Mario Jardel: "Bugün değerim 150-200 milyon euro olurdu" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray'ın eski futbolcusu Mario Jardel, Record'a yaptığı açıklamada, "Sanırım futbolda tarih yazdım. Benzersizim" diyerek kariyerinde büyük başarılara imza attığını söyledi.

1602837303593.png

Bir dönem Galatasaray'da da forma giyen Mario Jardel, Record'a verdiği röportajda iddialı açıklamalarda bulundu.

"LEWANDOWSKI'NİN YAPTIĞINI 7 SEZON ARKA ARKAYA YAPTIM"
Kariyerinde birçok önemli futbol takımının formasını giyen "Süper Mario" lakaplı Jardel, kariyerinin en parlak dönemlerini Sporting ve Porto'da yaşasa da Galatasaray taraftarının kalbine kazınmış durumda...

Verdiği röportajda "Dünyada benim kadar iyi kafa golü atabilen bir forvet yok." diyen Jardel, "Evet, sanırım futbolda tarih yazdım. Benzersizim. Ve bunu alçakgönüllülük ile söylüyorum. Lewandowski yılda 55-60 gol atan tek futbolcu! Ben bunu 6-7 yıl boyunca arka arkaya yaptım." diyerek iddialı açıklamalarını sürdürdü.

Öte yandan Mario Jardel, "Şu anda aktif futbol oynasaydım mevcut dönemde 150-200 milyon euro değerim olurdu." diyerek sözlerini tamamladı.

Buna benzer bir aciklamasini bir kac ay evvel de yapmisti ama dediklerine gelirsek, evet bugunku sartlarda o golculugu ile 100 milyon euro rahat ederdi ama bir buyuk takimda oynar olmus olsaydi.

Ama asil soru su; bugunku sartlarda Jardel tipinde bir santrafor elit takimlarda oynayabilirmiydi? Kesinlikle hayir bence, cunku gunumuz futbolunda santraforlar mac boyu iyi orta gelsin de gol yapim diye beklemiyor, cunku o tarz golculer kalmadi artik. Inzaghi'ler, Jardel'ler, Crespo'lar o yuzden artik yok zaten.

Bu dönemde değeri 5 milyon olurdu. Turgay Ciner alıp yarım sezon oynattıktan sonra Galatasaray'a 15 milyon euro'ya iteklerdi. Jardel kendi dönemi için bile stil olarak geri bir oyuncuydu, bu dönemde o kadar bile kariyeri yapabileceğini düşünmek komik olur.

Lewandowski yılda 55-60 gol atan tek futbolcu! Ben bunu 6-7 yıl boyunca arka arkaya yaptım.

Min 350 gol mu atmış yani kariyerinde ?

Buna benzer bir aciklamasini bir kac ay evvel de yapmisti ama dediklerine gelirsek, evet bugunku sartlarda o golculugu ile 100 milyon euro rahat ederdi ama bir buyuk takimda oynar olmus olsaydi.

Ama asil soru su; bugunku sartlarda Jardel tipinde bir santrafor elit takimlarda oynayabilirmiydi? Kesinlikle hayir bence, cunku gunumuz futbolunda santraforlar mac boyu iyi orta gelsin de gol yapim diye beklemiyor, cunku o tarz golculer kalmadi artik. Inzaghi'ler, Jardel'ler, Crespo'lar o yuzden artik yok zaten.

GS gayet büyük takımdı o dönemde,100 milyon da ederdi en az dolayısıyla

2000li kadromuz ve daha önemlisi becerikli yönetimiz olsaydı şu an 300-400 milyona bir kaç tanesini satabilirdik.

Üst Alt