Makas Açıldı Söylemi ve Türk Futbolu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Makas hangi bölümde var ona bakilmali. Yıllarca ölmüş nasri vb transferleri Anadolu klüpleride yapti. Anadolu takımları iyi futbolcudan başarı olur kafasına girdi ve borçları ödeyemeyecek duruma girdi. Bizse her oyuncuya 3.5 m +++ maaş vererek kulübü bitirdik. Ligimizde ekonomi olarak her kulüp acı cekmekte. Bunun sonucunda kulüpler büyük transfer ve maaş ödeyemeyeceklerini bildikleri halde bu kafayla devam etmekte. Bunun durdurulmasi mantıklı geldi. Ama yönetimler halan aynı kafada. Kulüpler değişik bir şey denemek istiyor ,yabancı hoca getiriyor. 6 maç kötü gitti diye hemen taraftar bağırmaya başlıyor. E öyle olmuyor böyle olmuyor ne olacak makas farkı bundan ibaret. Bazı kulüplerin altyapı tesisi yok deniliyor. Peki ne yapmalı ? Ya kökten başlayacaksın ülke futboluna el atıp her takımın sistemsel değişikliğe başlamasını saglayacaksin ya da bu kafayla daha çok makas yiyeceksin. Kulüplerin gözünün yaşına bakmayacaksın. Bunuda futboldan anlayan TFF topluluğu yapmalı.

dün başakşehir çok iyiydi.
efendim neticede yenildiler işte demek basite kaçmak olur.
bizim geçen yıl 1-0 yenildiğimiz real ve psg iç saha maçlarımızdan çok daha iyilerdi.
planı düzeni özgüveni olan takımdı Başak.
deplasmanda ki maçlarda da öyle ilk yarıdan pes etmeyecektir bizim gibi 90 dk bitsin diye ızdırap çekmeyecektir, göreceğiz hep beraber.
iki adam dikkatimi çekti dün başakşehir de.
sağ bek Rafael ve orta saha Berkay.
bizim öyle plansız programsız saldım çayıra yönetildiğimizin ispatıdır Rafael.
bakın oyun kuran teknik bekimizle yollarını ayırdıktan sonra Omar gibi düz vasat bir beki almak hem de Rafaelin de bonservisi elindeyken onu değil Omar ı almak plansızlıktır.
Terim hocamız konuşmayı iyi beceriyor ama icraat konusunda sıfır bilhassa kadro kurma konusunda.
Berkay ise Okan hoca nın geçen sezon sık sık şans verdiği ve yavaş yavaş meyvesini almaya başladığı bir hoca armağanı.
bizim genç diye geçen oynatmadığımız Taylan dan küçük.
sözün özü bizim başımızda ilk olarak Terim gibi dar imkanlarla başarılı olamadığı aşikar hocayla devam etmemeliyiz kırmızı çizgimiz vs duygusal söylemleri bırakmalıyız.

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

galatasaray gol atamıyor. neredeyse geçen sezon golü atan topçunun heykelini dikecektik. kimse kusura bakmasın ama mancini'den sonra şampiyon olup şampiyonlar liginde en rezil performansı gösteren takım galatasaray oldu. ki çıktığımız o grupta real madrid'ten toplamda 10 gol yedik. hocanın zihniyeti zaten yerlerde tamamen kopmuş futboldan. geçen sene 1-0'lık psg mağlubiyetinden sonra çıktığımız lig maçında kadro için, kazanan takımı bozamazdım dedi. madrid, psg'den 1 gol yiyip mağlup olmak başarı hoca için daha ötesi mi var. ligde de reziliz de hala uyanamadı bazıları en düşük puanla şampiyon olmak gibi, düşme adayı eksik takımı zar zor 1-0 yenmek gibi, lig sonuncusuna 2-0'dan puan vermek gibi gibi.

galatasaray kazanan takım kimliğini kaybetmeye çoktan başladı ama hala hoca düzeltir zannediyorlar.

galatasaray gol atamıyor. neredeyse geçen sezon golü atan topçunun heykelini dikecektik. kimse kusura bakmasın ama mancini'den sonra şampiyon olup şampiyonlar liginde en rezil performansı gösteren takım galatasaray oldu. ki çıktığımız o grupta real madrid'ten toplamda 10 gol yedik. hocanın zihniyeti zaten yerlerde tamamen kopmuş futboldan. geçen sene 1-0'lık psg mağlubiyetinden sonra çıktığımız lig maçında kadro için, kazanan takımı bozamazdım dedi. madrid, psg'den 1 gol yiyip mağlup olmak başarı hoca için daha ötesi mi var. ligde de reziliz de hala uyanamadı bazıları en düşük puanla şampiyon olmak gibi, düşme adayı eksik takımı zar zor 1-0 yenmek gibi, lig sonuncusuna 2-0'dan puan vermek gibi gibi.

galatasaray kazanan takım kimliğini kaybetmeye çoktan başladı ama hala hoca düzeltir zannediyorlar.
Bizim en önemli özelligimiz bi avrupada oynama kültürümüz vardı ligdeki durumumuz kadromuz ne olursa olsun avrupada farklı oynardık,bunu rakip takım taraftarları bile söylerdi.şimdi fark yemesek bari diyoz yazık ve bazıları hala hayal aleminde maziyle yaşıyo

Slde her sene ceyrek final oynamak icin makas cok acildi evet.
Ama bunu kimse beklemiyorki. Su basak kadar olamiyoruz anasini satayim. takimlar bizi güle oynaya yeniyor, fark atiyor. Hic bir takimi su basaksehir kadar zorlayamiyoruz. En azindan iyi bir görüntü verelim, takimlar bize saygi duysun benim beklentim bu.
Avrupada son yillardaki rezil ötesi performansimizi makas cok acildi diye aciklamak cok sacma olur.

grup liderleri

bayern münih
real madrid
manchester city
liverpool
chelsea
borussia dortmund
juventus
psg

grup ikincileri

atletico madrid
mönchengladbach
porto
atalanta
sevilla
lazio
barcelona
rb leipzig

Var mı sürpriz?

