Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

Cevap: Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

Fatih Terim bir değerdir.Hem bizim için hem de ülke için.O'nun başarısını küçümseyen çarpılır.Hakkını vereceksin.

Ben terim bedava calisdi demiyorum zaten.Hani ortada 39 milyon gibi bir rakam var ya onu acikliyorum net anlasilsin diye.Bu rakam raporlardan alinmis,futbol takiminin iki senelik isletme faliyeti gibi bir sey icinde teknik kadronun aldigi ucretten oyucularin bonservislerine ,yillik ucretlerine ,menejerine,yedigine ictigine ,ucak parasina kadar her bir kalem var.Millette saniyor ki eline verdiler 39 milyon para git istedigin oyuncuyu al.Ayni yontemle bugunku maliyeti hesaplarsak olay 100 milyonlara dayanir.Tum demek istedigim bu.

Real Sociedad'a yenilmistik icerde, 1-2 sanirim. Bir gol öncesi Tamas'in Nihat'tan yedigi calim olay olmustu. Juventus'u sondan bir önceki mac yenmistik, ama onlarin hic bir iddiasi yoktu, Gerets dönemindeki ikinci Liverpool maci gibi. Olypiakos'u Cihan'in golüyle yenmistik sanirim, deplasmanda da 3 yemistik. Juve'ye de deplasmanda 2-1 yenilmistik, son mac da Sociedad 1-1. Kazansaydik cikiyorduk gruptan.

Şimdi hatırladım, o Juve maçının formalite olduğunu biliyorum ama. Almanya'da oynanmıştı hatta. O kadroya göre iyi sonuçlar alınmış.

Ondan sonraki sezon şampiyonlar ligine gitmiş miydik? Gitmiş olmamız lazım.

Aga, siz neyi tartışıyorsunuz yahu. Yazık etmeyin kendinize. Rijkaard'ı sevmiyorlar, babası öldü umursamadılar. Alayı yalan bunların, alayı fason. Atın çöpe gitsin. Rijkaard kendini de babasını da sevdiremedi futbolculara, bütün suçlu Rijkaard.

Böyle zihniyette adamlar var lan dünyada. Siz hala burada teknik-taktik tartışın. Millet çoktan nirvanada, siz oturun bilgisayarın başında anasını satıyım.:D Kendinimizi kandırıyoruz biz.

Şimdi hatırladım, o Juve maçının formalite olduğunu biliyorum ama. Almanya'da oynanmıştı hatta. O kadroya göre iyi sonuçlar alınmış.

Ondan sonraki sezon şampiyonlar ligine gitmiş miydik? Gitmiş olmamız lazım.

Gidemedik, zaten o sezon Fatih hocanin 2. sezonuydu. Ilk yil Barcelona, Lokomotiv Moskova ve Club Brugge ile ayni gruptaydik. 4 puanla sonuncu olmustuk.

Şu an Fenerbahçelilere karşı biz daha büyüğüz diye savunacak şeylerimiz varsa bunların başında UEFA Şampiyonluğu gelir. Süper Kupa gelir. O kupaların alınmasında başrol oyuncularından biri de Fatih Terimdir. 4 sene şampiyonluğu da çıkarsak şampiyonluk sayısında da geri olacaktık fbden. Galatasaray kupa sayısı bakımından fbyi geçtiyse bunun mimarı Terimdir. Başkası değil..

Şu an Fenerbahçelilere karşı biz daha büyüğüz diye savunacak şeylerimiz varsa bunların başında UEFA Şampiyonluğu gelir. Süper Kupa gelir. O kupaların alınmasında başrol oyuncularından biri de Fatih Terimdir. 4 sene şampiyonluğu da çıkarsak şampiyonluk sayısında da geri olacaktık fbden. Galatasaray kupa sayısı bakımından fbyi geçtiyse bunun mimarı Terimdir. Başkası değil..

Halam napıyormuş halam...

4 oradan çıkarsak, 2 şuraya eklesek, 3 oradan alsak, koy üstüne de 1 falan filan...

Halam napıyormuş halam...

4 oradan çıkarsak, 2 şuraya eklesek, 3 oradan alsak, koy üstüne de 1 falan filan...

Eleştirilen adam Terim değil mi. Onun başarıları hiçe sayılmış senin halanın başarıları değil. Ben de diyorum çıkartın o 4 yılı geriye kalan tabloya bakın. Ayrıca az önce Fatih Terimi eleştirenleri eleştiren sen değil miydin. Ne bu çelişki..

Eleştirilen adam Terim değil mi. Onun başarıları hiçe sayılmış senin halanın başarıları değil. Ben de diyorum çıkartın o 4 yılı geriye kalan tabloya bakın. Ayrıca az önce Fatih Terimi eleştirenleri eleştiren sen değil miydin. Ne bu çelişki..

Yok, sende harbi sorun var.:D 4 çıkarsak gerideydik ne demek yahu? Brain Burch olmasa, 3 çıkarsak da gerideydik, Gerets gelmese 1 çıkarsak da gerideydik. Sonu mu var bunun yahu? Fatih Terim'le alakası ne benim söylediğimin. Komik komik yorumlar, 10 yaşındaki kardeşim demiyor, şöyle olsa böyle olurdu diye.:asd:

fatih terim değilde gerets gene gelse çok iyi olur parasız dönemimizdeki kadroyu nasıl oynatıyordu gerçi ozamanlarda ruh vardı savaşmak vardı şimdi hiç biri yok ozamanlarda barış,elano,m.sarp gibiler yoktu

fatih terim değilde gerets gene gelse çok iyi olur parasız dönemimizdeki kadroyu nasıl oynatıyordu gerçi ozamanlarda ruh vardı savaşmak vardı şimdi hiç biri yok ozamanlarda barış,elano,m.sarpgibi ...da yoktu

ayakta alkışlıyorum seni:tiphat:,kalktım ayağa alkışlıyorum şu anda:007:

Yok, sende harbi sorun var.:D 4 çıkarsak gerideydik ne demek yahu? Brain Burch olmasa, 3 çıkarsak da gerideydik, Gerets gelmese 1 çıkarsak da gerideydik. Sonu mu var bunun yahu? Fatih Terim'le alakası ne benim söylediğimin. Komik komik yorumlar, 10 yaşındaki kardeşim demiyor, şöyle olsa böyle olurdu diye.:asd:

Fatih Terim değil de x birisi de olsa olurduk mu yani 4 sene şampiyon artı UEFA şampiyonu. Fatih Terim bir hiç miydi o dönem için. Bazıları onu iddia etmiş. Ben de onlara istinaden söylüyorum Fatih Terimin kazandırdıklarını..

Fatih Terim büyük katkısı var sonuçta anca o zamanki kadro ile bugünkü kadromuz arasında u-çu-rum var !

Insanlarda ki bu terim nefreti bu terim alerjisi nedir anlasilmaz.Rijkaard gordugum en kotu hoca yada basarisiz diyim,avrupada elendigimizden beri gitsin olmayacak ,yapamaz dememe ragmen bir gram nefret yok bende .Galatasarayda calismis hic bir hocaya yok.Yapamayan gider kurali bu kadar basit.Yok terim kibirliymiste yok havaliymista,sizene kardesim onu onunla calicak yonetim ,futbolcular dusunsun.Sizin birebir yuz yuze gorustugunuz ahbabinizmi ki adamin kisiligini one cikariyosunuz.Lider dedigin havali olur karizma olur bilmem ne olur isini yapsin yeter.

Gökay isimli arkadaş bir mesajında da Fatih Terim ismi geçmesin çocuğumu keseceğim yahu.Başlığa bak tartışmaya bak.:eek:

Yalniz burda yapilan muhabbetin baslikla alakasi kalmamis, genel sohbet alanina dönmüs. En cok bu konu benimsendi sanirim ki herkes öfkesini burada paylasiyor.

90+ programında, Mehmet Demirkol Galatasaray maçı hakkında şöyle bir kısa eleştirde bulundu;

- Karabük maçı hakkında sadece şunu diyebiliriz. Kadroya bakıyoruz, Frank Rijkaard'ı "bu adamı niye oynattı, böyle kadro çıkar mı?" diye eleştirebilir miyiz? Hayır. Elbette taktik, sistem, kondisyon falan filan bu konularda eleştirebiliriz ama Galatasaray'ı gördükçe anladığım şey şu ki, şu anda eleştirebileceğim son an durumda Frank Rijkaard. -ki ben kendisinin istenilen başarıları elde edebileceği konusunda da bir çok kez "sanmıyorum" dedim. Ama şu an açık ara en büyük suçlular önce futbolcular, sonra yönetimdir. Herşeyden önce insanda biraz iş ahlakı olur. Herhangi 11 tane adam çıkartsak Galatasaray forması ile, en azından mücadele eder. Dersin ki, yenildi ama mücadele etti, ilerki haftalarda düzelir. Ama yok, ne savaşma var, ne mücadele var. Herşeyden önce, her ne kadar biraz basit kalsada, senin teknik direktörünün babası ölmüş. İnsan sırf bu yüzden bile ekstradan mücadele eder. Kusura bakmasın futbolcular ama insanda biraz aldığı paranın karşılığını verme duygusu, biraz insanda utanma duygusu olur.

Şimdi okudum çok doğru söylemiş.

Futbolcuların kafalarında şu var "benim sözleşmem 2-3 yıl en kötü ihtimalle Frank yollanır biz rahatız"

Son zamanlarda bu adamın yorumlarını beğeniyorum. Önceden pek sevmezdim ama şu aralar objektif ve belli dayanaklarla yaptığı yorumları beğeniyorum.

Üst Alt