# Mehmet Aurelio - Sayfa 77 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Mehmet Aurelio

Cevap: # Mehmet Aurelio

Topal-Mustafa Sarp-Aurelio üçü de çok rahat ilk 11 oynar hiç biri de ben neden yedekteyim neden 18 kişilik kadroda yokum diye sorun çıkarmaz. Bunların yanında Aurelio pas yeteneği daha iyi. Orta sahayı daha dirençli yapmak istediğinde koy Topal-Aurelio yada Mustafa Sarp-Aurelio yu olay bitsin.

A Takım

1-Leo Franco

2-Ugur Ucar

3-Hakan Balta

4-Servet Cetin

5-Gökhan Zan

6-Mehmet Topal

7-Mehmet Aurelio*

8-Kader Keita

9-Arda Turan

10-Elano Blumer

11-Milan Baros

B Takım

1-Ufuk Ceylan*

2-Sabri Sarıoglu

3-Caner Erkin*

4-Emre Güngör

5-Emre Asık

6-Mustafa Sarp

7-Ayhan Akman

8-Aydın Yılmaz

9-Serdar Eylik

10-Harry Kewell

11-Sercan Yıldırım

C Takım

1-Aykut Ercetin

2-Serkan Kurtulus

3-Alpaslan Erdem

4-Semih Kaya

5-Murat Akca

6-Tobias Linderoth

7-Barıs Özbek

8-Serkan Calık

9-Yaser Yıldız

10-Mehmet Güven

11-Shabani Nonda

Yedekler

1-Orkun Usak

2-Fırat Kocaoglu

3-Volkan Yaman

4-Necati Ates

Bu 3 Kadroda Super Ligde herkezi yener birbirleri arasında turnuva yapsalar kim sampiyon olur bilinmez.

A Takım

1-Leo Franco

2-Ugur Ucar

3-Hakan Balta

4-Servet Cetin

5-Gökhan Zan

6-Mehmet Topal

7-Mehmet Aurelio*

8-Kader Keita

9-Arda Turan

10-Elano Blumer

11-Milan Baros

B Takım

1-Ufuk Ceylan*

2-Sabri Sarıoglu

3-Caner Erkin*

4-Emre Güngör

5-Emre Asık

6-Mustafa Sarp

7-Ayhan Akman

8-Aydın Yılmaz

9-Serdar Eylik

10-Harry Kewell

11-Sercan Yıldırım

C Takım

1-Aykut Ercetin

2-Serkan Kurtulus

3-Alpaslan Erdem

4-Semih Kaya

5-Murat Akca

6-Tobias Linderoth

7-Barıs Özbek

8-Serkan Calık

9-Yaser Yıldız

10-Mehmet Güven

11-Shabani Nonda

Yedekler

1-Orkun Usak

2-Fırat Kocaoglu

3-Volkan Yaman

4-Necati Ates

Bu 3 Kadroda Super Ligde herkezi yener birbirleri arasında turnuva yapsalar kim sampiyon olur bilinmez.

renkdaş aurelio-caner-ufuk ıcın yıldız koymussun sercan a koymamıssın. senın ıcın bıttı bu olay galıba :)

Ben de yazayım 3 kadro bari ama mevkileri ile:

----------------Baros----------------

Kewell---------------------------Keita

---------Arda--------Elano-----------

---------------Topal-----------------

Balta------Servet-----Zan-------Sabri

----------------Franco---------------

---------------Sercan*--------------

Aydın--------------------------Serdar

----------Ayhan-------Sezer*-------

---------------M.Sarp*--------------

Caner*----E.Aşık---E.Güngör-----Uğur

---------------Ufuk*----------------

---------------Nonda----------------

Yaser-------------------------S.Çalık

----------Barış-----Aurelio-----------

--------------Tobias----------------

Alparslan--M.Akça--Semih--S.Kurutluş

--------------Fırat------------------

+ Volkan

+ Orkun

+ Aykut

+ M.Güven

+ Necati

Tabi bazı maçlarda diziliş de farklı olacak (hatta çoğunluk öyle bile olabilir) iki tane daha mücadeleci, bir tane ofans ağırlıklı orta saha (çift DMC'li) da oynayacağımız çok maç olacak, onlara göre de 3 ayrı kadro yazılabilir...

5-0 'in üstüne güzel gider böyle bir transfer.. karar tam zamaninda geldi. Bir bakarsiniz Aurelio resmi sitenin acilisinda.. haydi insallah diyorum.

Ya halen bu adama ihtyiaç olduğunu düşünenler mi var? Yazık be arkadaş. O mevkide Sarp çok iyi Topal var Barış ve Ayhan da oynayabiliyor Linde var (sakat makat var anam var) Eski Aurelio kalmadı artık. Silin bu adamı . Yeni mesajlarda görmekten bıktım.

Ya halen bu adama ihtyiaç olduğunu düşünenler mi var? Yazık be arkadaş. O mevkide Sarp çok iyi Topal var Barış ve Ayhan da oynayabiliyor Linde var (sakat makat var anam var) Eski Aurelio kalmadı artık. Silin bu adamı . Yeni mesajlarda görmekten bıktım.

