Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

Cevap: Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

fatih terim tabiri caizse G.Saray ın içine ....... t.direktördür.2. gelişinde yaptığı transferlerle kulübü batırdı.uefa kupası dışında başarısı yok(euro 2008 i saymıyorum öyle mucizeler 100 yılda bir olur.)

barcelona yı babamda şampiyon yapar diyenlere cevabım 96-00 G.Saray ınıda babam da şampiyon yapardı.

f.terim-h.şükür-h.ünsal-h.şaş mümkün olsa bunları kulüpten içeri sokmayacaksın.

Rijkaard gelirken bunu söylemiştik zaten, Rijkaard bir Magath ya da Terim gibi general değil. Rijkaard bir futbol adamı,güzel futbol oynatmayı amaçlayan oyuncularının ondan birşeyler öğrenmesini bekleyen bir adam,kısacası futbolcuların kendi başlarına karar verebilmelerini bekler. Türkiye'de böyle bir teknik adam hiçbir zaman başarılı olamaz maalesef,önce futbolcuların kafa yapılarını değiştirmek lazım.

Galatasaray´da Arda Turan dahil...(Cok Para kazandirir Galatasaray´a) Bütün Türk statüsündeki Futbolcular degismelidir.. ibretlik bir Operasyon gerceklesmelik. Gerceklesmeliki birdaha gelen burda Guruplasmanin ne anlama geldigini anlasinlar...

Hakan Balta, Serkan Kurtulus, Emre Colak ve diger Genc oyuncular haaric...

Bakin göreceksiniz.. Almanya:Türkiye macinda Sabri, Arda ve Hakan Balta Kadroda yerlerini alacaklar..

Senin yaptigin, gercekleri carpitip, olaylari kendi istedigin gibi görmek. 2005 yilindan sonra, o kadar maddi sikinti cekmemizin basilca sebebidir Fatih Terim'in yaptirdigi absürd transferler. Sampiyon bir kadroyu, sirf Lucescunun kadrosu diye bozup yerine yasi gecmis, sacma sapan adamlar aldirdi. Hakan Ünsal, Ümit Davala, Hakan Sükür gibi bu takimdan baska hic bir yerde barinamayan adamlari geri cagirip, Sarr, Pinto, Felipe, Almaguer, Abdullah Ercan, Elvir Balic, Revivo, Petre, Bratu, Tamas, Duro, Prates gibi adamlarla doldurdu takimi. Hem ligde, hem kupada, hem de Avrupada rezalet 2 sezon yasatti. Saygim sonsuzdur kendisine, ama basarisiz oldugu da bir gercek.

Fatih Terim, söylediğin 2 sezonun ilkinde o adını yazdığın futbolcularla 77 puan toplayıp, takımı 2. yapıp Şampiyonlar Ligine taşıdı. 2. senesinde Şampiyonlar Liginde gruplarda 3. olup UEFA da Villareal' e elendi. Bu 2 sezonu rezalet olarak tanımlıyorsan, Rijkaard' ın ilk sene topladığı 64 puan ve bu sene Avrupada hiç bir kupada olmayışımız ile ilgili yorumunu gerçekten merak ediyorum.

Galatasaray´da Arda Turan dahil...(Cok Para kazandirir Galatasaray´a) Bütün Türk statüsündeki Futbolcular degismelidir.. ibretlik bir Operasyon gerceklesmelik. Gerceklesmeliki birdaha gelen burda Guruplasmanin ne anlama geldigini anlasinlar...

Bakin göreceksiniz.. Almanya:Türkiye macinda Sabri, Arda ve Hakan Balta Kadroda yerlerini alacaklar..

Yani diyorsun ki milli takimda iyi oynuyorlar ,Galatasaray'da bilerek oynamiyorlar.Iki takimin hocasida hollandali sonucta yabanci hoca diye gicik kapiyorda olamazlar degilmi ustelik ikiside ayni ulkeden ,ayni futbol kulturu ,dili gibi benzerlikleride cok.

O zaman Rijkaard efendi kendi dusunecek ben niye oynatamiyorum bu oyunculari diye.

At sahibine gore kisner diye bosuna dememis atalarimiz,

Gidemedik, zaten o sezon Fatih hocanin 2. sezonuydu. Ilk yil Barcelona, Lokomotiv Moskova ve Club Brugge ile ayni gruptaydik. 4 puanla sonuncu olmustuk.

Tamam işte ilk yılında;

Lokomotif, Barca, Club brugge vardı.

Lokmotivi bir maçta yendik, Barca'ya iki maçta da 3-1 yenildik, Club Brugge'e de 3-1 yenilmiştik sanırım. Bir maç da berabere bitti.

Sonraki sezon Juve-Olmpiakos-Real Sociedad vardı. 7 puan almıştık yanılmıyorsam.

Demek istediğim Fatih Terim bizi şampiyonlar ligine götürdü ve yaklaşık 20 milyon euro kazandırdı. Çok para harcadı falan deniyor ya..

Fatih Terim, söylediğin 2 sezonun ilkinde o adını yazdığın futbolcularla 77 puan toplayıp, takımı 2. yapıp Şampiyonlar Ligine taşıdı. 2. senesinde Şampiyonlar Liginde gruplarda 3. olup UEFA da Villareal' e elendi. Bu 2 sezonu rezalet olarak tanımlıyorsan, Rijkaard' ın ilk sene topladığı 64 puan ve bu sene Avrupada hiç bir kupada olmayışımız ile ilgili yorumunu gerçekten merak ediyorum.

Çok doğru, beşiktaşın yüzüncü yılı ayağına dönen olayları da unutmamak lazım. Olayları saymasak dahi Bjk o yıl çok iyiydi.

Arda geçen sezon Fener maçında sakat sakat maça çıkmadı mı? Sadece bunun cevabını istiyorum...

90+ programında, Mehmet Demirkol Galatasaray maçı hakkında şöyle bir kısa eleştirde bulundu;

- Karabük maçı hakkında sadece şunu diyebiliriz. Kadroya bakıyoruz, Frank Rijkaard'ı "bu adamı niye oynattı, böyle kadro çıkar mı?" diye eleştirebilir miyiz? Hayır. Elbette taktik, sistem, kondisyon falan filan bu konularda eleştirebiliriz ama Galatasaray'ı gördükçe anladığım şey şu ki, şu anda eleştirebileceğim son an durumda Frank Rijkaard. -ki ben kendisinin istenilen başarıları elde edebileceği konusunda da bir çok kez "sanmıyorum" dedim. Ama şu an açık ara en büyük suçlular önce futbolcular, sonra yönetimdir. Herşeyden önce insanda biraz iş ahlakı olur. Herhangi 11 tane adam çıkartsak Galatasaray forması ile, en azından mücadele eder. Dersin ki, yenildi ama mücadele etti, ilerki haftalarda düzelir. Ama yok, ne savaşma var, ne mücadele var. Herşeyden önce, her ne kadar biraz basit kalsada, senin teknik direktörünün babası ölmüş. İnsan sırf bu yüzden bile ekstradan mücadele eder. Kusura bakmasın futbolcular ama insanda biraz aldığı paranın karşılığını verme duygusu, biraz insanda utanma duygusu olur.

:tiphat::tiphat::tiphat:

fatih terim tabiri caizse G.Saray ın içine ....... t.direktördür.2. gelişinde yaptığı transferlerle kulübü batırdı.uefa kupası dışında başarısı yok(euro 2008 i saymıyorum öyle mucizeler 100 yılda bir olur.)

barcelona yı babamda şampiyon yapar diyenlere cevabım 96-00 G.Saray ınıda babam da şampiyon yapardı.

Arkadaş ne içtin sen yahu. Fatih terim ile galatasaray 4 sene üst üste şampiyon olarak rekor kırdı. Şampiyonluk sayısında feneri geçti. Euro 2008 e mucize demişsin bunun ile UEFa kupası şampiyonluğuda şanstır demek arasında pek fark yok. Antu yorumlarını gelip burada yapmayın, terimin sonraki dönemi için birşey diyemem ama başarısızdır demek çok komik oluyor.

++ Bırakın artık şu hakanŞükürün yakasını. Türk futbolunun ve Galatasarayın gelmiş geçmiş en başarılı 2 adamından birisidir hakanŞükür. hakanŞükür-hakanÜnsan-Hşaş gib hırslı futbolcularımız olmadığı için bugün galatasaray takımından söz etmek mümkün değil. Böyle hırslı futbolcuları bulsan hemen getireceksin aslında.

