# Mauro Formica - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Mauro Formica

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Mauro Formica Galatasaray'da (mı?)

İnşallah yemdir bu haber ya da Formica'nın menajeri piyasa yapmaya çalışıyordur. Açıkcası C.Tanman'a da pek guvenmiyorum, 10 numara adamdır, durusttur ama fazla durusttur, saflık derecesine yakın. Bu yuzden zaten T.direktor ya da yonetici olamadı. yalaka değil, kucuk hesap peşinde koşmaz, kurnazlık yapmaz ama menajerler tarafından kandırılabilir. Bu işlerde pek tecrubeli değil, acemiliğine gelmese bari ya da uc bes kuruş komisyona bakmaz umarım.

Scouting diye ağlayan taraftar bu günlerde daha iyi belli oluyor.Yıldız gelirken; gelmesin yaşı fazla.Genç adam bulunur; ''bu kim?'' İşte bu yüzden bu ülke de scouting işi, yaş iş.

Formica gelirse yeni bir Pastore olur. Ulkesinin en buyuk yeteneklerinden biri, hatta en buyuk yetenegi diye gosteriliyor. Sag ve sol ayagini Sneijder gibi kullanabilen, sag, sol, forvet arkasi oynayabilen genc bir oyuncu. Insallah alinir. Formica sizin Messi'niz olsun, Q7 bizim Ronaldo'muz, maclar daha zevkli gecsin.

arkadaşlar burada çok formica,carrusca,elano,lincoln gördük ama bir tane g.amerikalı yıldız diye lanse edilen şahsın yararını göremedik.(capone,flerquin'i hariç tutuyorum ;) ) hayırlısı olsun inşallah bizi utandırır.

Formica gelirse yeni bir Pastore olur. Ulkesinin en buyuk yeteneklerinden biri, hatta en buyuk yetenegi diye gosteriliyor. Sag ve sol ayagini Sneijder gibi kullanabilen, sag, sol, forvet arkasi oynayabilen genc bir oyuncu. Insallah alinir. Formica sizin Messi'niz olsun, Q7 bizim Ronaldo'muz, maclar daha zevkli gecsin.

Bu özellikleri var ve fiyatı 3 milyon euro. Ve geldiği takım ne idüğü belirsiz bir ligin 9'uncusu. Müthiş süslü duruyor.

Arkadaş her genç Arjantinliyi de iyi topçu sanmanın neresi scouting? Arjantin, Brezilya kadar geniş bir futbolcu havuzuna sahip değil. Oturup bana tutmuş ve tutmamış Arjantinlileri referansları ve kapasitelerine göre yazdırmayın. Arjantin'den referanssız oyunculardan bir Colman tutturmak oldukça dusuk olasılıktır. Trabzonspor zaten Colman'ı Belçika'dan aldı, yani o kucuk olasılığı tutturan kulup Germinal'di.

Formica ve Carrusca'dan 2 gömlek ustun çok sayıda Arjantinli bile yuksek oranda Avrupa'da tutunamadı, Arjantin kuluplerini zengin etmekle kaldı. İlla yazayım mı tektek? Sunu soyleyeyim Arjantin liginin seviyesi TSL'den kesinl,kle yuksek değil. Bak Arjantin futbolu demiyorum lafı bi tarafından anlayan mutlaka çıkacaktır, Arjantin'de biraz kaliteli bir oyuncu yetişir yetişmez zaten ederinin ustunde satılıyor. Ya da sunu yapın, Arjantin'den kaç oyuncu çıkmış ki, dusuk bir fiyatla ve beklentiyle alınıp, sonrasında sınıf atlayıp değerli bir oyuncu haline gelmiştir? Ama tersi o kadar çok ki... Yazmakla bitmez. Gerek tutma oranı gerekse maliyet dusunuldugunde Arjantin pazarı hiç cazip değil (İspanya-İtalya hariç çunku kulturleri aynı)

Boca'lı ledesma n'oldu? Zamanında almaya kalksak 5-6m euroya kakalarlardı... Peki ya Palacio nasıl avrupa'da fm değil dunya.... Neri Cardozo? battaglia Villareal'de ne yaptı? 100'e yakın oyuncu sayarım balon. 2m euroluk ortalama oyuncuyu şişirip, 7-8'e satıp bir de dunya yıldızı etiketini vurduruyorlar, pazarlama gucleri çok iyi.

