Mali Kongre Tedbirli Olarak Durduruldu ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mali Kongre Tedbirli Olarak Durduruldu !

Cevap: Mali Kongre Tedbirli Olarak Durduruldu !

Klüp üyeleri davanın açılacağını konuşuyorlardı zaten.

Dava açanlardan birisi Kayhan Berberoğlu,bir arkadaşımın babası,çok iyi Galatasaraylıdır ve Adnan Polat'la öyle bir yakınlığı ya da uzaklığı yok.Ancak bu ibra edilmeme olayı kin olarak olsa bile orada ibra edilmeyenlerin üstünde hayati boyunca bir ticari leke olarak kalacaktı.Kurunun yanında yaş da yanmasın diye açıldı bu davalar.

Aslına bakılırsa bugün itibariyle kazanan POLAT oldu.

"Beyoğlu 2. Asliye Hukuk tan alınan MALİ GENEL KURUL İHTİYATİ TEDBİR kararı ile OLAĞANÜSTÜ SEÇİM DURUMU ortadan kalkmasına rağmen POLAT YÖNETİMİ bu defa yönetim içindeki ağır topların ısrarı ile YÖNETİM KURULU KARARI OLARAK OLAĞANÜSTÜ SEÇİM KARARI ALDI.. Bu durumda POLAT, GENEL KURULUN kararı ile OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GTMİŞ olmadı, kendi yönetim kurulu kararı ile SEÇİM KARARI almış durumuna geldi.."

Kendi mahkemeye gitmeyen, hatta MAHKEMELİK duruma düşen POLAT, çok ilginçtir. G.Saray kulubü ve kendisi mahkemelik olmasına rağmen, dolaylı olarak hukuki bir zafer kazanmış oldu.. Yani GALİP SAYILIR BU YOLDA MAĞLUP lafı da Polat'a CUK oturmuş oldu.

TSN ÖZEL

Doğrusu bu.

Adnan Polat futbolda çok başarısız olmuştur. Ama bu klüp için çok önemli hizmetler de yapmıştır. Hem de öyle hizmetler ki şampiyonluktan daha önemli.

Önümüzdeki 100 senede faydaları doğrudan hissedilecek yatırımlardı bunlar. İhtiyadi tedbir kararı ve sonrasındaki süreçte mali kongrenin iptali hakkaniyetli olur. Çünkü Adnan Polat saygı görmeyi hakeden bir başkandır.

Sonuç olarak Adnan Polat tüzüğün zorlamasıyla değil yönetim kurulu iradesiyle seçim kararı aldı.

Şimdi onun için bir süre dinlenme zamanı. Umarım göreve camianın geleneklerine yakışmayacak hareketlerle talip olanlar başarılı olurlar.

Adnan Polat kozlar elinde olduğu için 10 gün bekledi, planını hazırladı ve bu karambolde tüm hamlelerini oynadı. "Açıklamasınıda kağıtan okuyarak yaptı," soruda almadı ve çekildi. Fakat genel kurulda el kaldırarak bu yönetimi ibra etmeyen G.Saraylıların ne yapacağını henüz bilmiyoruz, kanımca Adnan Polat' a camiaya bu yaşattıkları için gereken cevap verilecektir. Ne acıdır ki şu anda medyada herkes Polat cephesinde duruyor!! Ünal Aysal' ın başkan olma ihtimalinden korkmalarını görmek çok keyifli, az kaldı 14 mayıs' a...

Doğrusu bu.

Adnan Polat futbolda çok başarısız olmuştur. Ama bu klüp için çok önemli hizmetler de yapmıştır. Hem de öyle hizmetler ki şampiyonluktan daha önemli.

Önümüzdeki 100 senede faydaları doğrudan hissedilecek yatırımlardı bunlar. İhtiyadi tedbir kararı ve sonrasındaki süreçte mali kongrenin iptali hakkaniyetli olur. Çünkü Adnan Polat saygı görmeyi hakeden bir başkandır.

Sonuç olarak Adnan Polat tüzüğün zorlamasıyla değil yönetim kurulu iradesiyle seçim kararı aldı.

Şimdi onun için bir süre dinlenme zamanı. Umarım göreve camianın geleneklerine yakışmayacak hareketlerle talip olanlar başarılı olurlar.

Galatasarayın marka değerini düşürdü.

Polatin mecburiyeti olmamasina ragmen secim karari almasi Galatasaray icin hayirli oldu,Polatin basarisiz oldugu kesin ama zamaninda efsane yönetici sifatini kazanan ve zor dönemlerde elini tasin altina koyan baskanin kagit üzerinde olsada kendi karariyla gitmesi iyi oldu,artik top Ünal Aysalda.

Galatasarayın marka değerini düşürdü.

Tartışılır.

Büyük klüpler dönem dönem başarısızlıklar yaşayabilirler.

Marka değeri ayrı bir şeydir.

Brezilya'da Galatasaray'ın başarısızlığı haber oluyosa bu marka değerindendir.

Stad bitti, şirketler birleşti. Gelirleri arttırmak için mükemmel bir zemin hazırlandı.

Tek ihtiyacımız olan iyi bir kadro ve şampiyonlar ligi.

Büyük takımlar her zaman bunu başarabilir. En kötü dönemlerinde bile bir anda şaha kalkarlar.

Başkan kim olursa olsun önümüzdeki sezon transfere önemli bir bütçe ayrılacağı ve iyi işler yapılacağı kesin.

Şu an faydasını görmediğimiz yatırımlar o zaman ciddi geri dönüşler sağlayacak.

Senede iyi fiyattan 10 maç doldurursanız şampiyonlar liginde stadınızı artık 50 milyon TL kasanıza para giriyor.

Hakikaten ciddi rakamlar bunlar.

Artık brüt gelirimizin %20'sini verip, kalan gelirinizin %80 iyle borçları ödeyip kalanıyla da klübü yönetmeye çalışmayacağız.

Burda marka değerimiz düştü mü düşmedi mi derseniz ben arttı derim. Sadece dönemsel bir başarısızlık yaşıyoruz. Geçer gider...

Cevap: Davalara JET RED!

İzniniz olursa birşey sormak istiyorum simdi yürütmeyi durdurma talebi reddedildi ve seçim yapıldı dava süreci ise sanırım yinede işlicek diyelim, böyle bi durumda yeni yönetim seçildi ve bir süre sonrada mahkeme kongreyi iptal etti sonuç ne olur yani yeni seçilen yönetim ve yapılan seçim geçersiz mi olur ?

Yapılan seçim mahkemenin kararı ne olursa olsun geçerlidir.

Burada mühim olan şudur! Yürütmeyi durdurma kararı verilirse hem seçim kararı alma zorunluluğu ortadan kalkar, hem de olacak bir seçimde ibra edilmeyen yönetim kurulu üyelerinin aday olmasına engel durum ortadan kalkar.

Mahkeme dosyayı esastan inceler ve mali genel kurulu iptal eder ise iptal edilen genel kurulda alınan kararlar başlangıçtan itibaren geçersiz kalır.

Ama yapılan yeni seçimde göreve gelen başkan ve yönetim kurulu üyelerinin görevlerine devam etmelerine bir engel teşkil etmez.

Gün içerisinde Mahkeme tarafından yürütmenin durdurulmasına karar verildiğini haber aldık. Ancak Adnan Polat mahkeme kararına bakmaksızın seçim kararı aldıklarını çıkladı, bu durumda yapılacak seçimde hem Adnan Polat hem de diğer üyelerin aday olmasına engel bir durum kalmadı.

Cevap: Davalara JET RED!

Benim şahsi görüşüme göre -ki genel kurulu baştan aşağı izledim- bu genel kurul usul yönünden hukuka aykırıdır ve iptal edilebilir niteliktedir.

Ben asıl divan heyetine sormak isterim, genel kurulu izleyen herkes anladı ki yöneim ibra edilmeyecek bu kadar mühim bir konuda bu şekilde oylama yapmak nedir ya? İnsan doğru düzgün bir oylama yapar?

Divan sanki oylamanın kapılı usülde yapılmayacağını açık oylama kararı alınacağını biliyormuş gibi oy sandıklarını dahi getirmemiş kongreye, böyle bir sorumsuzluk olur mu?

Ben bu dava açanların Polat yanlısı olduğundan dolayı davayı açtığını düşünmüyorum. Adnan Polat kredisinin dolduğunun farkındaydı, herhalükarda bırakacaktı. Ama Mehmet Helvacı, Haldun Üstünel gibi kişilerin aday olabilmesi için dava açılması gerekiyordu. Polat bilerek dava açmayacağını söylemesine rağmen, aday olmayacağını açıklamasına rağmen dava açılıyorsa, bence suçlu Adnan Polat değildir. Mehmet Helvacı gibi hukukun açıklarını çok iyi bilen çakal tayfasının gider ayak hem adaylık yolunu açmasını sağlayan, hem de Adnan Polat'a ağır bir itham bırakan bu hamleyi yapmasını bekliyordum açıkçası. Adnan Polat gibi büyük bir iş adamı ve saygıdeğer biri gidipte sırf gıcıklığına aday olmayacağı, hiçbir çıkarının olmayacağı hatta zararına olacağını bildiği bir işin içine girmez. Siz olsanız tüm Galatasarayı boş yere karşınıza almayı göze alır mıydınız? Bence aday olamayacağı anlaşılan ve işine gelmeyen tayfa açtırdı bu davayı...

Ben bu dava açanların Polat yanlısı olduğundan dolayı davayı açtığını düşünmüyorum. Adnan Polat kredisinin dolduğunun farkındaydı, herhalükarda bırakacaktı. Ama Mehmet Helvacı, Haldun Üstünel gibi kişilerin aday olabilmesi için dava açılması gerekiyordu. Polat bilerek dava açmayacağını söylemesine rağmen, aday olmayacağını açıklamasına rağmen dava açılıyorsa, bence suçlu Adnan Polat değildir. Mehmet Helvacı gibi hukukun açıklarını çok iyi bilen çakal tayfasının gider ayak hem adaylık yolunu açmasını sağlayan, hem de Adnan Polat'a ağır bir itham bırakan bu hamleyi yapmasını bekliyordum açıkçası. Adnan Polat gibi büyük bir iş adamı ve saygıdeğer biri gidipte sırf gıcıklığına aday olmayacağı, hiçbir çıkarının olmayacağı hatta zararına olacağını bildiği bir işin içine girmez. Siz olsanız tüm Galatasarayı boş yere karşınıza almayı göze alır mıydınız? Bence aday olamayacağı anlaşılan ve işine gelmeyen tayfa açtırdı bu davayı...

Aynen katılıyorum sevgili Cuma!

Kaldı ki dava açılmasına kimse bir şey demez, niyeti belli eden yürütmenin durdurulmasını talep etmektir.

Ben Polat olsam ve tarihe ibra edilemeyen başkan olarak geçmek istemesem gider davamı açarım ama nasıl olsa aday olmayacağımdan yürütmenin durdurulmasını talep etmezdim.

Söyledikleriniz doğru olabilir ama gerçek pek öyle değil sanki...Bu işleri organize eden kişi olarak adı geçen "Dilara Endican' ı" NTVSPOR' da büyük bir dikkatle dinledim. Adnan Polat hakkında söylediği şeyler ilginçti..Açıkçası bende bu işin çok' da masumane olmadığı izlenimini doğurdu. Dilara hanımın genel kurulda Adnan Polat' ı ibra etmeyenlerin aldığı kararı umursamaz tavrı çok çirkindi. Sanki gerçek G.Saray' lılar Adnan Polat'çılar olup, ibra etmeyenler ise kulübe zarar verenler gibi göstermeye çalışmasını yadırgadım. Yani anlaşılıyorki bu süreçte Adnan Polat ile bazı kişilerin fikir alışverişi olmuş ve talimatların gereği yerin getirilmiş. Zaten 3 farklı mahkemeye eş zamanlı başvuru yapılması organizasyonun ne kadar bilinçli yapıldığını gösteriyor. Bu operasyonun amacı G.Saray menfaatlerini korumak değil, Adnan Polat' ın itibarını kurtarmaktır. Ve operasyon başarıyla tamamlanmıştır.

Söyledikleriniz doğru olabilir ama gerçek pek öyle değil sanki...Bu işleri organize eden kişi olarak adı geçen "Dilara Endican' ı" NTVSPOR' da büyük bir dikkatle dinledim. Adnan Polat hakkında söylediği şeyler ilginçti..Açıkçası bende bu işin çok' da masumane olmadığı izlenimini doğurdu. Dilara hanımın genel kurulda Adnan Polat' ı ibra etmeyenlerin aldığı kararı umursamaz tavrı çok çirkindi. Sanki gerçek G.Saray' lılar Adnan Polat'çılar olup, ibra etmeyenler ise kulübe zarar verenler gibi göstermeye çalışmasını yadırgadım. Yani anlaşılıyorki bu süreçte Adnan Polat ile bazı kişilerin fikir alışverişi olmuş ve talimatların gereği yerin getirilmiş. Zaten 3 farklı mahkemeye eş zamanlı başvuru yapılması organizasyonun ne kadar bilinçli yapıldığını gösteriyor. Bu operasyonun amacı G.Saray menfaatlerini korumak değil, Adnan Polat' ın itibarını kurtarmaktır. Ve operasyon başarıyla tamamlanmıştır.

Dediklerin eğer doğruysa beni gerçekten çok şaşırtır ve de üzer. Ama düşününce Adnan Polatın böyle bir işlem yapmayacağı bariz görülüyor. Çünkü hiçbir çıkarı yok, tam tersine, kendini destekleyen kişileri üzmekten ve hayal kırıklığına uğratmaktan başka birşeye yol açmaz bu davranışı. Diğer pencereden bakarsak olaya, Polat döneminde yönetim kadrosunda olup aday olamayacağı anlaşılan 'bazıları' için çok önemli bir olay dava açılması. Polat neden kendisini arkasından bıçaklayanların ekmeğine yağ sürsün ki? Haldun Üstünelle muhabbeti devam ediyor, onda sıkıntı yok ama, eminim Mehmet Helvacı ile araları bayaa açık. Mehmet Helvacı dışında kazanan yok bu durumda...Bu yüzden böyle bir olaya kalkışmaz bile..bence..

Üst Alt