Hakikaten, Terim'i burada konusulmasinin anlami yok. Kaldi ki, bende bir cok seyini sevmememe ragmen iyi teknik direktorlugu ve basardigi isler tartisilamaz. Ve arti olarak o sevmedigim seyleri Terim'n ust duzey teknik direktor olmasini engelliyor. Buna egosu da dahil.

Ve en onemlisi asil konuya donelim. Futbolcularimizda ne zaman utanma olur sizce?

Sana bısey yazardım ama formdan ıhrac edılırım:mad::mad:

zuhahahahahahaha:D:D:D:D:D:D nasıl tepki vereceğimi bile bulamadım k.bakma, şakamısın sen? yazıkki Galatasaraylısın.

90+ programında, Mehmet Demirkol Galatasaray maçı hakkında şöyle bir kısa eleştirde bulundu;

- Karabük maçı hakkında sadece şunu diyebiliriz. Kadroya bakıyoruz, Frank Rijkaard'ı "bu adamı niye oynattı, böyle kadro çıkar mı?" diye eleştirebilir miyiz? Hayır. Elbette taktik, sistem, kondisyon falan filan bu konularda eleştirebiliriz ama Galatasaray'ı gördükçe anladığım şey şu ki, şu anda eleştirebileceğim son an durumda Frank Rijkaard. -ki ben kendisinin istenilen başarıları elde edebileceği konusunda da bir çok kez "sanmıyorum" dedim. Ama şu an açık ara en büyük suçlular önce futbolcular, sonra yönetimdir. Herşeyden önce insanda biraz iş ahlakı olur. Herhangi 11 tane adam çıkartsak Galatasaray forması ile, en azından mücadele eder. Dersin ki, yenildi ama mücadele etti, ilerki haftalarda düzelir. Ama yok, ne savaşma var, ne mücadele var. Herşeyden önce, her ne kadar biraz basit kalsada, senin teknik direktörünün babası ölmüş. İnsan sırf bu yüzden bile ekstradan mücadele eder. Kusura bakmasın futbolcular ama insanda biraz aldığı paranın karşılığını verme duygusu, biraz insanda utanma duygusu olur.

noktasına virgülüne +1905

Utanması olanlar Kewell gibi adam yedekliği problem etmezken yedek kaldı diye hocasına "karizmamı çizdin" demez zaten.

Arkadaş ne içtin sen yahu. Fatih terim ile galatasaray 4 sene üst üste şampiyon olarak rekor kırdı. Şampiyonluk sayısında feneri geçti. Euro 2008 e mucize demişsin bunun ile UEFa kupası şampiyonluğuda şanstır demek arasında pek fark yok. Antu yorumlarını gelip burada yapmayın, terimin sonraki dönemi için birşey diyemem ama başarısızdır demek çok komik oluyor.

++ Bırakın artık şu hakanŞükürün yakasını. Türk futbolunun ve Galatasarayın gelmiş geçmiş en başarılı 2 adamından birisidir hakanŞükür. hakanŞükür-hakanÜnsan-Hşaş gib hırslı futbolcularımız olmadığı için bugün galatasaray takımından söz etmek mümkün değil. Böyle hırslı futbolcuları bulsan hemen getireceksin aslında.

fb'liler eminim bu kadar nefret etmiyordur şu adamlardan...Oysa onlar; bu adamların zamanında en ıstıraplı yıllarını geçirdiler. Ama kendi taraftarından bile nefret ettirmesini bildiler.Kendileri böyle başarılar tatsaydı;formalarını emekli ederlerdi.... F.Terim tukaka,Hakan Şükür tukaka diye diye GS taraftarı bile lokmayı yemiş maalesef....

Sonra da TD. eleştiriyoruz,başkan eleştiriyoruz,futbolcu eleştiriyoruz... Önce aynaya bakmalı bizim taraftarlar.

Vefa denen birşey vardır ki işte onu kaybetmişseniz, ne yapılsa boştur. Hemen tüketirsiniz...Aynen bizim şu anki taraftar profili gibi...

Yazık..vallahi yazık...

Üst Alt