tünelin sonu karanlık. Türk futbolunda tarafların tamamı iş birliği yapmaz ise biliniz ki tüm Türk futbolu büyük zarar görecektir, en ağır zararı da Fenerbahçe görecektir. Onlara göre ben yanlış adamım, ama tek yanlış adam da ben değilim.

Helvacı, 6 Eylül ve 3 Kasım'daki iki belgeyi istifa eden eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'dan saklamadığını dile getirerek, "Başkanımız ne yazık ki, bir yorgunluk, dalgınlık anında bu beyanlarda bulundu. 3 Kasım'daki belge UEFA'nın, Fenerbahçe'nin TFF ve UEFA aleyhine açtığı davada UEFA'nın cevap dilekçesi. Bize 14 Kasım'da geliyor. 75 sayfa İngilizce metin var. Cornu'nun beyanlarına ilişkin 8 sayfalık beyanları var. Biz bunu 14'ü öğleden sonra aldık, anlama, kavrama çalışması yapıyoruz. Biz başkanımıza bunu 18'inde ilettik. Niye vermeyelim, gizleyelim?" diye konuştu.

la fontenden masallar anlatıyo

belgeler kendisine iletilmiş

sadece tv programında kısmet erkineri gördü diye celallenip istifa etmeseymiş

işin aslını araştırsaymış

istifasına kılıf uyduruyo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt