Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

Cevap: Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

Kadromuzdaki mevcut yerli oyuncularin, Arda haric, cogu siradan Anadolu kulüplerinde oynayan oyuncularla ayni seviyede. Ki son 5 yilda aldigimiz en pahali yerli oyuncunun Hakan Balta oldugunu düsünürsek pek sasirtici bir durum degil. Ama ayni kadro Baros sakatlanmasaydi gecen sene Athletico Madrid'i de eleyebilecek durumdaydi. Keita vardi o zamanlar tabii, ama yerliler ayni yerliler. 2008'de Türkiye kupasinda Fener'i eledigimiz zaman, Kadiköydeki macta takimin yarisi yoktu, 11 yerli oyuncuyla cikmistik sahaya, fark bekliyordu herkes. Ama su an kadromuzda olan yabanci oyunculardan sadece Kewell ve Baros bile olsaydi o kadroda, fark atan biz olurduk. Mücadele edince, savasinca, kosunca,haddini bilerek ve formanin hakkini vererek oynayinca oluyor. Ama önce istemek lazim. Niyet cok önemli, eger sizin aldiginiz paranin, gördügünüz ilgi ve sevginin, insanlarin size duydugu güvenin karsiligini vermek gibi bir niyetiniz yoksa, Karpaty'e de elenirsiniz, Kardemir karsisinda rezil de olursunuz. Niyet önemli, niyet.

Kibir konusunda kimse Mourinho'nun eline su dokemez .Bu tur insanlarda ister istemez olur.%80 sevmiyor demissin terim gelsin stad yikiliyormu yikilmiyormu imparator diye goruruz.

Hala koca klubü Terim kurtaracak mantığında düşünen taraftarlar gördükçe anlıyorum Rijkaard düşmanlığını.Bu kadar sığ olmayın.Bu mu Galatasaray.Bir kere oldu diye üçüncü kez Terim'i getirmek.Bu nasıl bir fikir kabızlığıdır.

Serhat Ulueren'in sunduğu, Ahmet Çakar, Hıncal Uluç, Erman Toroğlu, Sergen Yalçın, Rıdvan Dilmen ve Hakan Ünsal'ın yorumladığı bir spor programı nasıl olurdu ?

Mourinho kibirli değilde, kendisine aşırı güveniyor ve kendisine ne zaman bu denli güven duyarsa o dönem kupa kaldırıyor. Bir nevi saha dışı taktiği diyelim. Real Madrid'in başına geçerken tereddütlü konuşuyordu, bakalım bu durum nasıl bir etki yaratacak. :)

fatih terim var ya şu takıma hiç ama hiçç bi şey katamaz....

Aslında katar çünkü bazı oyuncularımız insan muamelesinden anlamıyor.Bunları azarlayıp bağıracan çağıracan belki oynarlar.Mantık bu.Peki böyle düşüncede ve mentalitede olan oyuncu grubu temizlenmiyorda neden Rijkaard gönderilmek isteniyor bunu da ben anlamıyorum.Asıl acı olan bu. Biri son 10 yılın özetini geçsin kaç teknik direktör gelmiş gitmiş.

Ben de düşünmüştüm ki Rijkaard'a armağan ederler galibiyeti ama bu sene birçok maçta gördüğümüz ruhsuz futbolu hediye ettiler Rijkaard'a.

Adnan Polat dediklerinin hiç birini yapmaz. Ben artık yönetimden tamamen umudumu kestim. Televizyona çıkınca da belirli açıklamalarına dair şüphelerim vardı, sonra annemle bir konu üzerine konuşurken bir şekilde çoğu şey daha fazla açığa kavuşmuştu. Pofffffffffffffffff benim annem siyahı beyaz yapabilir, gerçekten yapabilir, sonuçta bir şekilde politika ile de uğraşmış, bürokrat denilebilir, inanılmaz bir hedef saptırma yetenekleri var. Zaten bunu kendisi de söylüyor.

Adnan Polat inanılmaz zeki bir insan. Sonuçta bir şirket yönetiyor, kolay değil şirketi yönetmek,şirketin imajı, çalışanların motivasyonu vs.vs. artı politikaya da atıldı herhalde bir süre. Ben eminim şimdi Adnan Polat'la konuşalım, biz o kadar rahatlamış bir ruh haliyle ayrılırızki odasından. Deriz, tamam takım düzeliyor vs. vs.. Fakat elde edilen sonuca bakıldığında kocaman bir sıfır. Aziz Yıldırım, Adnan Polat, diğeri vardı ismini unuttum şimdi. Zaten Türkiye'de hedef saptırmayı başaramasalar o koltukta o kadar uzun süre kalamazlar. Hiç biri kalamaz. Çünkü verilen sözler ve sonuç arasında uçurumlar var. Şu ilk başarı algısını değiştirmek gerekiyor. Görevini bir şekilde yapması , başarı olarak artık algılanmamalı.

Türkiye'de siyaset olsun, futbol olsun hep gerçekte yeri olmayan bir takım simgeler üzerinden yürüyor. Aslında hiç bir zaman gerçek şeyler tartışılmıyor, hayali , simgesel şeyler tartışılıyor ve insanlar da bunu seviyor. Artı olayın toplum psikolojisine hiç girmemek lazım. Taraftar protesto eder ve Rijkaard gidebilir. Bunun taraftar da uyandıracağı haz inanılmazdır, belki o hissedemez hazzı direk, fakat bir şekilde ben de varım gibi bir kitle psikoloji oluşur onlarda. Türkiye'de klüp yönetmek, siyaset yapmak vs. vs. hem kolay hem zor. Çünkü insanlar sürekli hedef saptırmanı temelde verilen sözler ile yapılanları hiç bir zaman sorgulamazlar, koltuğunu sürekli sağlam tutabilirsin. Zor olanı da bu hedef saptırma, simgesel, gerçeklikle alakası olmayıp, bataklık yerine insanların sinek kovmasını sağlamakta. Kitle kontrolü, hedef saptırma, toplum psikolojisi vs. vs.

Örnek: Adnan Sezgin istifa denildi, fakat onu orda tutan kim, Rijkaard istifa denilebilir, fakat onu oraya kim getirdi, getirirken ne sözler verildi ne gibi sonuçlar alındı.

Taraftarın şu süreçte bence protesto etmemesi, etmesinden bin kat iyidir. Onu da elimizi yüzümüze bulaştırırız. Ki bir şekilde gelip-gitmelerde artık kongre sonucunda olmalı. Var mı dünyada bilmiyorum, protesto sonucu gidenler futbolun iyi olduğu ülkelerde..

Artı ben şahsım adıma başkanların klüplerini çok sevdikleri için orda bulunduklarına da inanmıyorum. Tabi gerçekten vardır içlerinde gerçek anlamda tamamen sevgisinden dolayı orda bulunanlar fakat o konuda ben çok temiz niyetleri olduğunu düşünmüyorum. Büyük bir klübün yöneticisi olmanın getireceği yeni ilişkiler, olanaklar vs. vs. inanılmaz boyutta. Zaten geneli de iş adamı herhalde başkan olanların :) Çünkü başarısız olduklarında orayı terketmiyorlar, bir şekilde kendileri bilse de başarısız olmalarını onları orda birşeyler tutuyorki istifa etmiyorlar..

Aslında katar çünkü bazı oyuncularımız insan muamelesinden anlamıyor.Bunları azarlayıp bağıracan çağıracan belki oynarlar.Mantık bu.Peki böyle düşüncede ve mentalitede olan oyuncu grubu temizlenmiyorda neden Rijkaard gönderilmek isteniyor bunu da ben anlamıyorum.Asıl acı olan bu. Biri son 10 yılın özetini geçsin kaç teknik direktör gelmiş gitmiş.

olay budur

1 sene basari icin 10 sene kaybetmek hoslarina gidiyor cok insanin

FR i babasi gibi seven gio yu alma mesela,

siz mesela gionun Fr e servetin yaptigini yapabilecegini dusunurmusunuz?

hayir

o zaman bu adamin istedigi adami alacaksin, sirf kalite teknik ile alakali degil olaylar

adamin kurmak istedigi sey sadece pas teknigi ile ilgili degil

onu sevdigi icin disiplinden uzaklasamyacak adam istiyordu belki

sopayla kovalamasi gereken adami istemiyor belki

hic dusundunuzmu bunu?

keitanin gitmesine birazda bu gozle bakin eger Fr istmeisse

hic sanmiyorum gerci ama

direk yonetim acizligi

Hala koca klubü Terim kurtaracak mantığında düşünen taraftarlar gördükçe anlıyorum Rijkaard düşmanlığını.Bu kadar sığ olmayın.Bu mu Galatasaray.Bir kere oldu diye üçüncü kez Terim'i getirmek.Bu nasıl bir fikir kabızlığıdır.

Sig dusunen gene sensin soylemek istemiyorum ama.Teknik direktorler tek kullanimlik prezarvatif degildir.kullan at isi bitti yapamazsin..Her calistiklari donem kendi icinde degerlendirilir.Birinde sartlar uygun olur basarili olur ,oburunde olmaz.Iyi hoca vardir yada kotu hoca vardir sadece ve terim iyi hocadir ve bizim kendi degerimizdir.Icinde bulundugumuz sartlar goze alindiginda terim bicilmis kaftandir.Buyuk takimlarin tarihine bir bak istersen real madrid olsun digerleri olsun,ayni adamlar kac kere gelmis kac gere gitmis,normaldir bu.Ben Terim yada Hagi taraftariyim,sahsi fikrim bu.

Sig dusunen gene sensin soylemek istemiyorum ama.Teknik direktorler tek kullanimlik prezarvatif degildir.kullan at isi bitti yapamazsin..Her calistiklari donem kendi icinde degerlendirilir.Birinde sartlar uygun olur basarili olur ,oburunde olmaz.Iyi hoca vardir yada kotu hoca vardir sadece ve terim iyi hocadir ve bizim kendi degerimizdir.Icinde bulundugumuz sartlar goze alindiginda terim bicilmis kaftandir.Buyuk takimlarin tarihine bir bak istersen real madrid olsun digerleri olsun,ayni adamlar kac kere gelmis kac gere gitmis,normaldir bu.Ben Terim yada Hagi taraftariyim,sahsi fikrim bu.

Galatasaray'ın vizyonu bu değil halen Terim gelsin mantığında düşünmeyin artık.İkinci dönemi geldi olmadı 30 tane oyuncu geldi gitti yetkili kendisiydi.Ama olmadı. Üçüncü kez deneyip efsanelerimizi mundar etmeye gerek yok.Evet başka takımlar yaptı diye biz yapamayız.Bu kadar net.

Adnan Polat büyük yanlışlar yapıyor ama hepinizin ağzından düşmeyen "uzun vade"de çok önemli işlere imza attı, atıyor. Bunu şimdi anlayamayız, gerçi Fatih Hoca'nın gördüğü muameleden sonra ilerde de anlamayız görsek bile muhtemelen. Ama derinlerde bir yerlerde hissederiz, sanki. Beynim eridi yahu, Ezel eritti beynimi...

Bu takım geçen yıl; Ali Sami Yen'deki son fener maçını, aynı maçdan önce yaşanan Özhan Canaydın'ın vefatına rağmen ruhsuz bir şekilde oynadılarsa.

Bu adamlardan birşey olmaz.

Adnan Polat büyük yanlışlar yapıyor ama hepinizin ağzından düşmeyen "uzun vade"de çok önemli işlere imza attı, atıyor. Bunu şimdi anlayamayız, gerçi Fatih Hoca'nın gördüğü muameleden sonra ilerde de anlamayız görsek bile muhtemelen. Ama derinlerde bir yerlerde hissederiz, sanki. Beynim eridi yahu, Ezel eritti beynimi...

Fatih Terim'i sevmediğim gibi yaptıkları karşısında saygılıyımdır. Laf edilemez bencede bizim ile yakaladığı başarılar.

Ama aynısı Adnan Polat içinde geçerli. Sportif anlamda çok başarısız olduk ve her türlü eleştiri bence haklıdır. Ama Adnan Polat ve yönetiminin bu takıma yaptığı ekonomik katkıyı göz ardı etmek büyük hata olur ve bu konuda hakkı verilmelidir.

Galatasaray'ın vizyonu bu değil halen Terim gelsin mantığında düşünmeyin artık.İkinci dönemi geldi olmadı 30 tane oyuncu geldi gitti yetkili kendisiydi.Ama olmadı. Üçüncü kez deneyip efsanelerimizi mundar etmeye gerek yok.Evet başka takımlar yaptı diye biz yapamayız.Bu kadar net.

Fatih terime haksizlik ediyorsunuz.adam ikinci doneminde parasizilikla bogusup,olimpiyat stadinda surunuyordu .300-400 bin dolarlik transferlerle mucadele etti, top oynatmaya calisti.arti ikinci gelisinin ilk senesi besiktasin 100.yil ayagina hakemler bizi katletmisti ,yasadik gorduk.Inanin su anda yeni stad bu butce ortaligin tozunu attirir.

Fatih Terim'i sevmediğim gibi yaptıkları karşısında saygılıyımdır. Laf edilemez bencede bizim ile yakaladığı başarılar.

Ama aynısı Adnan Polat içinde geçerli. Sportif anlamda çok başarısız olduk ve her türlü eleştiri bence haklıdır. Ama Adnan Polat ve yönetiminin bu takıma yaptığı ekonomik katkıyı göz ardı etmek büyük hata olur ve bu konuda hakkı verilmelidir.

Söylemek istediğim tam olarak buydu, teşekkürler Orkun:)

Fatih terime haksizlik ediyorsunuz.adam ikinci doneminde parasizilikla bogusup,olimpiyat stadinda surunuyordu .300-400 bin dolarlik transferlerle mucadele etti, top oynatmaya calisti.arti ikinci gelisinin ilk senesi besiktasin 100.yil ayagina hakemler bizi katletmisti ,yasadik gorduk.Inanin su anda yeni stad bu butce ortaligin tozunu attirir.

Yapamazsa ne yapacaksın ?

Üst Alt