Tabiki var Aurelio ya ihtiyaç. Aurelio yu ortaya aldığın zaman Arda-Elano ortada rahatlıkla oynar. AMa zorlu maçlarda dirençli bir orta saha yapsak Aurelio-Linde(sağlam olursa tabi) Aurelio - Topal tadından yenmez.

Aurelio bizim orta sahadaki oyunculardan daha iyi o yüzden milli takımın bankosu. Umarım gerçekleşir bu transfer.

Hani transfer dönemi bitmeden karar çıkmazdı,fenerasyon iş başındaydı.

Demekki boş şeylermiş... :)

Şimdi şöyle bir algı farkı olabilir. Aurelio'yu sadece tek ön libero mevkisinde oynayacak adam olarak değil, çift DMC'li sistemde Ayhan'ın alternatifi olarak düşünmek gerek.

----------Arda---------

----Ayhan------Topal--

---------Elano---------

----Aurelio-----Sarp---

Burada geride oynayan iki isimden soldaki (yeri önemli değil gerçi, ben sola yazdım) savunmada ciddi şekilde çabalayacak olmanın yanında, ofansif olarak da pas yapacak, oyuna açacak, ileriye gidip gelecek, diğeri ise öncelikli olarak savunmada çabalayacak, atakları kesecek, çok top kazanacak, ofansa katkısı ise uzaktan şutlar ve nadir sürpriz çıkışlar şeklinde olacak. Şimdi bu sistemde kadrodan çıkartılabilecek ve aynı derece etkili olacak iki farklı orta saha yaratabilmek için Aurelio lazım. Aksi halde ikinci kadroya girecek isim ya Linderoth olacak ya Barış. Linderoth'un belki ayağı düzgün olabilir ama bir Ayhan veya Aurelio kadar oyunu yönetemez veya hücum etkinliği yaratamaz. Barış'ın zaten ofansif yönü bir türlü yeterli düzeye ulaşmadı. Yani Aurelio bize ikinci Ayhan olarak lazım öncelikle. Evet, kondüsyonu yerinde sapasağlam bir Aurelio, Topal'ın görevini de üstlenebilir ama bence bizim ondan beklediğimiz daha çok Ayhan görevini üstlenmesi olacak. Fenerbahçe'de de ona yakın şekilde oynuyordu zaten yanında Selçuk veya o tarz defansif bir oyuncu ile beraber. Milli takımda genelde Topal'ın görevini üstleniyor ve ileriye daha az çıkıyor diye onu tamamen defansif bir ortasaha oyuncusu olarak görmeyin.

alıcaksın abi bedava kadronu güçlendireceksin

yarın öbürgün müzmin topal sakatlanır

barış bugün 18 de yoktu tam adamımız değil bizi taşımaz

ayhan bu tempoyu kaldıramaz

sarp tek başına yeterli olamaz (çok beğeniyorum )

trnsfer şart

Olursa amenna ama ben gereksiz görüyorum. Ayhanla Barışı beğenmeyenleri de anlamak güç saygım var ama anlam veremiyorum işte.

İyice transfer obezi oluyoruz.

Aurelio kazandı

Fenerbahçe ile Mehmet Aurelio arasındaki davaya Tahkim Kurulu son noktayı koydu,UÇK’nın futbolcu aleyhine verdiği 5 milyon 250 bin dolarlık tazminat kararını bozdu

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ile Mehmet Aurelio arasındaki davayı nihayet sonuçlandırdı, taraflar arasındaki sözleşmedeki opsiyon maddesinin geçersiz olduğuna karar verdi.

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun futbolcu aleyhine verdiği 5 milyon 250 bin dolarlık tazminat kararını görüşen kurulda oldukça ateşli tartışmalar yaşandı. Sarı-lacivertlilerin haklı olduğunu savunan üyeler, olayı milliyetçilik boyutuna getirdi ve kararın onanmasını istedi.

Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Doğan ve Mehmet Yaya’nın karşı oylarına rağmen, Tahkim Kurulu’nun diğer 4 üyesi, UÇK’nın kararının oy çokluğuyla bozulmasına karar verdi. Böylece Fenerbahçe’den ayrılarak bedelsiz olarak Real Betis’e transfer olan Aurelio tamamen özgür kaldı.

Aurelio’ya vize çıktı

Bu kararla, Brezilya asıllı Türk futbolcunun Türkiye’de herhangi bir takımda oynamasında da problem kalmadı. Aurelio, Betis ile anlaşması durumunda, Türkiye liglerinde her takımda forma giyebilecek.

Futbolcunun avukatı Murat Teber, bu kararla evrensel hukukun Türk futbolu için de geçerli olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Aurelio’dan para bekleyen Fenerbahçe, Tahkim Kurulu’nun bu kararıyla ayrıca harçlar ve vekalet bedeli olarak yaklaşık 200 bin TL. de kaybetti.

Kaynak : www.Milliyet.com.tr

Üst Alt