Maradona: "Messi'nin lider olabilecek bir karakteri yok" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maradona: "Messi'nin lider olabilecek bir karakteri yok"

Uyuşturucu müptezeli bir adamı övmek gereksiz bir eylemdir umarım narkotik şube gerekli müdahaleyi yapar. Adına din kurulmuş bu müptezele yüreği iman dolu kardeşlerim gerekli cevabı verecektir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Noldu karşılık veremediğin her adam ergen mi oluyor hahaha. Yalnız şu yaş mevzusuna hastayım yahu 30u geçince adam mı oluyorsun da gelip burada klavye şovu yapıyorsun?

Eski dönemki futbolla şu anki futbolun alakası olmadığı gerçeğini idrak edebilecek zekan var mı önce onu sorayım? Maradona'nın o İngiltere'ye attığı goldeki apaçık alan mesela şu an veriliyor mu? Ya da Maradona Napoli'ye niye gitti bunu tartışalım, Barcelona'da bir bok yemediği için olabilir mi? Elle yarı finalde attığı gol olmasa en büyük olduğuna dair elindeki tek kozu da gidecek adamın bir de orası var.

Kariyerinde 10a yakın lig, bir o kadar ekstra kupa ve 4 CL kazanmış, 5 kez en iyi oyuncu seçilmiş -ki Ronaldo gibi bir rakibi varken- adam sadece Barcelona'yı zirvede tutuyor diye mi çöp oluyor? Hani o kadar anlıyorsun ya futboldan her şeye hakimsin, aç izle bakalım eski dönemdeki maçlarda rakip yarı sahada kaç adam oluyor, koşu mesafeleri nasıl, oyuncı fizikleri nasıl?

Barcelona'da ki o dönem o kadar iyi bir takım değildi tutunamayan bir Arjantinli sırf Napoli'yi şampiyon yaptı diye ki o da üçüncü sezonunda falandı büyük olmaz. Bursa da şampiyon oldu mesela, böyle örnekler çok, boş atmayalım kısacası.

Efsaneliği sıradan bir takımı şampiyon olmaktan ve elle atılan bir golden gelen bir kokainmanla da Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi takımının en önemli yapıtaşı olan ve 28 yaşına rağmen müthiş başarılar elde etmiş bir adam kıyaslanmaz.

En komiği de adam Arjantin muhtarlığı yapmış bir de hahaha. Lol

Neyse ki maradonayi youtube dan seyrettigini itiraf ettin.

Cunku 2 sini seyreden kimse messiyi maradonanin onune koymaz.

Messi oynamadigi aylar boyunca barca liderdi. Hic bisey degismedi. Napoliden maradonayi cikarsan kume duserlerdi.

O zaman futbol oyleydi bu zaman boyle diye komik aciklama olmaz. Her futbolcu donemine gore degerlendirilir.

Sertlik konusuna gelince. Youtube da gorememisindir o gentile hayvaninin attigi tekmelerin tekini messiye atsaydi messi 19 yasinda futboldan emekli olurdu. Gentile ise ayni macta oynamaya devam ediyor ve onun gibi en az 10 tekme daha atiyordu!

Neyse ki maradonayi youtube dan seyrettigini itiraf ettin.

Cunku 2 sini seyreden kimse messiyi maradonanin onune koymaz.

Messi oynamadigi aylar boyunca barca liderdi. Hic bisey degismedi. Napoliden maradonayi cikarsan kume duserlerdi.

O zaman futbol oyleydi bu zaman boyle diye komik aciklama olmaz. Her futbolcu donemine gore degerlendirilir.

Sertlik konusuna gelince. Youtube da gorememisindir o gentile hayvaninin attigi tekmelerin tekini messiye atsaydi messi 19 yasinda futboldan emekli olurdu. Gentile ise ayni macta oynamaya devam ediyor ve onun gibi en az 10 tekme daha atiyordu!
Bak hala boş konuşuyorsun çünkü elinde argüman yok neymiş tekme atmış, Messi kadar tekme atılan adam yok.

İşin komiği bu yıl Barca tırıvırı takımlarla oynadığı dönemde Messi yokken maçları aldı diye örnek veriyorsun zaten iki ciddi rakipleri vardi ikisine de kaybettiler o dönem hayır biraz mantıklı ol hani futboldan anlamıyorsun sırf kendi fikrin doğru diye çıldırma bu kadar, napıyorsun şu an yazarken parçaladığın klavye tuşlarını mı topluyorsun?

Bireyselliğin ön planda olduğu dönemle, çok daha yüksek mücadele ve sertliğin gerektiği dönemi kıyaslamayacaksın herkes kendi dönemine göre değerlendirilirse geçenlerde ayrıntılı analizini yaptım Maradona'nın.

Lan o değilde napıyordun 80lerde televizyon Napoli maçlarını canlı veriyordu da mı izliyordun hayır sana götümle gülüyorum o bile az kalıyor hahah :D

Bir de Napoli küme düşermiş adam izlemiş tüm maçları, ayrıntılı analiz falan yapmış bir de 87'de hahaha.

31 maçta 10 gol atan adam olmasa şampiyon olan takım küme düşermiş ah ah.

Bak hala boş konuşuyorsun çünkü elinde argüman yok neymiş tekme atmış, Messi kadar tekme atılan adam yok.

İşin komiği bu yıl Barca tırıvırı takımlarla oynadığı dönemde Messi yokken maçları aldı diye örnek veriyorsun zaten iki ciddi rakipleri vardi ikisine de kaybettiler o dönem hayır biraz mantıklı ol hani futboldan anlamıyorsun sırf kendi fikrin doğru diye çıldırma bu kadar, napıyorsun şu an yazarken parçaladığın klavye tuşlarını mı topluyorsun?

Bireyselliğin ön planda olduğu dönemle, çok daha yüksek mücadele ve sertliğin gerektiği dönemi kıyaslamayacaksın herkes kendi dönemine göre değerlendirilirse geçenlerde ayrıntılı analizini yaptım Maradona'nın.

Lan o değilde napıyordun 80lerde televizyon Napoli maçlarını canlı veriyordu da mı izliyordun hayır sana götümle gülüyorum o bile az kalıyor hahah :D

Ergencim o yillarda trt paso italya ligi en iyi lig oldugundan o gosterilirdi. Sen o zaman portakal agacinda vitamindin.

Messiye atilan tekmeleri merak ettim. Buyuk ihtimal celmeleri tekme saniyorsun.

Bak o zamanlar 2.saridan atilmada yoktu. Tekme serbestti.

Gol sayisina bakmissin. Bak youtube da soylemez ama Maradona orta saha oyuncusuydu! :) o lig kasaplar ligi idi ayagini eline verdikleri ligdi. Bu adam senin tum savunmani cokertir ve forvetine golu attirirdi veya kendi atardi.

Messi getafeye transfer olup 2 yil sampiyon yapabilirse simdinin en iyi ligi la ligada ve arjantine dunya kupasini aldirirsa maradonayi yakalar. Bir oyuncunun dominasyonu oyle belli olur.

Ha gayret messi yapabilirsin! :)

Ergencim o yillarda trt paso italya ligi en iyi lig oldugundan o gosterilirdi. Sen o zaman portakal agacinda vitamindin.

Messiye atilan tekmeleri merak ettim. Buyuk ihtimal celmeleri tekme saniyorsun.

Bak o zamanlar 2.saridan atilmada yoktu. Tekme serbestti.

Gol sayisina bakmissin. Bak youtube da soylemez ama Maradona orta saha oyuncusuydu! :) o lig kasaplar ligi idi ayagini eline verdikleri ligdi. Bu adam senin tum savunmani cokertir ve forvetine golu attirirdi veya kendi atardi.

Messi getafeye transfer olup 2 yil sampiyon yapabilirse simdinin en iyi ligi la ligada ve arjantine dunya kupasini aldirirsa maradonayi yakalar. Bir oyuncunun dominasyonu oyle belli olur.

Ha gayret messi yapabilirsin! :)
Hangi yıllar aga? İzlediğin 2 dakikalık özette mi adamı analiz ettin taşşak mı geçiyon bizi mi yiyorsun önce bir onu netleştirelim. Hayır şu an sıçtın sıvıyorsun gibi geliyor da bana.

Tekme bak bildiğin tekme, tekme nedir bilir misin sen? Götünle maç izliyorsan ayrı tabi nitekim ben de o izlenim uyandı.

Gol her zaman önemlidir, tek başına şampiyon yapan adam o kadar az istatistik üretmez hadi onu geçtim liderlikten kümeye düşme argümanını muhtemelen sıçarken falan uydurmuş olmalısın, o rahatlıkla bu mallık yapılabilir zira anca.

Hala Getafe diyor ya, adam 30 kupa kazanmış, 500 küsür gol atmış, evinde götündeki don ağarmış kılları yüzünden götüne yapışmış Koray Bey kabul etsin diye Getafe'ye gidip kendini ona ispat edecek. Hahahah bak yine kahkaha attım.

Öncelikle italya 90 nı ucundan yakalama şansına sahip olduğum için şanslıyım sanırım:) herkesin efsanesi farklıdır elbet benimki ZİDANE dır mesela:) lakin bu maradona messi olayı bence messi çook başka 7 kişiyi geçip gol atmıyor belki ama attığı inanılmaz ve öldürücü paslar onu farklı kılıyor bence bu benim şahsi fikrim tabi .. Bitiricilik hız sürat çalım bunların hepsini barındırıyorlar ama messiyi ayrı kılan inanılmaz zekasıyla attığı o damar paslar bana göre ..

15 yaşında futbolun sırrını 2 dakikalık özetlerde çözen büyük üstat Koray AK.

O maclar 20 dk genis ozet verilirdi .

Bak 3 gr beynini yorucam ama sana basit bisey soyliycem.

O yillar dunyanin en iyi futbolcularinin en iyi takimlarinin oldugu lig Serie A idi ! Anladin ? Yani bugunku La liga gibi dusun.

Napoli 60 yil sonra 1.lige , serie A ya cikmis siradan bir takim. Bir guney takimi. Italyada 2. Sinif diye bakilan bolge takimi.

Hani su milanlarin 5 kez sampiyon kulupleri aldigi yillar. Ligde mutlak milan, juve, inter dominasyonu var. La liga da bugun barca, real, atletico madrid gibi.

Napoli de bugunku Getafe gibi.

Bir adam geliyor. Bu 3 buyuklerin eline tek basina veriyor hem de 2 kez. Hem de sevilmeyen guney takimini 2 kez sampiyon yapiyor.

Bak istatistik analiz yok. Senin gibi tek haneli iq sahipleri bile anlayabilecegi bisey.

Bugunku getafe seviyesindeki takimi 2 kez Serie a sampiyonu yapiyor. 1 kez de arjantini dunya sampiyonu yapiyor!! Bak ne kadar derin analiz di mi?

Hodri meydan messi ! 2 kez getafe yi la liga sampiyonu yap, 1 kez de arjantini dunya sampiyonu yap o kadar basit isleri eminim yapabilir super star messi ! Hani maradonadan iyimis ya derin(!) analizlerine gore messi ??!! :) :) o zaman onun icin cocuk oyuncagi olmali getafeyi tek basina 2 kez la liga sampiyonu yapmak veya arjantini dunya sampiyonu yapmak?? :)

Ha gayret olucak!! :)

Son düzenleme:
O maclar 20 dk genis ozet verilirdi .

Bak 3 gr beynini yorucam ama sana basit bisey soyliycem.

O yillar dunyanin en iyi futbolcularinin en iyi takimlarinin oldugu lig Serie A idi ! Anladin ? Yani bugunku La liga gibi dusun.

Napoli 60 yil sonra 1.lige , serie A ya cikmis siradan bir takim. Bir guney takimi. Italyada 2. Sinif diye bakilan bolge takimi.

Hani su milanlarin 5 kez sampiyon kulupleri aldigi yillar. Ligde mutlak milan, juve, inter dominasyonu var. La liga da bugun barca, real, atletico madrid gibi.

Napoli de bugunku Getafe gibi.

Bir adam geliyor. Bu 3 buyuklerin eline tek basina veriyor hem de 2 kez. Hem de sevilmeyen guney takimini 2 kez sampiyon yapiyor.

Bak istatistik analiz yok. Senin gibi tek haneli iq sahipleri bile anlayabilecegi bisey.

Bugunku getafe seviyesindeki takimi 2 kez Serie a sampiyonu yapiyor. 1 kez de arjantini dunya sampiyonu yapiyor!! Bak ne kadar derin analiz di mi?

Hodri meydan messi ! 2 kez getafe la liga sampiyonu yap, 1 kez de arjantini dunya sampiyonu yap o kadar basit isleri eminim yapabilir super star messi !

Ha gayret olucak!! :)
20 dklık özet diyor ya hala 15 yaşındaydın herhalde beynin düzdü o ara sonra biraz kıvrıldı hani müthiş iq seviyen yüksek olmuş şimdi ya, sen benim reelde sikime takıp suratına bakacağım adam olamazsın onu bir netleştirelim önce :)

Sonrasında Napoli ne ara küme düştü onu bir anlatsana sen önce?
Hani bu küme düşen ve Maradona olmasa küme düşecek olan Napoli nasıl olmuş da 80lerin başında 3 ve 4. olmuş? Bunu da anlat.

Sanki Maradona yeni üst lige çıkmış takıma gelmiş de hemen şampiyon yapmış hahaha. Adam gelmiş daha doğrusu Barcelona adamı kovmuş, geldikten 3 sene sonra Napoli denen arada üst sıraları alan bir takımın şampiyonluğuna katkıda bulunmuş. Herhalde paralel bir evrende Koray futbolu evinde o yılda televizyon yokken izlerken Napoli küme düşmüş onu kaçırmışım.

Messi'nin de çok şeyinde senin isteğin hala Getafe diyor. Ne komik adamsın la sen

Bir de Verona da o dönemde şampiyon oluyor İtalya'da hani şu Juve, Inter,Milan domine ediyormuş ya, Milanla Inter'in kafaya oynadığı sezon yok doğru düzgün.

5 kez Milan almış ha lan onların üçünü yakın dönemde aldı zaten. Bak yazıyı irdelesem daha ne işkembe ürünü noktalar çıkarıcam.

Verona'yı kim şampiyon yaptı gençler peki bilir misiniz? :D

Adamlar sadece tam o dönemde kazanmışlar ligi. Hahaha

öncelikle ben koray abiden yanayım, sonralıkla da barselona'dan kovulmuş gibi küçümseyici cümleleri kabul edemem, hagi'de benzer şekilde dehlenip gelmişti. teşekkür ederim.

Tek argümanı 2 kez Getafeye lig kazandırsın olan bir adamın bu zamana kadar bu forumda barınması saçma imiş zaten. Savunduğu fikri savunacak başka da kozu yok. TRT izliyormuş o yaşta, o yılarda düzenli olarak da analizler yapıyormuş.

Verona'nın analizini yapsın önce nasıl kafa koyup şampiyon olmuşlar. Bir de Napoli ne ara küme düşmüş onu hala merak ediyorum.

Üst Alt