Mehmet Ayan: "Yabancı sınırlaması konusunda yeni bir çalışma yapılıyor" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Ayan: "Yabancı sınırlaması konusunda yeni bir çalışma yapılıyor"

Valla benim digitürk taahütüm bu ay sonu doluyor ve kapatıyorum artık etrafımdaki arkadaşlar da öyle..Özellikle gazişehir maçında yaşanan hakem rezillikleri kararımı kesinleştirmişti üstüne bu yabancı sınırı daha da netleştirdi..O kadar da değil..Biz ne yaparsak yapalım bu insanlar bir şekilde izler modundalar...

Herşeyi anlıyorum da bu digitürk, malının bu kadar mırdar edilmesine nasıl göz yumuyor gerçekten anlamıyorum...Kafasında kırk tilkiyle maçları katleden hakemler,taraflı kurumlar,zırt pırt değişen yabancı kuralları...

Arkadaş bu ligde insanlar ertesi haftaki maçları düşünürken en önce maçı kim yönetecek onu hesap ediyor..Rakip takımın forveti kim,kalecisi kim,kaçıncı sırada,benim takımımda kim eksik gibi soruların en üstünde bir soru ''Maçın hakemi kim sorusu''...Böyle bir lig olabilir mi?..Artık gerçekten çok yoruyor insanı...

Bu kadar işin döndüğü lige bir sürü de para veriyoruz...

İlla ki bir sınırlama getireceksen Falcao gibi içi geçmiş adamların alınmasına engelle. Genç yabancıyı serbest bırak, 30 yaş üstü oyunculara şu kadardan fazla bonservis, maaş vermeyeceksin vs gibi kısıtlamalar getirilebilir.
kısıtlama değilde ceza olabilir yaşı ilerlemiş oyuncuya şu kadar maaş üstü verirsen federasyon'a şu kadar para ödemek zorunda kalırsın gibi

Kulüplerin çoğu artılı sisteme karşı. Çünkü kulübede oturacak yabancıya verilecek para israf. Ülkenin boşa para harcaması de mek. Artılı sistem tamamen kaldırılıp sayı azaltılmalı. 12-10 son yıl 8 olsa buna bile kabul. Yeterki artıdan vazgeçsinler.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

O sebeple güçlü reaksiyon verme yerine sakin kalarak gelişmeleri takip etmek gerek.

yalan söylüyor yav
ortalik sakinlessin millet baska seylere odaklansin istiyor it

Cenk 22
Yusuf 17
Cengiz 15
Ozan 11
Okay 5
Mert Cetin 3
Zeki 3
Caglar 5
Umut ?
Merih 7
Yabancilar
Elif 17
Souza 10
Diger Berzilyali 12
Gary 9
Gomis 6
Bruma 15
Da Costa 5
Tosic 5
,Malatyali 3.5
Konyali 5
Treze 10

Yerliler 88 + ?
Yabancilar 97,5 + m
Son 3 yilda kasaya minimum 185.5 milyon euro giirmis ve buna karsilar.
Daha da unuttuklarim vardir.

12 yabancı bu yabancılara da yaş sınırı gelmeli. 24 yaş altı yabancı futbolcu alımı teşvik edilmeli. 6 yabancıda herhangi bir sınırlama olmadan geri kalan 6 yabancı da sözleşme tarihinde 24 yaş altında olmalı. Hem scout ağını hem de oyuncu geliştirmek zorunda kalır klupler. Yıl olmuş 2020 teşvik ederek gelişeceğimize hala yasaklama peşindeyiz

Yabancıyı sınırlama, çıkar kardeşim yapılan transferlerden zarar edilmesi durumunda başkana mal olur diye bir kural, bak alırken de satarken de ne kadar titiz ve araştırma yaparlar.

Bence gelmesi gereken kural lig maçlarında 2 oyuncu altyapıdan çıkmış olmalı ve en az 45'er dakika oynamalı.30 yaş üstü sadece 2 yabancı alma hakkı. Maksimum maaş 2 milyon euro olmalı.Onun dışında yabancı kısıtlamasına gerek yok zaten 2 altyapı oyuncusu her halükarda Türk futboluna katkı sağlar.

15 yildir herseyi denediniz evirdiniz cevirdiniz.. Artik sunu istediginiz gibi yapin oyle kalsin. Istanbul'un Avrupa yakasinda yer alan sari kirmizili kuluplerin yabanci hakki 5, Anadolu yakasinda yer alan sari lacivert cubuklu tosunlara sahip kulubun sinirsiz hakki ve diger kuluplerin 10 yabanci hakki vardir. Bitti gitti.

Yabancıyı komple yasaklayın dış hatlar terminalini transfere kapatın içerdekileri kovun bir daha almayın, herkes bi rahat etsin. varsa alıcısı izler komple yerli ve milli oyuncuları.

Nedir bu yahu asgari ücret tespit komisyopnu gibi hersene hersene.

Üst Alt