4 İspanyol
4 Alman
3 İngiliz
3 İtalyan
1 Porteki
1 Fransa

16 tane istemiyorum neredeyse 1 tane sürpriz yok..

Belki Inter o da belki.

Son düzenleme:
Oyuncu kiralamaya hiçbir kulübün gelisecegine inanmıyorum.Alt yapıya önem vermek gerekiyor Transferi A takıma değil alt yapıya yapmak gerekiyor oyuncu daha olmadan bulmak lazim

Oyuncu kiralamaya hiçbir kulübün gelisecegine inanmıyorum.Alt yapıya önem vermek gerekiyor Transferi A takıma değil alt yapıya yapmak gerekiyor oyuncu daha olmadan bulmak lazim
Burada şöyle bir sorun var.

Herkes altyapıya önem verilmeli diyor. Bunda hemfikiriz. Altyapıdan gençler kazanmalıyız lafı futbol dünyasındaki insanların ağzından düşmüyor.

Gerçek ise çok farklı. Alt yapıdan oyuncu çıkartabilmek için, altyapıya NISPETEN ciddi yatırım yapman lazım. Kalitesiz ve niteliksiz hocaları koyar, kısıtlı imkanlarla kaliteli genç oyuncular yetiştirmeye çalışırsan sonuç bizimkisi gibi olur. Arada sırada kendi haline de bıraksan yıldız olacak oyuncular çıkar. Bu kadar.

Benim bir önerim vardı. Burada da yazdım, yıllar önce başka platformlarda da dile getirdim.

Bu noktada TFF'nin devreye girip her süper lig kulübünün transfere ve maaşlara harcadığı paranın yüzde X'inin altyapıya DIREK eğitim amaçlı gitme zorunluluğu gelmeli. Sıkı denetim ile çakallıklar engellenmeli. Alt yapı hocalarının hepsinin Avrupa'nın alt yapı konusunda en üst lisansları ve eğitimleri almaları mecbur hale gelmeli. Oyunculara sadece fiziki değil psikolojik eğitim de verilmeli.

Bunlar yapıldığı zaman bizim ülkeden çok kaliteli oyuncular çıkar. Yapılmazsa bu sahte döngüde devam ederiz ve bir iki sezonluk eh işte Avrupa performanslarının önüne geçemeyiz.

Galatasaray'ın son 5 yıllık Avrupa karnesine baktığımızda utanç duyulacak bir görüntü var. Harcanan paralar az değil. Işin kötü tarafı değersizleşen paramızla beraber artık o harcamaların yarısını veya üçte birini ancak yapabilecegiz önümüzdeki kısa ve orta vadede...

Alt yapiya giden her cocuk ve ailenin gelecek korkusu oldugundan oradan tam verim almak zor. Bizim yapmamiz gereken tek sey Afrika acilimi. Amaci sadece futbolcu olmak olan cocuklari bulup getirmek.

grup liderleri

bayern münih
real madrid
manchester city
liverpool
chelsea
borussia dortmund
juventus
psg

grup ikincileri

atletico madrid
mönchengladbach
porto
atalanta
sevilla
lazio
barcelona
rb leipzig

Var mı sürpriz?

4 İspanyol
4 Alman
3 İngiliz
3 İtalyan
1 Porteki
1 Fransa

16 tane istemiyorum neredeyse 1 tane sürpriz yok..

Belki Inter o da belki.
abi bu durum 30 sene önce de böyleydi city değil arsenal vardı çelsi değil manu, sevilla yoktu deportivo vardı gibi
ama o dönemlerde bizim terimle yaptığımız kendi imkanlarımızı maksimum verimle kullanabilmekti,

abi bu durum 30 sene önce de böyleydi city değil arsenal vardı çelsi değil manu, sevilla yoktu deportivo vardı gibi
ama o dönemlerde bizim terimle yaptığımız kendi imkanlarımızı maksimum verimle kullanabilmekti,

Olur mu öyle şey yav eskiden elemeliydi o yüzden sürprize hep açıktı.

İlk 16'ya dışardan girememe olayı da son yıllarda iyice yerleşmeye başladı.

Shaktar'ın da bizden 10 kat daha fazla imkanı var ki Real'i iki maçta da yenip Inter'e kaybetmediler ama elendi adamlar.

30 sene önce bu kadar fark yoktu. rosenborg, göteborg, brondby gibi takımlar büyüklere kök söktürebiliyordu, panathinaikos, d.kiev takımlarının cl"de yarı final oynadıklarını hatırlıyorum. biz man.utd'yi, cska moskova barcelona'yı eleyip şampiyonlar ligine sokmamışlardı.. eskiden her ülkenin büyüklerle rekabet edebilecek seviyede takımları olurdu, şimdi ise hiç sürpriz yaşanmıyor artık, sadece 4 ülkenin hegamonyası altına girdi avrupa futbolu.

IN2020 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt