marcelo bielsa - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

marcelo bielsa

her tarafı bielsa olsa kaç yazar.bu ülkeye ne adamlar geldi gitti burası ispanya ingiltere ligine benzemez burası türkiye adamın aklını alırlar.

Bielsa'yı çok severim. Neler yaptığı ortada. Harika bir taktisyen.

Ama şuan takımın başında Terim var. Hiç bir yere de gitmesini istiyorum. Ama dediğim gibi Bielsa saygı duyulacak bir isim.

Daha önce Bielsa hakkındaki düşüncelerimi belirtmiştim zaten. Şuan için kesinlikle gelmesini isterim.

Başkan açısından tek negatif yanı karizmasının çok kuvvetli olmaması. Sürekli eşofmanla dolaşan birini almaz başkan :)

Şaka bi yana Bielsa'nın gelmesini çok isterim.

bielsa'yı tanıdığımı söyleyemem

konuyu açan arkadaşın paylaştığı yazıdan yaptığım çıkarım biraz maceracı bir yapısı olduğu.

yönetimin gündeminde var mı bielsa bilmiyorum ama

içimden bi ses bu adamı tutup getirecekler diyor

Yarın İstanbul'da olacağı söyleniyor Mancini ile beraber. Aysal'ın özellikle hücumu düşünen bir hoca olduğu için Bielsa'yı ön planda tuttuğu söyleniyor. Gerçeklik paylarını bilemem ama faydalı bir başlıktı bu yukarıya çıkmış olsun.

Ya Bielsa gelmesine gelsin. Kesinlikle Mancini'ye tercih ederim. Kuşkusuz.. Yalnız bana göre bize şu an lazım olan hoca Mustafa Denizli. Sene sonu ne yapılıyorsa yapılır. Yani gelecek yabancı, alınan riske risk eklemek olacak. Yine de yönetim bilir tabii, bunlar benim düşüncelerim. Bakarsınız büyük bir etki olur, Mancini veya işte gelecek adam takımı toparlar. Umarım ki toparlasın. Bu ülkede sadece iyi teknik ve taktik vermek yetmiyor. Aynı zamanda iyi bir lider ve idareci olacaksın. Bizim ülkemizde teknik direktörlük çok zor.

Ya Bielsa gelmesine gelsin. Kesinlikle Mancini'ye tercih ederim. Kuşkusuz.. Yalnız bana göre bize şu an lazım olan hoca Mustafa Denizli. Sene sonu ne yapılıyorsa yapılır. Yani gelecek yabancı, alınan riske risk eklemek olacak. Yine de yönetim bilir tabii, bunlar benim düşüncelerim. Bakarsınız büyük bir etki olur, Mancini veya işte gelecek adam takımı toparlar. Umarım ki toparlasın. Bu ülkede sadece iyi teknik ve taktik vermek yetmiyor. Aynı zamanda iyi bir lider ve idareci olacaksın. Bizim ülkemizde teknik direktörlük çok zor.

Denizli'yi severim ama Fatih Terim ile aralarında sanki hep bir rekabet varmış gibi gelir. Türk teknik adam denilince 1. Terim, 2. Denizli sonuçta. Şenol hoca da var ama Galatasaray-Fenerbahçe arkasından gelen Beşiktaş misali 3.

İkisinin de ayrı ayrı bir çok başarıları var ama ilginç biçimde -yanlış hatırlamıyorsam- hiç rakip olmadılar ligde. Biri varken öbürü olmadı. Şimdi Denizli, Terim'in üzerine gelirse ona meydan okumuş gibi olur. Sonuçlar, skorlarla kıyas yapılır. Bunu da istemez.

Ancak sportif direktörlük makamı için falan düşünülüyor diyorlar. O olabilir ayrı.

Denizli'yi severim ama Fatih Terim ile aralarında sanki hep bir rekabet varmış gibi gelir. Türk teknik adam denilince 1. Terim, 2. Denizli sonuçta. Şenol hoca da var ama Galatasaray-Fenerbahçe arkasından gelen Beşiktaş misali 3.

İkisinin de ayrı ayrı bir çok başarıları var ama ilginç biçimde -yanlış hatırlamıyorsam- hiç rakip olmadılar ligde. Biri varken öbürü olmadı. Şimdi Denizli, Terim'in üzerine gelirse ona meydan okumuş gibi olur. Sonuçlar, skorlarla kıyas yapılır. Bunu da istemez.

Ancak sportif direktörlük makamı için falan düşünülüyor diyorlar. O olabilir ayrı.

Benim burada düşündüğüm gerçekten sağlam temeller üzerine kurulu bir yapı sağlamak. Gelen hoca, kendi kurmadığı bir takıma geliyor. Yeni bir sistem, hatta ve hatta yeni bir kültür. Az da para vermeyeceğiz. Sezon sonuna kadar idare etme anlamında bence Denizli hoca aranan adam. Ha gelirse laf edenler elbet olur. Ama bir şekilde bu sezonu atlatmak lazım. Hem kaos yaşayıp, hem kulüp ekonomisine zarar verecek şekilde sona eren bir sezon bizi yine 2-3 sene önceki halimize götürür diye endişelendiriyor sadece. Ünal başkana her ne kadar şu an biraz tavır alsam da, bizim için büyük bir şans. Onu kaybetmekte Fatih hoca kadar olmasa da beni üzer.

vallaha ben Bielsanin adini ilk defa burda duydum .Dogru isim olup olmadigi cok tartisilir.

Heynckes veya Lucescuyu(Zor oldugunu biliyorum) alinmali.

Yarın ülkemizde olacağı gerçekse eğer umarım hocamız olur, uzun yıllar.Evet şu an istediği oyunu oynatacağı oyunculara sahip olmayabilir ama zamanla düzelir illa belli başlı şeyler o yüzden çok sorun olacağını zannetmiyorum ayrıca gelirse artık Sneijder'in sol açık oynama derdinden kurtulucak olması ayrı bir güzellik.

Hem taktiksel bilgisi cok ust duzeyde, hem de hucum futbolunu seven, agresif bir antrenor. Tam bizim aradigimiz hoca bence. Oyuncular sistemine adapte olmakta zorlanacaklardir bir sure ama basarili olacagini dusunuyorum.

Bilbao'da bazi oyuncularin kramponlarinin uzerine hangi pasi ayaginin hangi bolgesiyle vermesi gerektigini hatirlatacak notlar yazmis biri. Bizim oyunculara yabanci bir hoca bir sey ogretecekse bunu ancak Bielsa gibi biri yapar.

Üst Alt