Arkadaş her genç Arjantinliyi de iyi topçu sanmanın neresi scouting? Arjantin, Brezilya kadar geniş bir futbolcu havuzuna sahip değil. Oturup bana tutmuş ve tutmamış Arjantinlileri referansları ve kapasitelerine göre yazdırmayın. Arjantin'den referanssız oyunculardan bir Colman tutturmak oldukça dusuk olasılıktır. Trabzonspor zaten Colman'ı Belçika'dan aldı, yani o kucuk olasılığı tutturan kulup Germinal'di.

Formica ve Carrusca'dan 2 gömlek ustun çok sayıda Arjantinli bile yuksek oranda Avrupa'da tutunamadı, Arjantin kuluplerini zengin etmekle kaldı. İlla yazayım mı tektek? Sunu soyleyeyim Arjantin liginin seviyesi TSL'den kesinl,kle yuksek değil. Bak Arjantin futbolu demiyorum lafı bi tarafından anlayan mutlaka çıkacaktır, Arjantin'de biraz kaliteli bir oyuncu yetişir yetişmez zaten ederinin ustunde satılıyor. Ya da sunu yapın, Arjantin'den kaç oyuncu çıkmış ki, dusuk bir fiyatla ve beklentiyle alınıp, sonrasında sınıf atlayıp değerli bir oyuncu haline gelmiştir? Ama tersi o kadar çok ki... Yazmakla bitmez. Gerek tutma oranı gerekse maliyet dusunuldugunde Arjantin pazarı hiç cazip değil (İspanya-İtalya hariç çunku kulturleri aynı)

Boca'lı ledesma n'oldu? Zamanında almaya kalksak 5-6m euroya kakalarlardı... Peki ya Palacio nasıl avrupa'da fm değil dunya.... Neri Cardozo? battaglia Villareal'de ne yaptı? 100'e yakın oyuncu sayarım balon. 2m euroluk ortalama oyuncuyu şişirip, 7-8'e satıp bir de dunya yıldızı etiketini vurduruyorlar, pazarlama gucleri çok iyi.

Sen bu mantıkla gidersen çok oyuncu beğenmezsin.Gelir gelemz adama zank diye balon önyargısı ile bakma bence.

Kazma kalecilerini nasıl da guzel pazarlıyorlar yıllardan beri Rau'dan tut, Burgos'a, Saja'ya, Leo Franco'ya, Castanzo'ya, German Lux'e, subyan wonderkid(!) 6m euroluk Ustari, Lazio'ya atılmış buyuk kazık Carizzo, Barca'nın yıldızı(!) Bonano...

Eski Zaragozza'li D'Alessandro en iyi Guney Amerikali futbolcu secildi, Neymar'i arkasinda birakti. Ne demek istedigini anliyorum. Ama Arjantin ligini yakindan seyreden herkez bu oyuncuyu cok buyuk yetenek, hatta Arjantindeki en buyuk yetenek olarak bahsediyor. Tabii, Avrupa'da ilk kulubu Galatasaray olur, tutacakmi o baska konu. Ama kumasi saglam.

Ben genç yeteneklere verilecek paraya acımam.Bütün transferlerimiz bu ayarda olsun. Ama bizim vasıfsız taraftarımız Gio'ya,Jo'ya yaptığını yapar.İki maç kötü oynasın yuhalar.Sabır yok. Bu çocuklara sabredelim, böyle oyuncular alalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt